Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Надійність будівельних об'єктів та безпека життєдіяльності людини
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Основні положення технології відновлювальних робіт

Відновлювальні роботи складаються з наступних основних етапів:

- прибирання (розчистка) території біля відновлюваного об'єкта;

- розбирання і видалення пошкоджених конструкцій;

- тимчасове кріплення конструкцій;

- посилення фунтів і фундаментів;

- відновлення водопровідних, каналізаційних і енергетичних мереж біля відновлюваних об'єктів;

- відновлення та підсилення елементів кістяка об'єкта, у тому числі перекриттів;

- відновлення покриттів (дахів) та огороджуючих конструкцій;

- відновлення перегородок, санітарно-технічних облаштувань та електропроводки;

- оздоблювальні роботи.

Розчищення завалів, доріг і проїздів здійснюють бульдозерами, екскаваторами, навантажувачами та іншою сучасною технікою.

Пошкоджені стіни і конструкції оперативно зміцнюють силами спеціальних бригад, оснащених кранами, механізованими інструментами, збірними конструкціями і необхідними будівельними матеріалами.

Грунти підстав під фундаментами відновлюваних об'єктів посилюють шляхом штучного закріплення ґрунтів. Способи закріплення фунта підстави залежать від структури фунта, рівня, швидкості руху і хімічного складу ґрунтових вод. При необхідності безпосередньо підсилюють конструкції фундаментів за рахунок збільшення площі підошви спирання або підведення пальового фундаменту. Ремонтують фундаменти шляхом цементації кладки, перекладки окремих ділянок та розширення підошви фундаментів.

При розробці твердих покриттів рекомендується застосовувати легкі, маневрені і високопродуктивні машини ударної дії з падаючим робочим органом, розпушувачі з падаючою стрілою, пневматичні бетоноломи, розпушувачі конструкції Главмосстроя. Крім того, можна використовувати машини з забивається робочим органом - пневмомолоти ПН-1300, ПН-1700, ПН-2400, а також навісні розпушувачі.

При ритті траншей, земляних, бурових і сваебойных роботах використовують різні машини і обладнання, які розроблені спеціально для ремонтно-відновлювальних робіт. Ця будівельна техніка портативна, має малі габарити і пристосування для роботи в обмежених умовах.

При розбиранні (локальному руйнуванні) цегельної кладки, бетонних підлог і інших конструктивних елементів будівель застосовують механізований інструмент ударної дії (відбійні молотки, електричні і пневматичні бетоноломи, електроперфоратори). В окремих випадках для руйнування кам'яних та інших конструкцій, що не підлягають відновленню, використовують крани-екскаватори з куля-бабою в якості змінного робочого устаткування (рис. 10.3).

Рис. 10.3. Схема обвалення нестійких конструкцій стін шар-бабою на маятникових підвісці:

1 - шар-баба; 2 - вантажний трос; 3 - стріловий трос; 4 - кран (екскаватор); 5 - тяговий трос

Для утворення отворів і пробивання борозен найбільш перспективні ударно-обертальні або ударно-поворотні машини і механізми. Бетони з малоабразивными заповнювачами (з цегли та вапна) піддаються свердління інструментами з пластинками з твердого сплаву, а бетони з высокотвердыми і абразивними заповнювачами (з пісковика і граніту) з-за присутності частинок кварцу можуть оброблятися твердосплавним інструментом лише при ударно-обертальному дії.

В даний час налагоджено масове виготовлення спеціальних робочих насадок-інструментів для виконання отворів в будівельних конструкціях. Для свердління отворів використовують механізований інструмент з електричним або пневматичним приводом.

Бетонну суміш готують у бетонозмішувачах, автобетоносмесителях, машини для підготовки і укладання шприц-бетону. Для подачі бетону використовують автомашини, ручні візки, бадді та інше обладнання. Якщо за умовами організації робіт необхідно інтенсивне постачання бетонної сумішшю, доцільно використовувати для її подачі до місця укладання спеціалізовані засоби механізації: бетоноукладачі, пересувні стрічкові конвеєри, бетононасоси з механічним або гидраалическим приводом, розчинонасоси і т. п.

