Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Бюджетне право Росії
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Характеристика заходів примусу, які застосовуються до порушників бюджетного законодавства

Попередження про неналежне виконання бюджетного процесу передбачається як міра превентивного характеру, що говорить про недолжном поведінці, про незначному порушенні бюджетного законодавства.

У БК попередження про неналежне виконання бюджетного процесу належить до заходам відповідальності, яка носить особистий характер.

Попередження можуть виносити: керівники органів Федерального казначейства і їх заступники; керівники органів, які виконують бюджети суб'єктів РФ та місцеві бюджети, та їх заступники.

Вилучення бюджетних коштів носить правовосстановительный і попереджувальний характер і застосовується для того, щоб наявні кошти бюджету в органу або організації, які допустили порушення, що не були розтрачені надалі. Вилучення в безспірному порядку бюджетних коштів, використаних не за цільовим призначенням, передбачено ст. 289 БК як санкція за виявлений факт нецільового використання бюджетних коштів.

Вилучення бюджетних коштів застосовується за наступні порушення: 1) нецільове використання бюджетних коштів; 2) недотримання обов'язковості зарахування доходів бюджетів; 3) фінансування витрат понад затверджених лімітів; 4) порушення заборони на розміщення бюджетних коштів на банківських депозитах або передача їх у довірче управління; 5) надання бюджетних інвестицій з порушенням встановленого порядку; 6) надання бюджетних кредитів з порушенням встановленого порядку; 7) неповернення або несвоєчасне повернення бюджетних коштів, отриманих на поворотній основі; 8) невідповідність повідомлень про бюджетні асигнування і ліміти бюджетних зобов'язань бюджетним розписом.

Наступна міра державного примусу - це право призупиняти операції по рахунках кредитних організацій. Дана міра полягає в тому, що уповноважені органи мають право припиняти поточні операції, організацій і установ, що використовують кошти федерального бюджету. Зазначена міра примусу реалізується відповідно до наказом Мінфіну Росії від 11.12.2006 № 171н "Про затвердження порядку зупинення територіальними органами Федерального казначейства операцій по рахунках, відкритим федеральним установам в установах Центрального банку Російської Федерації і кредитних організаціях для обліку операцій із засобами, отриманими від підприємницької та іншої приносить дохід діяльності".

Стягнення штрафів як міра примусу здійснюється у відповідності з законодавством про адміністративні правопорушення. У всіх статтях БК, де покарання визначено у вигляді штрафу, міститься відсилання до Кпап.

Пеня в бюджетному праві застосовується в якості додаткової до основної міри покарання за неповернення або несвоєчасне повернення бюджетних коштів, отриманих на поворотній основі; неперерахування або несвоєчасне перерахування відсотків за користування бюджетними коштами; несвоєчасне виконання платіжних документів на перерахування бюджетних коштів; несвоєчасне виконання платіжних засобів, що підлягають зарахуванню на рахунки бюджетів.

Стаття 282 БК крім названих заходів примусу дає можливість застосовувати інші заходи, зазначені у федеральних законах. Раніше інші заходи примусу могли встановлюватися щорічними законами про федеральному бюджеті на черговий рік (див., наприклад, ст. 73 Федеральний закон від 19.12.2006 № 238-ФЗ "ПРО федеральному бюджеті на 2007 рік", п. 7 ст. 5 Закону про бюджет на 2008 р. і плановий період 2009 і 2010 рр..). З 2009 р. така практика припинена.

В даний час таких інших заходів дві: передбачене ст. 242 БК стягнення невикористаних міжбюджетних трансфертів, наданих з федерального бюджету; встановлений ст. 226 БК відмову від підтвердження зобов'язань бюджету. Сутність останньої заходів полягає у зупинення операцій по особових рахунках одержувачів бюджетних коштів. Ця міра може бути застосована у разі несвоєчасного доведення до одержувачів коштів федерального бюджету лімітів бюджетних зобов'язань, їх ненадання в орган, відповідальний за виконання бюджету; відмови надати в органи Федерального казначейства звіти, бухгалтерські та інші документи, пов'язані з використанням коштів федерального бюджету, а також невнесення змін в правовстановлюючі документи; ненадання договорів для їх реєстрації в порядку обліку грошових зобов'язань, фінансування яких передбачено за рахунок коштів федерального бюджету, а також документів, що обґрунтовують виконання зобов'язань за укладеними договорами; несвоєчасного надання в органи Федерального казначейства необхідної інформації та платіжних документів для виконання пред'явлених до особового рахунку виконавчих листів судових органів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Повноваження державних органів у сфері застосування заходів примусу за порушення бюджетного законодавства
Бюджетне законодавство
Генезис російського законодавства про адміністративну відповідальність
Відповідальність за порушення бюджетного законодавства
Відповідальність за порушення бюджетного законодавства
Загальна характеристика бюджетного обліку
Злочини проти статевої недоторканності і статевої свободи особистості, не пов'язані з фізичним або психічним примусом: юридична характеристика
Співвідношення бюджетного законодавства з нормами міжнародного права
Методи, що застосовуються виходячи із номенклатури критеріїв
ЗАПОБІЖНОГО ЗАХОДУ У СИСТЕМІ ЗАХОДІВ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРИМУСУ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси