Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Земельне право Росії
< Попередня   ЗМІСТ

Правовий режим земель запасу

Землі запасу - це землі, які не надані громадянам та юридичним особам для будь-якого виду господарського чи іншого використання передбачених ЗК РФ права, що знаходяться в одній з форм публічної власності на землю. У ході процедури розмежування державної власності на землю до числа федеральних земель можуть бути віднесені землі запасу, якщо на них розташовується нерухоме майно, що перебуває у федеральній власності, або приватизоване нерухоме майно, що було до його приватизації у власності РФ. Аналогічний принцип діє і по відношенню до інших форм публічної власності.

Враховуючи резервний статус цих територій (невикористовуваних в господарських чи інших цілях), містобудівний регламент для них не встановлюється (ч. 6 ст. 36 ГрК РФ). В силу ст. 103 ЗК РФ в склад категорії земель запасу не входять землі фонду перерозподілу земель, що формується у відповідності зі ст. 80 ЗК РФ у складі земель сільськогосподарського призначення.

Категорія земель запасу має самостійне значення в структурі земельного фонду Росії. Більша частина земель запасу - це вільні неосвоєні землі, розташовані в необжитих районах Крайньої Півночі і Далекого Сходу. В господарсько-розвинених районах країни їх площа незначна. У разі виникнення потреби в них вони можуть бути переведені в будь-яку категорію земель шляхом їх продажу або надання в оренду для цілей і в порядку, зазначеному в чинному законодавстві (наприклад, для ведення селянського (фермерського) господарства).

У ряді випадків законодавець прямо вказує джерела поповнення земель даної категорії. Так, в силу п. 1 ст. 14 ЗК РФ зазнали радіоактивного і хімічного забруднення землі можуть бути виключені з категорії земель сільськогосподарського призначення та переведені у землі запасу для їх консервації. Згідно ст. 7 Закону про переведення земель з однієї категорії в іншу переведення земель сільськогосподарських угідь або земельних ділянок у складі таких земель із земель сільськогосподарського призначення в іншу категорію допускається у виняткових випадках, пов'язаних у тому числі з включенням до складу земель запасу непридатних для ведення сільськогосподарського виробництва земель.

У свою чергу, ст. 13 названого Закону передбачає, що переведення земельної ділянки зі складу земель запасу в іншу категорію земель в залежності від цілей подальшого використання цієї земельної ділянки здійснюється тільки після формування у встановленому порядку земельної ділянки, щодо якого приймається акт про переведення земельної ділянки зі складу земель запасу в іншу категорію земель. Винятком з цього правила є випадки, коли землі запасу включені в межі мисливських угідь.

 
< Попередня   ЗМІСТ

Схожі тими

ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ ВОДНОГО ФОНДУ ТА ЗЕМЕЛЬ ЗАПАСУ
Правовий режим охорони та використання земель
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ ПРОМИСЛОВОСТІ ТА ІНШОГО СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ ЛІСОВОГО ФОНДУ
Містобудівне зонування та його значення у встановленні правового режиму земель населених пунктів
Територіальне планування і його значення у встановленні правового режиму земель населених пунктів
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ ОСОБЛИВО ОХОРОНЮВАНИХ ТЕРИТОРІЙ І ОБ'ЄКТІВ
Правовий режим закритих адміністративно-територіальних утворень
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси