Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Безпека жиромучного виробництва

Жиромучное обладнання включає в себе рыборезки, шнеки, варильники, преси, сушильні барабани, млини, жиромучные котли, сепаратори та ін. При роботі рыборезок і шнеків забороняється проштовхувати сировину. Якщо сировина не проходить, рыборезку або шнек зупиняють, у пускового пристрою вивішується попереджувальний напис “Не включати! Працюють люди!" і тільки після цього прочищають завантажувальні горловини рыборезки або жолоби шнеків. Кришки шнеків при роботі повинні бути закриті.

Оглядові люки варильников повинні щільно закриватися і не пропускати пари. Їх не можна відкривати при роботі варильника. Майданчики для обслуговування варильников повинні мати огородження і неслизький настил. Варильники, преси повинні мати манометри з червоною рисою, що позначає дозволене тиск і справні запобіжні клапани.

При експлуатації сушильних барабанів потрібно пам'ятати, що відбір проб рибного борошна слід здійснювати тільки після повної зупинки сушильного барабана і через спеціальні лючки.

Процес варіння в жиротопных котлах повинен провадитися при закритій завантажувальної горловини. Клапани, вентилі, засувки на трубопроводах установок для виробництва жиру повинні відкриватися і закриватися плавно. Це охоронить від гідравлічного удару. Перед початком роботи установки необхідно включити вентиляцію. Ємності для перевезення жиру слід заповнювати з залишенням 1% вільного об'єму, так як жир при нагріванні розширюється. Злив рибного жиру в танки, не мають вентиляцію, забороняється.

У трюмах і на складах рибного борошна забороняється користуватися відкритим вогнем і палити. Слід також мати на увазі, що кормове рибне борошно схильна до самозаймання. Вона може самонагреваться і самозайматися при температурі близько 38 °С. При концентрації борошняного пилу в повітрі вище 10 г/м3 вона стає вибухонебезпечною. Цим викликані досить жорсткі вимоги до складування і перевезення борошна.

Безпека в жерстянобаночному виробництві

В жерстянобаночному виробництві працюють, можуть перебувати під впливом підвищених рівнів шумів і вібрацій, температури поверхонь обладнання, несприятливих значень показників мікроклімату, токсичних парів кислот, лугів, лаків, фарб та розчинників. Небезпечними факторами є неогражденные частини машин, що переміщаються листи жерсті, гострі кромки ріжучого обладнання і листів жерсті і банок. Наявність низки небезпечних і шкідливих виробничих факторів обумовлює досить жорсткі вимоги безпеки до процесів виготовлення консервних банок, а також планування і літографування металів і банок. Виробничі приміщення повинні бути захищені від протягів, різкого зниження температури (тамбури, повітряно-теплові завіси).

На дискові, паралельні і фігурні ножиці жесть повинна подаватися тільки по одному листу. Згідно вимогам безпеки подача жерсті на фігурні і здвоєні дискові ножиці повинна бути автоматизована. Листи жерсті, подаються на паралельні ножиці, повинні чітко фіксуватися притискною планкою.

При роботі ножиць забороняється вилучення застрягли листів, смуг і обрізків жерсті, перевірка стану різальних кромок. Застряглі планки жерсті повинні вийматися гачками або кліщами.

Паяльні ванни корпусообразных автоматів завантажують плавно, виключаючи розбризкування; сплав олова повинен бути сухим. На розплавлений припій не повинна потрапляти вода. Паяльні лампи обладнують автоматичними терморегуляторами.

Для безаварійної роботи корпусообразующих автоматів важливе значення має синхронність роботи всіх вузлів і механізмів - подавателя і обробки бланків, формування корпусів, пайки, очищення і охолодження корпусів. При порушеннях режиму роботи, аварійних ситуаціях корпусообразующий автомат повинен відключатися за допомогою спеціальної блокування.

Подача жерсті і алюмінію на пресове обладнання повинна бути механізована. При закочуванні решт (денець) з корпусами банок забороняється притискати рукою стопку решт, що знаходяться в магазині машини, видаляти пом'яті або заклиненные корпусу банок з подаючих зірочок.

При плануванні розміщення обладнання жестянобаночного виробництва необхідно забезпечити установку лакировочного і литографского обладнання, а також електролізних ванн в окремих приміщеннях. Електролізні ванни, в яких здійснюється регенерація олова, слід встановлювати так, щоб їх борту знаходилися на висоті 0,85... 1,5 м над рівнем підлоги або робочої площадки. Оскільки при регенерації олова утворюється гримучий газ, то щоб уникнути вибухів у электролизном відділенні забороняється курити, користуватися сірниками, свічками, паяльниками і гасовими лампами. Вся електроарматура та електропроводка повинні бути у вибухобезпечному виконанні.

Особам, зайнятим у жерстяно-банкове виробництво, видають спецодяг, спецвзуття, ЗІЗ рук, органів зору і слуху.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Безпека праці у рибоконсервному виробництві
Облік вимог безпеки та екологічності при постановки нової продукції на виробництво (ГОСТ 15.201 - 2000)
Безпека виробництва друкованих плат
ПРИЙНЯТНИЙ РИЗИК ЯК РІВЕНЬ БЕЗПЕКИ ВИРОБНИЦТВА
Злочини, що виражаються в порушенні правил загальної екологічної безпеки. Порушення правил охорони навколишнього середовища при виробництві робіт: поняття, склад і види
Безпека праці у рибоконсервному виробництві
Облік вимог безпеки та екологічності при постановки нової продукції на виробництво (ГОСТ 15.201 - 2000)
Безпека виробництва друкованих плат
ПРИЙНЯТНИЙ РИЗИК ЯК РІВЕНЬ БЕЗПЕКИ ВИРОБНИЦТВА
Злочини, що виражаються в порушенні правил загальної екологічної безпеки. Порушення правил охорони навколишнього середовища при виробництві робіт: поняття, склад і види
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси