Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Регіональна економіка
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Територіальна організація господарства

Ростовська область. В територіальному поділі праці область є основним постачальником зернозбиральних комбайнів, культиваторів, електровозів, парових котлів великої потужності. Важливе місце в галузевій структурі займає харчова (м'ясна, плодоовочеконсервна, тютюнова, кондитерська) і легка (текстильна, шкіряно-взуттєва) промисловість. Тут видобувається практично весь вугілля округу. Поряд з промисловістю добре розвинене сільське господарство. Область - великий виробник зерна, соняшнику, тютюну, плодів і овочів

Ростов-на-Дону - центр Південного федерального округу - важливий промисловий і транспортний вузол, науковий, навчальний і культурний центр не тільки Півдня, але і всієї країни. Розвиненою промисловістю виділяються Таганрог, Новочеркаськ, Шахти, Волгодонськ.

Волгоградська область. В структурі її господарства переважає промисловість. У багатогалузевому промисловому комплексі найбільшу питому вагу мають машинобудування, хімічна і нафтохімічна промисловість, чорна металургія, легка і харчова промисловість. Високим рівнем розвитку відрізняється сільськогосподарське виробництво. Тут вирощують виключно цінні сорти твердої пшениці, кукурудзу, просо. З технічних культур - соняшник, цукровий буряк, гірчицю. Область один з найбільших районів овочівництва і баштанництва. Розводять велику рогату худобу, овець, свиней, кіз.

Центр області - місто-герой Волгоград - важливий залізничний вузол, найбільший промисловий, науковий, навчальний і культурний центр не тільки Південного округу, але і всієї країни. Волгоград - це пам'ять нашої Великої перемоги у Другій світовій війні. Важливими промисловими центрами області є міста Волзький і Камишин.

Астраханська область. Область спеціалізується на рибної промисловості, а також технологічно та економічно зв'язаних з нею суднобудуванні і судноремонті, випуск дерев'яної тари, сетевязальном виробництві. Питома вага рибопромислового комплексу в структурі промисловості області становить 20%. Рибне господарство спирається на цінний ресурсну базу Волго-Каспійського басейну. Однак в останні роки з-за сильного забруднення Волги і браконьєрства відбулося помітне зниження запасів і як наслідок цього улову цінних порід риб - не тільки осетрових, але і крупного частика (сазан, лещь, судак тощо) вобли і оселедця. У Каспійському морі домінуючим об'єктом промислу стала кілька. У розвитку продуктивних сил області важливу роль відіграє сільське господарство, насамперед овочівництво і баштанництво. В області виявлено значні запаси газу. З галузей промисловості розвинуті суднобудування, судноремонт, виробництво металорізальних верстатів, технологічного обладнання для переробних галузей АПК. Центр області - Астрахань - великий морський і річковий порт, вузол залізничних ліній на Саратов, Кизляр та ін.

Краснодарський край. Великий виробник металорізальних верстатів, цементу, фосфорних добрив. Найрізноманітнішу продукцію випускає харчова промисловість (плодові та овочеві консерви, олія, вина, чай, цукор тощо). Краснодарський край - провідний в окрузі з вирощування найцінніших сільськогосподарських культур: пшениці, рису, кукурудзи, соняшнику, винограду, чаю, цитрусових. Добре розвинуте тваринництво. Унікальне значення має курортно-рекреаційне господарство. Основний промислово-культурний центр краю - Краснодар. Великими промисловими центрами є - Новоросійськ і Туапсе (одночасно важливі морські порти), Армавір. Столицею курортів Чорноморського узбережжя по праву вважається Сочі.

Республіка Калмикія - Хальмг Тангч. Головну роль в економіці відіграє сільське господарство. Розвиток господарства Калмикії тісно пов'язане з вирішенням проблеми забезпечення водою. У республіці побудовано кілька обводнительно-зрошувальних систем. Найбільш розвинене велике пасовищне вівчарство і скотарство.

Промисловість Калмикії розвинена слабо. В її структурі переважає машинобудування (радіовимірювальні прилади, деталі для ЕОМ, торгове обладнання) і харчова промисловість (головним чином м'ясна). Виробляються також будівельні матеріали (будівельний цегла, стінові матеріали, очеретяні плити) і шкіряно-хутряні вироби. Головний промисловий і культурний центр - столиця республіки Еліста.

Республіки Адигея. Промисловість Адигеї (колишньої автономної області Краснодарського краю) зосереджена головним чином у її столиці - Майкопі і представлена харчової і легкої галузями, підприємствами машинобудування і деревообробки. У сільському господарстві переважають посіви зернових, соняшнику, цукрових буряків, тютюну, овоче-баштанних плодових культур. Розвинені скотарство і птахівництво.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Територіальна організація господарства
Територіальна організація господарства
Територіальна організація господарства
Територіальна організація господарства
Територіальна організація господарства
Світове господарство
Міжнародні економічні організації, їх місце і роль в світовому господарстві початку XXI століття
Організація і компетенція Міністерства сільського господарства РФ, підвідомчих йому федеральної служби та федерального агентства
Територіальні фінанси
Організація місцевого самоврядування в закритих адміністративно-територіальних утвореннях
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси