Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Довідник адвоката
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Технічні засоби захисту авторських прав

1. Технічними засобами захисту авторських прав визнаються будь-які технології, технічні пристрої або їх компоненти, які контролюють доступ до твору, що запобігають або обмежують здійснення дій, які не дозволені автором або іншим правовласником відносно твору.

2. Щодо творів не допускається:

1) здійснення без дозволу автора чи іншого правовласника дій, спрямованих на те, щоб усунути обмеження використання твору, встановлені шляхом застосування технічних засобів захисту авторських прав:

2) виготовлення, розповсюдження, здача в прокат, надання в тимчасове безоплатне користування, імпорт, реклама будь-якої технології, будь-якого технічного пристрою або їх компонентів, використання таких технічних засобів з метою отримання прибутку або надання відповідних послуг, якщо внаслідок таких дій стає неможливим використання технічних засобів захисту авторських прав або ці технічні засоби не зможуть забезпечити належний захист вказаних прав.

3. У разі порушення положень, передбачених пунктом 2 цієї статті, автор або інший правовласник має право вимагати за своїм вибором від порушника відшкодування збитків або виплати компенсації відповідно до статті 1301 цього Кодексу, крім випадків, коли цим Кодексом дозволено використання твору без згоди автора чи іншого правовласника.

Інформація про авторське право

1. Інформацією про авторське право визнається будь-яка інформація, яка ідентифікує твір, автора чи іншого правовласника, або інформація про умови використання твору, яка міститься на оригіналі або примірнику твору, прикладена до нього чи з'являється у зв'язку з повідомленням в ефір або по кабелю або доведенням такого твору до загального відома, а також будь-які цифри або коди, в яких міститься така інформація.

2. Щодо творів не допускається:

1) видалення або зміна без дозволу автора чи іншого правовласника інформації про авторське право;

2) відтворення, розповсюдження, імпорт з метою розповсюдження, публічне виконання, повідомлення в ефір або по кабелю, доведення до загального відомості творів, щодо яких без дозволу автора чи іншого правовласника була вилучена чи змінена інформація про авторське право.

3. У разі порушення положень, передбачених пунктом 2 цієї статті, автор або інший правовласник має право вимагати за своїм вибором від порушника відшкодування збитків або виплати компенсації відповідно до статті 1301 цього Кодексу.

Відповідальність за порушення виключного права на твір

У випадках порушення виключного права на твір автор або інший правовласник поряд з використанням інших чинних способів захисту і мір відповідальності, встановлених цим Кодексом (статті 1250, 1252 і 1253), мають право згідно з пунктом 3 статті 1252 цього Кодексу вимагати за своїм вибором від порушника замість відшкодування збитків виплати компенсації:

у розмірі від десяти тисяч рублів до п'яти мільйонів рублів, що визначається за розсудом суду;

у двократному розмірі вартості примірників твору або в двократному розмірі вартості права використання твору, що визначається виходячи з ціни, яка при порівнянних обставинах звичайно стягується за правомірне використання твору.

Забезпечення позову у справах про порушення авторських прав

1. Суд може заборонити відповідачеві або особі, щодо якої є достатні підстави вважати, що вона є порушником авторських прав, вчиняти певні дії (виготовлення, відтворення, продаж, здачу в прокат, імпорт або інше передбачене цим Кодексом використання, а також транспортування, зберігання або володіння з метою введення в цивільний обіг примірників твору, щодо яких припускається, що вони є контрафактними.

2. Суд може накласти арешт на всі екземпляри твору, щодо яких припускається, що вони є контрафактними, а також на матеріали і обладнання, що використовуються або призначені для їх виготовлення або відтворення.

При наявності достатніх даних про порушення авторських прав органи дізнання або слідства зобов'язані вжити заходів для розшуку і накладення арешту на примірники твору, щодо яких припускається, що вони є контрафактними, а також на матеріали і обладнання, що використовуються або призначені для виготовлення або відтворення зазначених примірників твору, включаючи в необхідних випадках заходи по їх вилученню та передачі на відповідальне зберігання.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Авторське право
Право інтелектуальної власності як сукупність авторських, суміжних, патентних та інших виняткових прав
Суб'єкти авторських прав
ІНФОРМАЦІЯ. ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ І ПРОЦЕСИ. ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ
Авторське право
Право інтелектуальної власності як сукупність авторських, суміжних, патентних та інших виняткових прав
Звернення стягнення на виключне право на твір та на право використання твору за ліцензії
Відчуження оригіналу твору та виключне право на твір
Виключне право на твір
Авторське право
Право інтелектуальної власності як сукупність авторських, суміжних, патентних та інших виняткових прав
Виключні авторські права
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси