Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Підприємницьке право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Правове регулювання підприємницької діяльності з участю іноземного капіталу

Розвиток ринкової економіки нашої країни, включення її у світовий економічний оборот передбачає участь у підприємницьких відносинах іноземних осіб. Дані обставини сформували необхідність появи такого правового інституту, як інвестиційна діяльність з іноземним елементом.

Правова основа функціонування даного інституту з'явилася в 1991 р. з прийняттям Закону РРФСР від 4 липня 1991 р. "Про іноземні інвестиції в РСФСР". В даний час регулювання іноземних інвестицій здійснюється Федеральним законом від 09.07.1999 № 160-ФЗ "Про іноземні інвестиції в Російській Федерації".

Іноземна юридична особа або іноземний громадянин при певних умовах може брати участь у підприємницькій діяльності на території РФ. Основною формою такої участі можна назвати вкладення власних коштів (як грошей, так і інших речей, майнових прав, інші права, мають грошову оцінку, послуг, робіт) даними іноземними особами в об'єкти підприємницької діяльності - іноземні інвестиції. Іноземний інвестор має право здійснювати іноземні інвестиції в будь-яких формах, у тому числі через:

- придбання частки (паю) у статутному (складеному) капіталі юридичних осіб;

- реінвестування отриманих доходів від підприємницької діяльності;

- придбання цінних паперів;

- участі у приватизації та в інших формах.

Іноземні інвестиції користуються повним і безумовним правовим захистом, яка забезпечується законодавством РФ і міжнародними договорами, що діють на території Росії. Умови здійснення іноземних інвестицій та правовий режим діяльності іноземних інвесторів не можуть бути менш сприятливими, ніж умови здійснення інвестицій і режим діяльності російських інвесторів, крім вилучень, які встановлюються федеральними законами.

Не тільки інвестиції припускають можливість участі іноземного особи у підприємницькій діяльності. Законодавство РФ передбачає регулювання діяльності по здійсненню угод у сфері зовнішньої торгівлі товарами, послугами, інформацією, інтелектуальною власністю (зовнішньоторговельна діяльність).

У відповідності зі ст. 10 Федерального закону від 08.12.2003 № 164-ФЗ "Про основи державного регулювання зовнішньоторговельної діяльності" іноземні особи мають право здійснення зовнішньоторговельної діяльності. Для можливості реалізації даного права іноземним суб'єктом держава здійснює регулювання зовнішньоторговельної діяльності шляхом:

- встановлення ввізних і вивізних митних зборів;

- скасування кількісного обмеження імпорту та експорту товарів за певним винятком;

- встановлення національного режиму щодо товарів, що походять з іноземних держав, у тому числі стосовно податків і зборів,

- введення свободи міжнародного транзиту (при міжнародному транзиті не допускаються розходження, засновані на прапорі, місце реєстрації, місце походження судна, місці заходу, місце виходу або пункті призначення, пункті відправлення або яких-небудь обставин, що належать до власності на товар, судна або інші транспортні засоби).

У цілому можна вважати, що іноземні особи мають можливість брати участь у підприємницькому обороті нарівні з російськими суб'єктами підприємницької діяльності.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Правове регулювання сімейних відносин за участю іноземних громадян та осіб без громадянства
Правове регулювання підприємницької діяльності у сфері реалізації товарів, надання послуг, виконання робіт
Правове регулювання відносин між членами сім'ї за участю іноземних громадян та осіб без громадянства
Правове регулювання оподаткування підприємницької діяльності
Організація підприємницької діяльності. Фірма
Страховий нагляд за діяльністю страховиків з часткою іноземної участі в статутному капіталі
Участь у правовому забезпеченні нормотворчої діяльності
Адміністративне управління та адміністративно-правове регулювання в сфері іноземних справ
Введення квоти на участь іноземного капіталу
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси