Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Правознавство
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Основні інститути митного права

Порядок та процедури переміщення товарів і транспортних коштів через митний кордон Російської Федерації

Серед правових інститутів митного права порядок і процедури переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон займають особливе місце.

Перш ніж говорити про "переміщення", яке має свій особливий зміст і розглядається виключно в рамках митного права, необхідно дати поняття таких термінів, як "митна територія" та "митний кордон".

Митна територія РФ представляє собою сухопутну територію РФ, територіальні та внутрішні води, а також повітряний простір над ними. В даному випадку митна територія РФ практично являє собою звичайну територію РФ і повністю з нею збігається. Єдине виключення Митний кодекс РФ передбачив дня випадків створення па території РФ вільних митних зон і вільних складів, які розглядаються (зрозуміло, умовно, така умовність отримала назву юридичної фікції) як які перебувають поза митної території РФ. В цьому випадку вже існує розбіжність (за цим штучним відмінностей) митної території РФ і власне території РФ.

Межі митної території РФ - це митний кордон РФ. Цілком зрозуміло, що в основному митний кордон РФ співпадає з державної, за винятком меж вільних митних зон і вільних складів, які є прикладом так званих внутрішніх митних кордонів РФ. не збігаються з державним кордоном РФ.

Переміщення через митний кордон в загальному сенсі можна охарактеризувати як дію за вивезення товарів і транспортних засобів з митної території РФ або ввезення таких товарів па митну територію РФ. За змістом існує два варіанти дій, достатніх, щоб товари вважалися переміщуються:

1) при ввезенні переміщенням є фактичне перетинання митного кордону РФ:

2) при вивезенні - це подача митної декларації чи інша дія, безпосередньо спрямоване на реалізацію наміри вивезти товари (наприклад, прийняте митним органом повідомлення про вивезення товарів за межі митних територій РФ).

Під товаром у митному праві розуміється будь-яке рухоме майно (матеріальний об'єкт навколишнього світу), валюта і валютні цінності, транспортні засоби (за винятком транспортних засобів, що здійснюють міжнародні пасажирські та вантажні перевезення), а також всі види енергії (електрична, теплова та ін).

Як випливає з визначення товару, у митному праві в нього не включені такі об'єкти цивільних прав, як роботи, послуги, інформація, результати інтелектуальної власності. У цьому полягає особливість поняття "товару", розглянутого в рамках митного права.

Під транспортним засобом розуміється переміщується транспортний засіб, що не є товаром, тобто використовуване дня міжнародних вантажних і пасажирських перевезень і в зв'язку з цим систематично перетинає митний кордон.

Порядок переміщення товарів і транспортних коштів через митний кордон РФ включає в себе набір митних процедур, які наказано дотримуватися (гол. 2 ТК РФ). Цей порядок переміщення поширюється на всіх осіб, які переміщують товари і транспортні засоби. Даний порядок укладений принципи (основні засади) переміщення. До них відносяться:

1) право па переміщення товарів і транспортних коштів через митний кордон РФ. Всі особи на рівних підставах мають право на ввезення в Російську Федерацію і вивезення з РФ товарів і транспортних засобів (ст. 12 ТК РФ);

2) переміщення товарів і транспортних коштів через митний кордон РФ виключно у відповідності з митним режимом переміщення (ст. 156 ТК РФ).

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Основи митного права
Основні фактори, що обумовлюють необхідність і значення інститутів управління і регулювання в житті суспільства
Основні інститути зобов'язального права
Основні інститути спадкового права
Основні інститути речового права
ПОРЯДОК та УМОВИ ПЕРЕМІЩЕННЯ ТОВАРІВ І ТРАНСПОРТНИХ КОШТІВ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
Переміщення підакцизних товарів через митний кордон Російської Федерації
МИТНИЙ КОНТРОЛЬ ТОВАРІВ І ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ, що ПЕРЕМІЩУЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ ДЕРЖАВНИЙ КОРДОН
Переміщення підакцизних товарів через митний кордон Митного союзу
Злочини, пов'язані з переміщенням матеріальних цінностей за кордон або з-за кордону Російської Федерації. Неповернення з-за кордону коштів в іноземній валюті: поняття та юридична характеристика
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси