Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Економіка підприємства
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Державне мито

Порядок обчислення і сплати податку визначено главою 25 НК РФ.

Державне мито - збір, що стягується з фізичних і юридичних осіб при їх зверненні в уповноважені державні органи, органи місцевого самоврядування, інші органи та (або) до посадових осіб за вчиненням щодо цих осіб юридично значимих дій, за винятком дій, скоєних консульськими установами РФ. При цьому для цілей сплати державного мита видача документів (їх копій, дублікатів) прирівнюється до юридично значимих дій.

Платниками державного мита визнаються:

(1) організації;

(2) фізичні особи.

Вказані особи визнаються платниками у разі, якщо вони: звертаються за здійсненням юридично значущих дій; виступають відповідачами в судах загальної юрисдикції, арбітражних судах або по справах, що розглядаються світовими суддями, і якщо при цьому рішення суду прийняте не на їх користь і позивач звільнений від сплати державного мита.

Порядок і строки сплати державного мита. За загальним правилом платники сплачують державне мито в такі строки:

(1) при зверненні в Конституційний Суд РФ, суди загальної юрисдикції, арбітражні суди або до світових суддям - до подачі запиту, клопотання, заяви, позовної заяви, скарги (в тому числі апеляційної, касаційної або наглядової);

(2) відповідачі, сіли рішення суду прийняте не на їх користь - у десятиденний строк з дня вступу у законну силу рішення суду;

(3) при зверненні за вчиненням нотаріальних дій, до вчинення нотаріальних дій;

(4) при зверненні за видачею документів (їх копій, дублікатів) - до видачі документів (їх копій, дублікатів);

(5) при зверненні за проставленням апостиля - до проставлення апостиля;

(6) при зверненні за вчиненням інших юридично значущих дій - до подачі заяв та (або) інших документів на вчинення таких дій або до подання відповідних документів.

У разі якщо за здійсненням юридично значущої дії одночасно звернулися кілька платників, які не мають права на пільги, державне мито сплачується платниками в рівних частках.

Державне мито сплачується в готівковій або безготівковій формі.

Розміри державного мита та особливості його сплати визначені у ст. 333.19-333.34 НК РФ.

Пільги для окремих категорій фізичних осіб та організацій встановлені в ст. 333.35-333.39 НК РФ. Наприклад, від сплати державного мита звільняються:

(1) федеральні органи державної влади, державні позабюджетні фонди Російської Федерації, бюджетні установи та організації;

(2) суди загальної юрисдикції, арбітражні суди і мирові судді, державні та муніципальні музеї, архіви, бібліотеки та інші державні і муніципальні сховища культурних цінностей;

(3) фізичні особи - Герої Радянського Союзу, Герої РФ і повні кавалери ордена Слави, учасники та інваліди Великої Вітчизняної війни.

Відстрочка або розстрочка сплати державного мита надається за клопотанням заінтересованої особи на строк до шести місяців. На суму державного мита, щодо якої надана відстрочка або розстрочка, відсотки не нараховуються.

Сплачене державне мито підлягає поверненню частково або повністю у разі:

(1) сплати державного мита в більшому розмірі, ніж передбачено НК РФ:

(2) повернення заяви, скарги чи іншого звернення або відмови у їх прийнятті судами або відмови у вчиненні нотаріальних дій уповноваженими на те органами і (або) посадовими особами;

(3) припинення провадження у справі або залишення заяви без розгляду судом загальної юрисдикції або арбітражним судом;

(4) відмови осіб, які сплатили державне мито, від вчинення юридично значущої дії до звернення в уповноважений орган (до посадової особи), що здійснює (здійснює) дане юридично значиме дію;

(5) відмови у видачі паспорта громадянина Російської Федерації.

Повернення надміру сплаченої (стягнутої) суми державного мита провадиться за заявою платника державного мита, поданої до податкового органу за місцем вчинення дії, за який сплачена (стягнута) державне мито.

Заяву може бути подано протягом трьох років з дня сплати надміру сплаченої (стягнутої) суми державного мита.

Податкові органи здійснюють перевірку правильності обчислення та сплати державного мита в державних нотаріальних конторах, органах запису актів громадянського стану та інших органів, організаціях, що здійснюють у відношенні платників дії, за здійснення яких справляється державне мито.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Державне мито
Державне мито
Введення попередньої захисного мита
Державне мито
Повернення митних зборів, податків
Державне мито
Види ставок митних мит
Ставки митних зборів
Поняття, призначення і види ставок митних мит
МИТА
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси