Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Муніципальне право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Асоціативні форми

Чинне законодавство допускає (а в деяких випадках і наказує) створення асоціацій муніципальних утворень. Так, у відповідності зі ст. 66 Закону про місцеве самоврядування 2003 р. в кожному суб'єкті РФ утворюється рада муніципальних утворень суб'єкта РФ. Організація і діяльність рад муніципальних утворень суб'єктів РФ здійснюються у відповідності з вимогами Федерального закону від 12.01.1996 № 7-ФЗ "ПРО некомерційних організаціях", застосовуваними до асоціацій.

Повноваження органів державної влади суб'єктів РФ по взаємодії органів державної влади суб'єктів РФ з порадами муніципальних утворень суб'єктів РФ визначаються законами суб'єктів РФ відповідно до Закону про місцеве самоврядування 2003 р.

З'їзд (збори членів) ради муніципальних утворень суб'єкта РФ:

1) затверджує статут ради муніципальних утворень суб'єкта РФ;

2) визначає розміри та порядок сплати членських внесків на здійснення діяльності ради муніципальних утворень суб'єкта РФ і утримання органів управління ради муніципальних утворень;

3) обирає органи управління ради муніципальних утворень суб'єкта РФ:

4) здійснює інші повноваження, визначені статутом ради муніципальних утворень суб'єкта РФ.

Рада муніципальних утворень суб'єкта РФ не має права втручатися в діяльність муніципальних утворень, обмежувати їх діяльність.

У багатьох суб'єктах РФ ради муніципальних утворень наділені правом законодавчої ініціативи в законодавчому органі відповідного суб'єкта РФ.

Крім обов'язково створюються рад муніципальних утворень суб'єктів РФ в муніципальних утвореннях можуть створювати й інші асоціації. Серед існуючих в даний час можна виділити: Союз російських міст, Російський союз місцевих влад. Союз малих міст Росії, Асоціація сибірських і далекосхідних міст. Асоціація міст Півдня Росії, Союз представницьких органів муніципальних утворень РФ, Союз міст Північно-Заходу Росії, Союзу міст Заполяр'я і Крайньої Півночі, Асоціація сприяння громадянам закритих адміністративно-територіальних утворень Міноборони і Миноборонпрома Російської Федерації, Асоціація сприяння громадянам закритих територіальних утворень Мінатома Російської Федерації, Союз розвитку наукоградів Росії.

Поради муніципальних утворень суб'єктів РФ можуть утворити єдине загальноросійське об'єднання муніципальних утворень.

Єдине загальноросійське об'єднання муніципальних утворень вважається створеною за умови, якщо до його складу входять поради муніципальних утворень не менше двох Третин суб'єктів РФ. До складу єдиного загальноросійського об'єднання муніципальних утворень можуть входити й інші об'єднання муніципальних утворень. Таким чином, Конгрес муніципальних утворень РФ є особливим типом муніципальної асоціації, оскільки засновниками і членами цієї організації є не муніципальні освіти, а їх об'єднання, тобто інші муніципальні асоціації всіх існуючих в Росії типів.

Єдине загальноросійське об'єднання муніципальних утворень в порядку, що визначається Президентом РФ, надає пропозиції щодо складу кандидатів у представники Російської Федерації в Палаті місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад Європи і по складу кандидатів у члени делегації Російської Федерації для участі в Конгресі місцевих і регіональних влад Європи.

Єдине загальноросійське об'єднання муніципальних утворень не вправі втручатися в діяльність муніципальних утворень, рад муніципальних утворень суб'єктів РФ, інших об'єднань муніципальних утворень, обмежувати їх діяльність.

Організаційно-господарські форми

До таких відноситься створення автономних некомерційних організацій, фондів, установа господарських товариств.

У відповідності зі ст. 68 Закону про місцеве самоврядування 2003 р. представницькі органи муніципальних утворень для спільного вирішення питань місцевого значення можуть приймати рішення про заснування міжмуніципальних господарських товариств у формі закритих акціонерних товариств і товариств з обмеженою відповідальністю.

Міжмуніципальні господарські товариства здійснюють свою діяльність відповідно до ГК РФ, іншими федеральними законами. Державна реєстрація міжмуніципальних господарських товариств здійснюється у відповідності з Федеральним законом від 08.08.2001 № 129-ФЗ "ПРО державну реєстрацію юридичних осіб і індивідуальних підприємців".

Органи місцевого самоврядування можуть також виступати співзасновниками міжмуніципального друкованого засобу масової інформації.

Крім того представницькі органи муніципальних утворень можуть приймати рішення про створення некомерційних організацій у формі автономних некомерційних організацій і фондів. Некомерційні організації муніципальних утворень здійснюють свою діяльність відповідно до ЦК РФ, Федеральним законом від 12.01.1996 № 7-ФЗ "ПРО некомерційних організаціях", іншими федеральними законами.

Договірні форми

Сюди включаються такі форми співпраці, як висновок муніципальними утвореннями угод про наміри, договорів про спільну діяльність, узгодження планів соціально-економічного і стратегічного розвитку, передача права тимчасового або постійного користування муніципальним майном іншим муніципальним утворенням та ін.

Компетенційні форми

До компетенционной формі міжмуніципального співробітництва можна віднести укладення угод про делегування повноважень між муніципальними утвореннями різного рівня (про них уже йшлося у темі 4). Хоча Закон про місцеве самоврядування 2003 р. формально не включає укладення угод про делегування повноважень в число форм міжмуніципального співробітництва, фактично вони виступають одним з найважливіших способів співпраці муніципальних утворень. З їх допомогою забезпечується виконання окремих повноважень місцевого самоврядування на тих рівнях, де це найбільш ефективно.

Інші форми

Іншими формами міжмуніципального співробітництва можуть виступати створення спільних муніципальних органів; спільне використання організаційних, фінансових і кадрових ресурсів; аутсорсинг функцій муніципального управління; об'єднання на договірній основі муніципальних утворень з метою створення на їх базі агломерацій; формування спільної власності кількох муніципальних утворень і т. д.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Механізми утворення асоціативних зв'язків
ФОРМИ ДЕРЖАВИ
Форми МПК
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ФОРМИ ЗДІЙСНЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ОРГАНІЗАЦІЯ ІННОВАЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ: ОСОБЛИВОСТІ СТРУКТУРИ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ФОРМ
Вибір організаційно-правової форми малого підприємництва
Договір як правова форма угод з нерухомими речами
Основні договірні форми підприємницької діяльності в даній сфері
Договірні (конвенційні) органи з прав людини
ФОРМИ ДЕРЖАВИ
Форми МПК
Вибір організаційно-правової форми малого підприємництва
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси