Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Земельне право Росії
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лісокористування та його види

Використання лісів здійснюється з наданням або без надання лісових ділянок, з вилученням або без вилучення лісових ресурсів.

Існують наступні види лісокористування: заготівля деревини; заготівля живиці; заготівля і збір недеревних лісових ресурсів; заготівля харчових лісових ресурсів та збір лікарських рослин; ведення мисливського господарства та здійснення полювання; ведення сільського господарства; здійснення науково-дослідної, освітньої діяльності; здійснення рекреаційної діяльності; створення лісових плантацій і їх експлуатація; вирощування лісових плодових, ягідних, декоративних рослин, лікарських рослин; виконання робіт з геологічного вивчення надр, розробка родовищ корисних копалин; будівництво та експлуатація водосховищ та інших штучних водних об'єктів, а також гідротехнічних споруд і спеціалізованих портів; будівництво, реконструкція, експлуатація ліній електропередачі, ліній зв'язку, доріг, трубопроводів та інших лінійних об'єктів; переробка деревини та інших лісових ресурсів; здійснення релігійної діяльності і т. д. При цьому ліси можуть використовуватися для однієї або декількох вищевказаних цілей, якщо інше не встановлено ЛК РФ і іншими федеральними законами (ст. 25 Л ДО РФ).

Зазначені види лісокористування можуть здійснюватися громадянами безоплатно у порядку загального природокористування або в ході ведення підприємницької діяльності. В останньому випадку лісокористувачі зобов'язані зареєструватися у відповідності з Федеральним законом від 08.08.2001 № 129-ФЗ "ПРО державну реєстрацію юридичних осіб і індивідуальних підприємців".

Лісові ділянки, що перебувають у державній або муніципальній власності, можуть надаватися в постійне (безстрокове) користування, оренду, безоплатне термінове користування юридичним особам, а також в оренду, безоплатне термінове користування громадянам.

За договором оренди лісового ділянки, що перебуває у державній або муніципальній власності, орендодавець надає орендареві лісову ділянку для використання в цілях, передбачених ст. 25 Л ДО РФ. Об'єктом оренди можуть бути тільки лісові ділянки, що перебувають у державній або муніципальній власності і пройшли державний кадастровий облік. Договір оренди укладається на термін від 10 до 49 років, а в деяких випадках (ст. 43-45 ЛК РФ) на термін від 1 року до 49 років. Термін договору оренди лісового ділянки визначається у відповідності з терміном дозволеного використання лісів, передбаченим лісогосподарським регламентом.

Орендар, належним чином виконав договір оренди лісового ділянки, що перебуває у державній або муніципальній власності, після закінчення його терміну має переважне право на укладення договору оренди на новий термін.

Договір оренди лісового ділянки, що перебуває у державній або муніципальній власності, за загальним правилом укладається за результатами аукціону з продажу права на укладення такого договору. При укладенні договору оренди лісового ділянки за результатами аукціону зміна умов аукціону на підставі угоди сторін такого договору або на вимогу однієї із його сторін не допускається.

Без проведення аукціону договори оренди лісових ділянок, що перебувають у державній або муніципальній власності, полягають, наприклад, у випадках реалізації пріоритетних інвестиційних проектів у сфері освоєння лісів.

За договором купівлі-продажу лісових насаджень здійснюється продаж лісових насаджень, розташованих на землях, що перебувають у державній або муніципальній власності. До договору купівлі-продажу лісових насаджень застосовуються положення про договори купівлі-продажу, передбачені ГК РФ, якщо інше не встановлено Л ДО РФ.

У договорі купівлі-продажу лісових насаджень зазначаються місце розташування лісових насаджень (лісовий квартал і (або) лесотаксационный виділ) і обсяг підлягає заготівлі деревини. Термін дії договору купівлі-продажу лісових насаджень не може перевищувати один рік. Виняткові випадки заготівлі деревини на підставі договору купівлі-продажу лісових насаджень встановлюються законами суб'єктів РФ.

Плата за договором купівлі-продажу лісових насаджень, за винятком плати за договором купівлі-продажу лісових насаджень для власних потреб, встановлюється на основі мінімального розміру плати, який визначається як добуток ставки плати за одиницю об'єму деревини та обсягу підлягає заготівлі деревини.

Ставки плати за одиницю об'єму деревини, що заготовлюється на землях, що перебувають у федеральній власності, власності суб'єктів РФ, муніципальної власності, які встановлюються відповідно Урядом РФ, органами державної влади суб'єктів РФ, органами місцевого самоврядування. Плата за договором купівлі-продажу лісових насаджень для власних потреб визначається за ставками, що встановлюються органами державної влади суб'єктів РФ.

Договір купівлі-продажу лісових насаджень укладається за загальним правилом але результатами аукціону з продажу права на укладення такого договору. При укладенні договору купівлі-продажу лісових насаджень за результатами аукціону та продажу права на укладення такого договору зміна умов аукціону на підставі угоди сторін договору або за вимогою однієї з його сторін не допускається. Громадяни укладають договори купівлі-продажу лісових насаджень для власних потреб у порядку, встановленому органами державної влади суб'єктів РФ. Порядок проведення таких аукціонів визначається ст. 80 ЛК РФ.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Види підприємницької діяльності з лісокористування
Види лісокористування для цілей, не пов'язаних з підприємницькою діяльністю
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси