Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Цивільний процес
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ВВЕДЕННЯ

У правовій державі, до побудови якого прагне Республіка Білорусь, судова захист є основною формою захисту прав особистості. Знання цивільного процесуального права, з допомогою якого регулюється процесуальна діяльність суду по захисту суб'єктивних прав, це необхідний компонент вищої юридичної освіти. Сьогодні не можна бути повноцінним юристом, не володіючи основами цивільного судочинства.

Сучасне цивільне процесуальне право Білорусі сформувалося в основному у другій половині XX століття і в концентрованому вигляді відображено в Цивільному процесуальному кодексі Республіки Білорусь 1999 р.. який на нинішньому лапі розвитку нашого суспільства в цілому (і за змістом, і за формою) відповідає потребам здійснення правосуддя по цивільних справах.

В умовах інноваційного розвитку білоруського суспільства цивільне процесуальне право має стимулювати учасників процесу, займатися інноваційною діяльністю у сфері процесуальних правовідносин (пропонувати нові рішення організаційного характеру та інші прогресивні нововведення).

Це видання підготовлено відповідно до навчальної програми курсу "Цивільний процес", розробленої Білоруським державним університетом для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальностями "Правознавство" та "Економічне право". Воно являє собою систематизоване з урахуванням сучасних вимог педагогіки вищої школи виклад основних положень, присвячених цивільного процесуального права. Всі розділи книги будуються на білоруському матеріалі. Цивільне процесуальне законодавство наводиться станом на 1 червня 2012 року.

Пропоноване навчальне видання складається з трьох частин.

В першій частині розглядаються загальні питання курсу цивільного процесуального права: предмет, система та принципи цивільного процесуального права, цивільні процесуальні правовідносини та їх суб'єкти. підвідомчість і підсудність цивільних справ. засоби доказування в цивільному процесі та ін.

Друга частина містить аналіз окремих інститутів даної галузі права: позовне провадження, неисковые виробництва, виробництво в суді касаційної інстанції, виробництво в суді наглядової інстанції, перегляд судових постанов за нововиявленими обставинами, виконавче провадження і т. д.

Третя частина присвячена несудових та недержавним судових форм захисту суб'єктивних прав (нотаріат, третейські суди).

У нинішньому виданні використані нові нормативні правові акти, прийняті в Республіці Білорусь. Використані також матеріали до лекцій з курсу "Цивільний процес", які читалися автором у Академії МВС Республіки Білорусь, у Білоруському державному економічному університеті та Інституті управління і підприємництва.

Видання адресоване в першу чергу студентам юридичних вузів, але може бути корисним викладачам, провідним навчальні заняття з дисципліни "Цивільний процес", а також практичним працівникам.

Автор висловлює щиру вдячність і подяку завідувач кафедри цивільного процесу та трудового права Білоруського державного університету Колядко В. І. та членам кафедри цивільно-правових дисциплін Білоруського державного економічного університету, які надали допомогу в підготовці підручника.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси