Меню
Головна
 
Головна arrow Фінанси arrow Біржова справа
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 4. Ринок інвестиційних ресурсів

Ринок інвестицій

Ринок інвестицій в структурі фінансових ринків

Найбільш важлива функція ринку інвестицій полягає в забезпеченні виробництва додатковими ресурсами для його розвитку, які складають базу розширеного відтворення. Якщо всі розглянуті вище сегменти фінансового ринку виконували допоміжні функції щодо залучення, акумулювання і підготовки для інвестування фінансових коштів, то ринок інвестицій являє собою систему відносин з приводу вкладення інвестицій в економіку.

Тим самим цей ринок замикає собою відтворювальну ланцюжок у структурі обігу капіталу, де вступники па нього кошти знаходять застосування у виробничому процесі, приймаючи форму основних або оборотних засобів, технологій, нематеріальних активів. Таким чином, сконцентровані на ринку капіталу грошові кошти, пройшовши через ринок цінних паперів і ринок кредитних ресурсів, утворюють фундамент для розгортання інвестиційного процесу, а обсяг цих коштів і напрями розміщення служать характеристиками розвитку цього процесу.

Економічна сутність інвестицій

Інвестиція (від лат. invest - вкладати) - приміщення капіталу в будь-які юридично самостійні підприємства па тривалий термін (більше одного року) з метою отримання додаткового прибутку, придбання впливу на компанії або в зв'язку з тим, що таке вкладення коштів є більш вигідним в порівнянні з організацією власних операцій у тій чи іншій галузі.

Інвестиції - це грошові кошти, цінні папери, інше майно, в тому числі майнові права, інші права, мають грошову оцінку, що вкладаються в об'єкти підприємницької та (або) досягнення іншого корисного ефекту.

Інвестиціями визнаються також кошти, цільові банківські вклади, паї, цінні папери, машини, обладнання, технології, кредити, будь-яке майно та майнові права, інтелектуальні цінності, що вкладаються в об'єкти підприємницької діяльності та інших видів діяльності з метою одержання додаткового капіталу і досягнення позитивного економічного і соціального ефекту.

Отже, інвестиції з економічної точки зору являють собою вкладення капіталу в ту чи іншу сферу діяльності з метою подальшого його приросту. У більш глибокому розумінні інвестиції означають вкладення грошових коштів або інших матеріальних цінностей для отримання в майбутньому економічної вигоди.

Таким чином, інвестиції - це процес вкладення капіталу в грошовій, матеріальній і нематеріальній формах в об'єкти підприємницької діяльності або фінансові інструменти з метою отримання поточного доходу (прибутку) і забезпечення зростання капіталу. Інвестиції - головна форма, що реалізує стратегію розвитку підприємства. Будь-які інвестиції пов'язані з інвестиційною діяльністю підприємства, тобто процесом обґрунтування і реалізації найбільш ефективних форм вкладень капіталу, спрямованих на розширення економічного потенціалу підприємства. Для здійснення інвестиційної діяльності підприємства виробляють інвестиційну політику. Ця політика є частиною стратегії розвитку підприємства і загальної політики управління прибутком. Вона полягає у виборі і реалізації найбільш ефективних форм вкладення капіталу з метою розширення обсягу операційної діяльності і формування інвестиційного прибутку. Інвестиційний процес завжди пов'язаний з двома факторами: часом і ризиком. Ризик обумовлений недоотриманням бажаного приросту капіталу в даному періоді та відшкодуванням втрат від інфляції в майбутньому періоді.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Вартість і ціна інвестиційних ресурсів
План за джерелами та використання інвестиційних ресурсів
Оцінка та прогнозування інвестиційного ринку
Функціональна роль інвестицій в економіці
Оцінка ефективності інвестицій
Управління інвестиціями
Сутність, класифікація і структура джерел фінансування інвестицій
Вплив портфельних інвестицій на фінансовий стан підприємства
ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ, КЛАСИФІКАЦІЯ ТА СТРУКТУРА ІНВЕСТИЦІЙ
МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ ВИЗНАЧЕННЯ ВПЛИВУ ІНВЕСТИЦІЙ НА ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ І ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ КОМЕРЦІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Сутність, класифікація і структура джерел фінансування інвестицій
 
Предмети
-->
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси
Пошук