Значні обсяги штукатурних робіт всередині і зовні будівель виконують механізованим способом. Для подачі розчину застосовують розчинонасоси і установки, які в комплекті з пневматичними і бескомпрессорными форсунками використовують також для нанесення штукатурних складів. Накривочний шар затирають за допомогою електричних або пневматичних затирочних машин. Комплект машин для виконання штукатурних робіт механізованим способом підбирають виходячи з обсягу робіт, виконуваних за зміну. При цьому слід враховувати дальність передачі матеріалу раствороносителями і растворонагнетателями.

При виконанні малярних робіт готують шпаклівки, фарби і наносять їх на оброблювану поверхню. Для приготування малярних сумішей використовують мелотерки, краскотерки, змішувачі, насоси-емульгатори, вібросита, виброгрохоты, электроподцоны, мийні машини. Фарбовану металеву поверхню очищають від старої фарби і іржі електричними та пневматичними шліфувальними машинками.

Для фарбування поверхні використовують ручні фарбопульти та фарбувальні агрегати і красконагнетательные баки. При цьому для одержання стисненого повітря застосовують пересувні мобільні компресори.

Для виконання підйомно-транспортних і монтажних робіт при відновленні будівель застосовують різноманітні засоби механізації - від ручних лебідок до сучасних будівельних кранів. Широке поширення можуть знайти електричні лебідки і легкі стрілові крани.

Однією з основних передумов використання баштових кранів при ремонті та відновленні будівель є можливість їх установки (монтажу) в обмежених умовах сформованої забудови. Досвід експлуатації баштових кранів показав, що їх використання економічно виправдано в таких випадках: обсяг робіт на об'єкті становить не менше 5,0 млн руб.; фронт робіт має протяжність вздовж будівлі не менше 20 м; виліт крана достатній для обслуговування всього ремонтованого будівлі по ширині.

При обмежених умовах для вертикального транспортування вантажів краще всього використовувати будівельні підйомники, легкі стрілові і консольно-балкові крани. За способом подачі вантажу підйомники поділяють на подаючі вантаж до віконного або балконного отвору (підйомники типу "отвір") і подають вантаж у віконний отвір (підйомники типу "у вікно").

Для виконання монтажних та оздоблювальних робіт широко використовують також підмостки, ліси, люльки і автопідйомники. Підмости застосовують при роботах, що проводяться всередині і зовні будівлі на висоті до 6 м.

Для успішного виконання відновлювальних робіт доцільно мати спеціалізовані мобільні установки і пересувні (на колесах і санях) вагончики, оснащені необхідним обладнанням і механізованим інструментом. В якості прикладу можна назвати такі основні комплекси.

1. Установка для торкретування: компресор, цемент-гармати, електрогенератор і набір шлангів.

2. Установка для нагнітання розчину в пошкоджені кам'яні і залізобетонні конструкції, в тому числі зволожені, із застосуванням електроосмосу або вакуумування (компресор, вакуумний насос, випрямляч струму, притискні пристрої, системи нагнітання розчину, ін'єктори і ємності для цементу і тампонажних сумішей).

3. Пересувний комплект для зварювальних, арматурних і санітарно-технічних робіт (зварювальний агрегат з трансформатором, токарно-гвинторізний і свердлувальний верстати, верстат для гнуття арматури, контрольно-вимірювальна апаратура і необхідний запас матеріалів).

4. Пересувний комплект для свердління отворів, пристрої пазів, видалення зруйнованих елементів сталевих і залізобетонних конструкцій, устрою шпонкових з'єднань і кріплення арматурних сіток (свердлильні ручні машинки, набір свердел і фрези з алмазними та побідитовими коронками, газорежущее обладнання, запас кисню і ацетилену).

Для успішного виконання специфічних будівельно-монтажних робіт у складі термінових і короткострокових відновлювальних робіт крім перерахованих установок і комплексів можуть бути й інші легко переміщуються комплекси.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Організація і технологія відбудовних робіт
Проектування відновлювальних робіт
План ремонтно-відновлювальних робіт
Інженерно-рятувальні і невідкладні аварійно-відновні роботи
Виробництво відновлювальних робіт з використанням засобів механізації
Виробництво відновлювальних робіт з використанням засобів механізації
Структурних технології соціальної роботи
Технологія соціальної роботи: сутність і зміст
Технології соціальної роботи з літніми людьми
Ресурсоразвивающие технології в соціальній роботі
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси