Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Оподаткування комерційної діяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 6. Особливості оподаткування акцизами окремих операцій, здійснюваних в комерційній діяльності

Переміщення підакцизних товарів через митний кордон Російської Федерації

Ввезення товарів на митну територію Російської Федерації та їх вивезення тягнуть за собою обов'язок осіб помістити товари під один з митних процедур, передбачених митним і податковим законодавством Російської Федерації.

Особливості оподаткування при переміщенні підакцизних товарів через митний кордон Російської Федерації встановлюються в залежності від обраної митної процедури.

1. При ввезенні підакцизних товарів на територію Російської Федерації та інші території, що знаходяться під її юрисдикцією, в залежності від обраної митної процедури оподаткування здійснюється у такому порядку:

Акциз сплачується в повному обсязі при приміщенні підакцизних товарів під митні процедури випуску для внутрішнього споживання, переробки для внутрішнього споживання і вільної митної зони, реімпорту.

Акциз не сплачується при приміщенні підакцизних товарів під митні процедури: транзиту, митного складу, реекспорту, безмитної торгівлі, вільного складу, знищення, відмови на користь держави, спеціальну митну процедуру вільної митної зони портової особливої економічної зоні, переробки на митній території (за умови, що продукти переробки будуть вивезені у визначений термін).

Повне або часткове звільнення застосовується при приміщенні підакцизних товарів під митну процедуру тимчасового ввезення в порядку, передбаченому митним законодавством Митного союзу і законодавства Російської Федерації про митному справі.

При переміщенні фізичними особами підакцизних товарів, призначених для особистих, сімейних, домашніх і інших, не пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності потреб, передбачені обмеження (табл. 6.1).

Таблиця 6.1

п/п

Категорії товарів

Норми ввезення

I. Товари для особистого користування, за винятком транспортних засобів, що ввозяться на митну територію митного союзу в супроводжуваному й несупроводжуваному багажі

1.

Товари для особистого користування, за винятком лілового спирту і неподільних товарів), що переміщуються повітряним транспортом

Митна вартість яких не перевищує суму, еквівалентну 10 000 євро, та загальна вага яких не перевищує 50 кілограмів

включаючи:

алкогольні напої та пиво

Не більше 3 літрів включно у розрахунку на одну фізичну особу, яка досягла 18-річного віку

тютюн та тютюнові вироби

200 сигарет або 50 сигар (сигарил) або 250 грамів тютюну, або зазначені вироби в асортименті загальною вагою не більше 250 грамів, у розрахунку на одну фізичну особу, яка досягла 18-річного віку

переміщуються іншими видами транспорту

Митна вартість яких не перевищує суму, еквівалентну 1 500 євро, та загальна вага не перевищує 50 кілограмів

включаючи

алкогольні напої та пиво

Не більше 3 літрів включно у розрахунку на одну фізичну особу, яка досягла 18-літньо го віку

тютюн та тютюнові вироби

200 сигарет або 50 сигар (сигарил) або 250 грамів тютюну, або зазначені вироби в асортименті загальною вагою не більше 250 грамів, у розрахунку на одну фізичну особу, яка досягла 18-річного віку

У разі перевищення встановленої норми при ввезенні підакцизних товарів, фізичні особи відповідно до митного законодавства в цілях обчислення податків і митних платежів визнаються Індивідуальними підприємцями. Сплата відповідних митних платежів здійснюється у загальновстановленому порядку для організацій і індивідуальних підприємців, що здійснюють комерційну діяльність

2. При вивезенні підакцизних товарів з території Російської Федерації у митній процедурі експорту акциз і авансові платежі з податку не сплачується за умови подання в податковий орган поручительства банку або банківської гарантії.

Термін дії поручительства банку (банківської гарантії), становить не менше дев'яти місяців з дня реалізації підакцизних товарів на експорт. Термін дії банківської гарантії, яка надається в цілях звільнення від сплати авансового платежу акцизу з алкогольної і (або) підакцизної спиртовмісної продукції, становить не менше 12 місяців, наступних за податковим періодом, в якому здійснювалася закупівля етилового спирту або здійснювалися операції, що визнаються об'єктом оподаткування.

У разі несплати або неповної сплати платником податків акцизу протягом терміну дії банківської гарантії, в якому здійснювалася реалізація алкогольної та (або) підакцизної спиртовмісної продукції на території Російської Федерації, податковий орган пред'являє банку-гаранту вимогу щодо погашення суми податку чи авансового платежу, від сплати якої він був звільнений.

При відсутності поручительства банку (банківської гарантії) платник податків зобов'язаний сплатити акциз в порядку, передбаченому для операцій з реалізації підакцизних товарів на території Російської Федерації. Сплачена сума податку підлягають відшкодуванню на підставі ст. 203 НК РФ після подання у податкові органи документів, що підтверджують факт експорту підакцизних товарів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Особливості оподаткування окремих операцій, здійснюваних в комерційній діяльності
Міжнародні комерційні операції
Що таке комерційна діяльність.
Особливості сплати акцизів при експорті підакцизних товарів
Логіка обґрунтування плану комерційної діяльності підприємства
ПОРЯДОК та УМОВИ ПЕРЕМІЩЕННЯ ТОВАРІВ І ТРАНСПОРТНИХ КОШТІВ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
Переміщення підакцизних товарів через митний кордон Митного союзу
Порядок і процедури переміщення товарів і транспортних коштів через митний кордон Російської Федерації
Злочини, пов'язані з переміщенням матеріальних цінностей за кордон або з-за кордону Російської Федерації. Неповернення з-за кордону коштів в іноземній валюті: поняття та юридична характеристика
Федеральне агентство з облаштування державного кордону Російської Федерації (Роскордону)
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси