Меню
Головна
 
Головна arrow Політологія arrow Міжнародні переговори в бізнесі і політиці
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

- Наставник

Патерналістський Стиль

Дихотомії Юнга: етика, інтуїція, екстраверсія, раціональність.

Наставник є одним з найбільш ефективних переговірників завдяки вдалому поєднанню екстраверсії, інтуїції, етики та раціональності. За столом переговорів цей екстравертний відчуває тип, по термінології К. Р. Юнга, здатний бути тонким маніпулятором, оскільки володіє яскравим природним даром переконання. Він може схилити партнерів зробити те, що ті, вирушаючи на переговори, навіть не припускали. Завдяки вираженій екстраверсії і тонкому сприйняттю потреб і бажань партнерів (етика), Наставник здатний миттєво оцінити ситуацію за столом переговорів і виголосити саме ту мову, якої вимагає ситуація. Завдяки яскраво вираженої емоційної експресії він без особливої праці може потягнути за собою багатьох партнерів. Він прекрасний оратор, логічно і образно вміє висловлювати свої думки, володіє чудовим почуттям гумору, тому не тільки в офіційному, але і в неформальній обстановці на переговорах часто стає душею компанії.

Цей парламентер обдарований багатою уявою (інтуїція), здатний методично організувати реалізацію своїх планів (раціональність), в той же час він досить чутливий до питань етики. З Наставників виходять прекрасні керівники делегацій, здатні з великим ентузіазмом, але досить м'яко і тактовно організовувати переговорний процес, а їх співробітники і партнери відчувають до них справжню повагу. Наставник намагається в усіх випадках дотримуватися правил коректного поведінки, але іноді може відмовитися від них, якщо вважатиме це необхідним. У спілкуванні прагне створити образ ділової, надійного партнера, намагається зберегти вірність прийнятим зобов'язанням.

Переваги стилю. За столом переговорів Наставник, як правило, діє швидко і невідкладно, прагнучи якомога швидше реалізувати свої ідеї. Він сповнений кипучої енергії, яку генерує його холеричний темперамент. Йому однаково добре вдається рішення стратегічних і тактичних завдань, оскільки він здатний реагувати на зовнішню ситуацію. Особливо гостро він сприймає події, що загрожують порушити нормальний ритм переговорів і зірвати намічені плани. У таких випадках Наставник вміє мобілізувати членів своєї делегації і намагається виправити становище, звернувшись до партнерів з емоційною і продуманої промовою. У разі виникнення конфліктної ситуації він здатний продемонструвати безкомпромісність, наполегливо захищати свою точку зору. У складних ситуаціях може піти на ризик.

Проблемні зони стилю. Деякі проблеми даного особистісного стилю є логічним наслідком його сильної сторони. Коли ідеї Наставника зустрічають наполегливе відторгнення з боку партнерів, він переживає це занадто емоційно, може впасти у відчай і піти з переговорів. Він приймає конфліктні ситуації занадто болісно, здатний затаїти образу і посилити конфронтацію, розділивши партнерів по переговорам на "своїх" і "чужих". Подібна поведінка за столом переговорів загрожує їх зривом і руйнуванням стосунків з партнерами.

Патерналістський стиль поряд з явними перевагами має і досить відчутні недоліки. Він ефективний на партнерських переговорах, де немає вираженого конфлікту сторін, і може бути небезпечний відверто конфліктної ситуації, посилюючи обстановку явного протиборства. Наставника на переговори добре надсилати разом з Посередником, який здатний збалансувати його конфліктний потенціал. Серед сучасних політичних лідерів патерналістський стиль на переговорах характерний для президента Білорусі Олександра Лукашенка.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Етичні переговорники: Ініціатор, Наставник, Гуманіст, Романтик
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси