Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Оподаткування комерційної діяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Податкові відрахування

Порядок застосування податкових відрахувань по акцизах регулюється ст. 200 і 201 НК РФ. Відрахуванням підлягають суми акцизу, сплачені платником податків акцизу при:

o придбання підакцизних товарів;

o передачі в структурі однієї організації етилового або коньячного спирту, фактично використаного для виробництва реалізованої підакцизної алкогольної або спиртовмісної продукції;

o передачі в структурі однієї організації етилового спирту-сирцю, використаного для виробництва ректифікованого етилового спирту, який витрачений на виробництво підакцизної алкогольної або спиртовмісної продукції;

o ввезенні підакцизних товарів на територію Російської Федерації;

o сплати авансового платежу.

Підлягають вирахуванню або поверненню суми акцизу, пред'явлені покупцю при придбанні підакцизного товару, або при ввезенні на територію Російської Федерації, або пред'явлені власнику давальницької сировини (матеріалів) тільки при використанні цих товарів у якості сировини для виробництва інших підакцизних товарів. Зазначене накладення застосовується у випадку, якщо ставки акцизу на підакцизні товари, що використовуються в якості сировини, і ставки акцизу на підакцизні товари, вироблені з цієї сировини, визначені на однакову одиницю виміру податкової бази.

Для прийняття відрахування акцизу п. 2 ст. 200 НК РФ передбачені обмеження для виробників підакцизної алкогольної та спиртовмісної продукції, які визначаються у межах:

o суми акцизу по етиловому і коньячному спирті, реалізованих організаціям, виробникам спиртовмісної продукції, сплачують авансовий платіж акцизу (тобто виходячи з нульової ставки акцизу);

o суми акцизу по етиловому і коньячному спирті при ввезенні на територію Російської Федерації спирту етилового та коньячного, спиртовмісної продукції реалізуються організаціям, не сплачують авансовий платіж акцизу

Таким чином, якщо платники податків - виробники підакцизної алкогольної та спиртовмісної продукції використовують в якості сировини імпортні підакцизні товари, то сума вирахування визначається виходячи з ставки акцизу на спирт етиловий або коньячний.

Порядок віднесення акцизу на витрати з податку на прибуток

Суми акцизу, обчислені платником податку і пред'явлені покупцю, який не є платником акцизу, у покупця враховуються у вартості придбаних підакцизних товарів. Такий самий порядок встановлений і при ввезенні підакцизних товарів на територію Російської Федерації та інші території, що знаходяться під її юрисдикцією.

Суми акцизу, пред'явлені платником податків власнику давальницької сировини (матеріалів), відносяться власником давальницької сировини (матеріалів) на вартість підакцизних товарів, виробленої із зазначеної сировини (матеріалів), за винятком випадків передачі підакцизних товарів, вироблених з давальницької сировини, для подальшого виробництва підакцизних товарів.

При здійсненні операцій з денатурованим етиловим спиртом і (або) при здійсненні операцій з прямогонного бензину, сума акцизу відноситься на витрати при обчисленні податкової бази по податку на прибуток, якщо:

o денатурований спирт використовується в якості сировини для виробництва неспиртосодержащей продукції;

o прямогонний бензин використовується в якості сировини для виробництва продукції нафтохімії.

Податковий період та порядок сплати акцизу

Податковим періодом визнається календарний місяць

Сплата акцизу при реалізації (передачі) платниками податків вироблених ними підакцизних товарів проводиться виходячи з фактичної реалізації (передачі) зазначених товарів за минулий податковий період не пізніше 25-го числа місяця, наступного за минулим податковим періодом.

Сплата акцизу по прямогонного бензину і денатурированному етилового спирту платниками податків, мають свідчення про реєстрацію особи, коїть операції з прямогонного бензину, і (або) свідоцтво про реєстрацію організації, що здійснює операції з денатурованим етиловим спиртом, проводиться не пізніше 25-го числа третього місяці, наступного за минулим податковим періодом.

При здійсненні операцій, визнаних об'єктом оподаткування сплата акцизу проводиться за місцем оприбуткування придбаних у власність підакцизних товарів.

Платники податків зобов'язані представляти в податкові органи за місцем свого перебування, а також за місцем знаходження кожного свого відокремленого підрозділу, в яких вони перебувають на обліку, податкову декларацію за податковий період у частині здійснюваних ними операцій, визнаних об'єктом оподаткування згідно з цією главою, у строк не пізніше 25-го числа місяця, наступного за минулим податковим періодом, а платники податків, мають свідчення про реєстрацію особи, коїть операції з прямогонного бензину, і (або) свідоцтво про реєстрацію організації, що здійснює операції з денатурованим етиловим спиртом, - не пізніше 25-го числа третього місяці, наступного за минулим податковим періодом.

Платники податків, віднесені до категорії найбільших, подають податкові декларації до податкового органу за місцем обліку як найбільших платників податків.

Авансовий платіж акцизу сплачується не пізніше 15-го числа поточного податкового періоду виходячи із загального обсягу спирту етилового та (або) спирту коньячного, закупівля (передача) яких виробниками алкогольної та (або) підакцизної спиртовмісної продукції буде здійснюватися в податковому періоді, наступному за поточним податковим періодом.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

ПДВ - податкові відрахування
Відновлення ПДВ, раніше прийнятого до відрахування з передоплати
Пільги, передбачені податковим законодавством при обчисленні податку
Порядок віднесення прямих витрат у зменшення доходів при обчисленні податку на прибуток
Порядок віднесення сум податку на витрати з виробництва та реалізації товарів (робіт, послуг)
Порядок віднесення сум податку на витрати з виробництва та реалізації товарів (робіт, послуг)
Порядок сплати акцизів
Податкова база при ввезенні підакцизних товарів на митну територію РФ
Податковий період та строки сплати податку в бюджет
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси