Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама і зв'язки з громадськістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Робота медиаотдела

Відносини з медиаотделом і фахівцями з медіапланування складаються набагато більш спокійно, ніж з творчим відділом, в силу того, що співробітники медиаотдела мають справу переважно з цифрами і, як наслідок, мають раціональним складом розуму. Спілкування з ними відбувається за такою ж схемою, що і з творчим відділом. Спочатку складається завдання, підписується начальником відділу по роботі з клієнтами. Потім воно віддається в медиаотдел, потім проходять одна-дві зустрічі, де завдання обговорюється, після цього медиаотдел починає свою роботу. По своїй конструкції медиазадание нагадує творче, але не допускає розмитих формулювань.

Медиазадание складається з наступних частин:

o цільова аудиторія;

o передбачувані рекламні канали;

o бюджет (включаючи або не включаючи податки);

o регіональне;

o час проведення рекламної кампанії;

o сезонність продажів;

o строк надання пропозиції.

Завдання для медиаотдела вимагає точних відповідей і не залишає місця для великих фраз.

Цільова аудиторія. Цей пункт не менш важливий для фахівця з медіапланування, ніж для співробітника творчого відділу. Якщо творча команда буде працювати над тим, як сформулювати звернення до потенційного споживача, то фахівець з планування буде шукати шляхи, як донести це звернення до споживача. Існують бази даних, які класифікують передачі по типам людей, які їх дивляться.

Передбачувані рекламні канали. При виборі каналів поширення рекламних послань використовуються такі критеррі:

o охоплення;

o доступність;

o вартість;

o керованість;

o авторитетність;

o сервисность.

Цей пункт носить скоріше рекомендаційний характер, якщо немає чітких вказівок від клієнта, скільки він хоче витратити на телебачення, пресу і на зовнішню рекламу. Такі випадки рідкісні, як правило, так чинять досвідчені в рекламі компанії. Спеціаліст з планування повинен добре уявляти собі, які канали для яких цілей можуть бути використані, при цьому він керується накопиченим досвідом і знаннями. Так, жоден запуск нової продукції на ринок не може бути здійснено без використання телебачення. Виняток становлять торгові марки спиртних напоїв і тютюнових виробів. Зовнішня реклама формує впізнаваність торгової марки, реклама в пресі доносить максимум корисної інформації і т. д. На радіо рекламуються послуги. В табл. 3.4 показаний обсяг аудиторії радіостанцій,

Таблиця 3.4. Обсяг аудиторії радіостанцій

Обсяг аудиторії радіостанцій

працюють у мегаполісі Москва, де Reach Daily - накопичене добове кількість слухачів радіостанції в тисячах чоловік, Reach Daily (%) - накопичене добове кількість слухачів у відсотках від заданої цільової групи.

Бюджет (з податками, без податків). Важливість та незамінність цього пункту неможливо переоцінити. У медиазадании може бути вказана приблизна або точна розбивка бюджету, в іншому разі медиаотдел залишає за собою право здійснити цю розбивку. Обов'язково треба вказати, включає цей бюджет агентську комісію чи ні.

Регіональність. Рекламна кампанія може здійснюватися як у загальнонаціональному, так і в регіональному масштабі, тому різні ціни, різні рейтинги та різні підходи до планування. Якщо важливі окремі регіони, повинна бути зроблено посилання - Волгоградська область, Чорноземний район з особливим наголосом на Білгород.

Час проведення рекламної кампанії. І знову ми повертаємося до трьох основних пунктів управління проектом: що (рекламна кампанія з використанням ТБ і преси з акцентом па чорноземний район і місто Білгород), за які гроші (бюджет з урахуванням 8% комісії на розміщення в пресі і 4% за розміщення на ТБ), в які терміни.

Терміни повинні зазначатися в тижнях або місяцях або повинна робитися прив'язка до календарної дати. Наприклад, кампанія повинна бути проведена до 8 березня. Спеціаліст з планування, у свою чергу, дивиться на наявність вільних рекламних місць і будує медіастратегію відповідним чином.

Сезонність продажів. Цей пункт носить виключно інформативний характер.

Строк надання пропозиції. Встановлюється за згодою сторін.

Крім всього вищесказаного в завданні повинні бути вказані наявність рекламних матеріалів, довжина роликів, розмір друкованих оголошень.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

З чого почати написання роботи
Як правильно використовувати в роботі інтернет-джерела
Рятувальні роботи
З чого складається письмова робота?
Особливості сертифікації робіт і послуг
Проектування відновлювальних робіт
Обов'язкові роботи
Прийом на роботу
Вимоги до соціальним працівникам при роботі з людьми без певного місця проживання
Особливості роботи з людьми із соматичними та психічними розладами
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси