Меню
Головна
 
Головна arrow Бухгалтерський облік і аудит arrow Внутрішній аудит
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Незалежність

Внутрішні аудитори незалежні, коли вони можуть виконувати свою роботу вільно (неупереджено) і об'єктивно. Незалежність внутрішнього аудитора визначається оргстатусом (тобто функціями та підпорядкуванням) відділу внутрішнього аудиту, правами і обов'язками внутрішнього аудитора, в тому числі доступом до вищого керівництва. Отже, в розділ "Незалежність" повинні бути включені наступні стандарти.

Організаційний статус відділу внутрішнього аудиту

Орган внутрішнього аудиту не повинен бути підзвітним виконавчим органам управління. У протилежному випадку порушується об'єктивність внутрішнього аудитора при перевірці діяльності осіб, якщо він знаходиться в їх підпорядкуванні. Організаційний статус повинен бути достатнім для гарантії широкого поля дії внутрішніх аудиторів, адекватного обговорення та ефективних дій за результатами і рекомендаціями аудиту.

Права та обов'язки внутрішнього аудитора

Внутрішній аудитор повинен бути незалежним від тих осіб, чию роботу він перевіряє, як в аспекті функціональної або адміністративної підпорядкованості, так і з точки зору зацікавленості. Наприклад, результати перевірки, проведеної внутрішнім аудитором, будуть менш об'єктивні, якщо оплата його праці буде якось залежати від результатів того напрямку діяльності організації, до якого відносяться об'єкти перевірки. Також внутрішній аудитор не повинен володіти правом вимоги виконання своїх рекомендацій (пропозицій), а також не повинен бути відповідальним за організацію їх впровадження і результати. Крім того, внутрішній аудитор не повинен брати участь і нести відповідальність за коригування виявлених ним відхилень. В іншому разі не буде об'єктивний наступний контроль цих об'єктів, так як аудитору доведеться перевіряти або результати своєї ж праці, або результати здійснення своїх же рекомендацій (пропозицій). Крім того, передбачається послаблення об'єктивності, коли внутрішні аудитори виконують аудит діяльності, в якій вони ж мають функції не аудиторського характеру, тому при складанні звіту це повинно бути обговорено з відповідним рівнем управління. Фахівці, переміщені або тимчасово задіяні в підрозділі внутрішнього аудиту, не повинні призначатися на перевірку тієї діяльності, в якій вони були раніше задіяні.

Внутрішні аудитори повинні мати підтримку органів управління організації, достатню для того, щоб співпрацювати з аудируемыми структурами і виконувати свою роботу без втручань і зіткнень інтересів. Головний внутрішній аудитор (начальник відділу) повинен мати прямий зв'язок з радою директорів (органом управління) для вирішення всіх необхідних питань. Для формування та подання органам управління необхідних їм даних внутрішньому аудитору, в свою чергу, необхідна якісна інформація про реальний стан або дію аудируемого об'єкта (інформаційне забезпечення системи внутрішнього контролю). Ступінь необхідності інформації повинна визначатися самим внутрішнім аудитором. В особливих випадках, наприклад у випадках особливої конфіденційності (секретності) інформації, внутрішній аудитор повинен обґрунтувати перед органом управління необхідність отримання даної інформації для се вивчення і формально отримати дозвіл вимагати її у відповідальних осіб. Внутрішньому аудитору має формально надаватися право доступу до будь-якої необхідної для контролю інформації незалежно від се носіїв, стадії се формування або проходження, у тому числі до проектів документів, чорнових і чистовим схемами, довідками, розрахунками і т. п. Йому має надаватися право безперешкодного входження в усі службові приміщення, каси, склади, комори, цехи, ділянки і інші приміщення, призначені для зберігання цінностей, а також право у разі необхідності опечатувати їх, вимагати проведення інвентаризацій. Внутрішній аудитор також повинен мати право вимагати у співробітників письмові та усні пояснення з будь-яких питань, які його цікавлять, які мають відношення до його безпосередньої роботи. Необхідно регламентувати порядок дій внутрішнього аудитора при отриманні інформації у співробітників інших відділів, так як внутрішній аудитор не повинен перешкоджати або перешкоджати належному виконанню цими співробітниками своїх обов'язків. Таким же чином внутрішньому аудитору повинно надаватися право отримувати необхідну інформацію з зовнішніх джерел.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Іран в боротьбі за національну незалежність
Незалежність суддів
Індійський національний конгрес і боротьба за незалежність Індії
Загальний план і організаційно - методичні підходи до розробки програми внутрішнього аудиту
Управління внутрішніх аудитів
Організація служби внутрішнього аудиту
Права та обов'язки внутрішніх аудиторів
Документація внутрішнього аудитора
Стандарти внутрішніх аудиторів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси