Меню
Головна
 
Головна arrow Документознавство arrow Як правильно написати реферат, курсову та дипломну роботи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 6. Як успішно захистити роботу

Сидить заєць на пеньку, щось пише. Біжить мимо лисиця,

- Що пишеш, заєць?

- Дипломну роботу,

-Про що?

- Про те, як зайці лисиць їдять, - Та де ти таке бачив?

- Ходімо, покажу,,.

Через деякий час заєць знову сидить і щось пише,

Біжить вовк,

- Що пишеш, косий? - Диплом на тему, як зайці вовків їдять,

- Ти що, з глузду з'їхав?

- Ходімо зі мною,,. Далі, заєць пише, підходить ведмідь,

- Що пишеш? - Диплом на тему, як зайці ведмедів їдять,

- Та де таке бачено?

- Ходімо, покажу",

Картина остання: печера, гора лисих, вовчих, ведмежих кісток, В середині, обгладывая кістку, лежить величезний лев.

Мораль: важлива не тема диплому, важливо те, хто твій керівник!

Студентський анекдот

Як написати промову до захисту дипломної роботи

Як показує практика навчання у вузі, саму дипломну роботу уважно вивчають і знають лише три людини: це сам дипломник, його науковий керівник і рецензент наукової роботи. Для того щоб у голови та членів державної атестаційної комісії склалося загальне уявлення про роботу, автору дипломної роботи необхідно підготувати якісний доповідь при захисті роботи.

Мова при захисті дипломної роботи являє собою стислий виклад суті виконаної роботи. Як правило, у промові в скороченому вигляді наводиться введення і висновок дипломної роботи.

Почати промову необхідно з звернення до голови державної атестаційної комісії та її членам. Наприклад : " Шановний голова та члени Державної атестаційної 'комісії! Вашій увазі пропонується дипломне дослідження на тему..."

У промові до дипломної роботи обов'язково повинні бути вказані актуальність роботи, її об'єкт, предмет, мета і завдання, можна вказати прізвища авторів, дослідження яких ви спиралися, новизну і структуру дипломної роботи. Найважливіше місце в промові при захисті дипломної роботи повинні займати висновки про виконану роботу, при цьому вони повинні бути як з теоретичної, так і з практичної частин.

Актуальність теми дипломної роботи повинна бути зрозуміло роз'яснена комісії при використанні 3-4 речень, що виражають саму її суть. Актуальність теми повинна бути виражена конкретно. Розпливчасте пояснення значущості роботи знижує якість всього виступу в цілому. Наведемо приклади хорошого пояснення актуальності: " Найважливіша роль у соціальній реабілітації девіантної поведінки підлітків належить школі як соціального інституту внаслідок того, що саме з неї держава запитує практично все, що стосується питань виховання і навчання підростаючого покоління.

Разом з тим існуюча практика організації соціальної роботи як засобу соціальної реабілітації в школах не відповідає інтенсивності соціально-економічних змін, що відбуваються в нашій державі, що підкреслює актуальність обраної для дослідження теми".

Важливо донести до голови і членів комісії цілі і завдання дипломної роботи. Позначивши їх, що захищається студент демонструє не тільки те, що в ній наведено найважливіші структурні компоненти наукової роботи, але і обмежує сферу наукового пізнання, яка була порушена в роботі. Якщо не визначити цілі і завдання роботи, то члени комісії можуть задавати питання з суміжними галузями знань, про яких дипломник не має уявлення. В цьому випадку завжди можна вказати, що розгляд додаткових або суміжних галузей знання не входили в завдання автора дипломної роботи.

Озвучування в процесі захисту дипломної роботи його новизни буде позитивно оцінено комісією. Але важливо пам'ятати, що новизна дійсно повинна бути. Не варто говорити про те, що "новизна дипломної роботи полягає в тому, що в ній уперше винайдений велосипед". А ось те, що в роботі вперше були розроблені рекомендації по підвищенню продуктивності праці на заводі "Прогрес" або визначено напрями розвитку рекламної діяльності ТОВ "Атлас", згадати варто. Звичайно, члени комісії і не чекають від дипломної роботи реального наукового відкриття, яке ніхто ніколи не робив, але важливо донести до викладачів ідею про те, що автор створив що-небудь, чого до нього не робив ніхто. У висновках до дипломної роботи важливо звернути увагу комісії на найважливіші підсумки дослідження.

Час виступу на захисті дипломної роботи, як правило, обмежується 5-7 хвилинами, після чого члени комісії задають запитання по роботі. При відповіді на них можуть допомогти поради § 6.4 "Як грамотно відповісти на запитання членів комісії". Обсяг мовлення до дипломної роботи повинен становити 3 -4 сторінки. Якщо обсяг мовлення до захисту буде більше, то в процесі доповіді вас можуть перервати і тоді виступ вийде зім'ятим, легко розгубитися і втратити "нитка міркувань". Якщо обсяг мовлення буде недостатній, то члени комісії можуть виникати додаткові запитання щодо її змісту.

Краще доповідь не читати з аркушу, а завчити його і розповісти про дипломної роботи, що стане додатковим плюсом в очах викладачів. Але на всяк випадок повинні мати письмовий варіант захисної промови. Рекомендую порепетирувати доповідь перед комісією в домашніх умовах або перед близькими людьми, це додасть впевненості на майбутній захисту.

Важливо говорити впевненим тоном, дивитись в очі слухачам Слід показати викладачам, що захищає диплом справжній фахівець у своїй справі, поки ще молодий, але здатний до своєї майбутньої професійної діяльності реалізувати свої знання на практиці. Не слід говорити про своєму хвилюванні або показувати його аудиторії, всі викладачі прекрасно знають, яке це стояти за трибуною і захищати своє наукове творіння.

Наприкінці промови необхідно подякувати аудиторії за увагу. Наприклад: "Дякую за увагу" або "Доповідь закінчено. Дякую за увагу!".

Приклад захисної промови наведено в додатку .

Таким чином, мова до захисту дипломної роботи повинна бути грамотною, структурованої і досить короткою, але яка розкриває зміст роботи. Тільки в цьому випадку студенту буде гарантована позитивна оцінка.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Організація роботи з нормативними правовими документами в установах соціального захисту
Захист споживачів через правове забезпечення якості товарів (робіт, послуг)
Авіаційні роботи з охорони і захисту лісів
Видеообразы - сильний хід успішного брендингу
Психологія успішної діяльності фахівця
Що робити, якщо роботу потрібно написати на прикладі конкретного підприємства
З чого почати написання роботи
Дипломна робота
Як написати творче завдання і висловити власну думку
Організація роботи з нормативними правовими документами в установах соціального захисту
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси