Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Управлінське консультування
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Зовнішня реклама

Ефективність зовнішньої реклами багато в чому залежить від місця її розміщення. Доцільно її використання в ділових центрах, біля виставкових залів, неподалік від адміністративних установ, бізнес-інкубаторів, аеропортів та інших місць, які тією чи іншою мірою пов'язані з бізнесом.

Вивіска на фасаді офісу фірми також є зовнішньою рекламою. Бажано виділити її серед вивісок інших фірм, розташованих в цій будівлі.

Виставки

Виставки є часто використовуваним засобом для рекламування своєї діяльності та встановлення ділових контактів. Найбільш часто у виставках беруть участь ІТ-консультанти, консультанти з інформаційно-правовим системам.

Має сенс брати участь у спеціалізованих виставках потенційних клієнтів, тематичних виставках в тих областях, де спеціалізується консалтингова фірма, наприклад "Бухгалтерський облік і аудит", "Освіта і кар'єра", "Екологія" та ін.

Непрямі (опосередковані) засоби реклами

Основна мета непрямої реклами - домогтися гарних позицій іміджу і позитивного ставлення до нього потенційних споживачів і цільової аудиторії.

Непряма реклама дуже близька до паблісіті і має широкий набір засобів. Розглянемо деякі з них.

Брифінг (англ. briefing від англ. brief - короткий, недовгий) - коротка прес-конференція, присвячена одному питанню. Брифінг можна приурочити до якихось важливих подій, які стосуються самої фірми або ситуації в зовнішньому середовищі, наприклад трапилося фінансовій кризі. Якщо тема брифінгу є актуальною і журналісти, а з ними і слухачі отримають задовольняють їхні відповіді на свої питання, то це позитивно позначиться на іміджі фірми.

"Круглі столи" - вільна конференція різнорідних учасників для безпосереднього обговорення певних проблем. На "круглий стіл" можуть бути запрошені як реальні, так і потенційні клієнти консалтингової фірми.

Публічні дослідження та виступи, що надають широкому колу осіб інформацію за певною темою і у вільному доступі, також відіграють позитивну роль для визнання фірми на ринку консалтингових послуг (малюнок 10).

Видання популярних книг, монографій, підручників і навчальних посібників використовується також як непряма реклама і в той же час є джерелом доходу консультанта.

Робота з внз здійснюється на основі ініціативних і господарських договорів, угод про співпрацю, за спонсорської

Організація публічного виступу

Малюнок 10 - Організація публічного виступу

мощі. Фірма може залучати студентів останніх курсів в якості стажистів, бути базою для проведення переддипломної практики та написання дипломних робіт, працювати з аспірантами за темами, що мають для фірми інтерес.

Паблисити

Паблісіті здійснюється, зокрема, за допомогою участі в ділових спільнотах - регіональних, національних і міжнародних, наприклад у Росії відомі такі спільноти, як "ДЕЛОРУС", "Антарес", загальноросійська громадська організація "Ділова Росія". Можливості для проведення маркетингових заходів надає також Російська торгово-промислова палата.

Можна також брати участь у таких міжнародних ділових спільнотах, як European Business Club, Ukrainian-British Chamber of Commerce, IMICOR.

Для паблісіті використовуються і інші неплатные засоби пропаганди: виступи на радіо і телебаченні, участь у доброчинній діяльності, спонсорство та ін.

Спонсорство має на увазі фінансову або іншу підтримку різних видів діяльності: суспільної, спортивної, культурної тощо в обмін на можливість демонстрації своєї торгової марки. Подієвий маркетинг відрізняється від спонсорства тільки тим, що передбачає фінансування нетривалих або локальних подій, наприклад концертів і виставок.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Зовнішня реклама
Зовнішня реклама
Основні види реклами та рекламних засобів
Види і засоби реклами
Зовнішня реклама
Зв'язки з громадськістю і паблісіті
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси