Меню
Головна
 
Головна arrow Логістика arrow Комерційна логістика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Дворівнева система регулювання запасів (система " мінімум-максимум)

Дворівнева система регулювання запасів (min-max system) являє собою сукупність різних методів регулювання, які об'єднує наявність двох заздалегідь встановлених рівнів запасу - максимального і мінімального (або рівня точки замовлення). Найбільш відомими модифікаціями методу є двухбункерная система (з фіксованим розміром замовлення) та система без постійного розміру замовлення, або ($,5)-політика управління запасами.

При двухбункерной системі (two-bin system) регулювання, яку часто називають "системою двох складів", запас умовно (іноді і фізично) поділяють на дві частини, що зберігаються як би в різних складах. Ця система регулювання запасів також має різні модифікації, розглянемо найпростішу з них.

Черговий замовлення здійснюється в той момент, коли запас в першому бункері (складі) повністю вичерпаний, а розмір замовлення відповідає ємності бункера. Далі починається споживання запасу з другого бункера, причому параметри системи повинні бути такими, щоб перший бункер був заповнений до моменту вичерпання запасу у другому бункері. Дана система регулювання також має цілий ряд модифікацій, і в найпростішому випадку се параметри опредсляются як S < 2s, а основною умовою застосування системи буде s~bx і Q = s. При відсутності серйозних відхилень від нормального ходу логістичного процесу і приблизно постійною величиною попиту дана система може функціонувати досить тривалий час у сталому режимі.

Іншою відомою модифікацією двухбункерной системи регулювання запасів, що широко застосовувалася виробничими корпораціями США ще з розпочато XX ст., є система, за якої ємності "бункерів" (складів) не рівні між собою, і, як правило, ємність першого них перевищує ємність другого. В даному випадку другий "бункер" виконує функцію допоміжного складу на період поповнення запасу. Досить відома і модифікація двухбункерной системи з постійною періодичністю замовлення, або (T,s,S)-CHCTeMa.

Більш поширеним і універсальним способом регулювання запасів є широко застосовується за кордоном система з двома фіксованими рівнями запасів без постою іншої періодичності замовлення та змінним його об'ємом (order point, order-up-to level system; optional replenishment system), або (s,S)-CHCTCMa. Сутність даної стратегії регулювання запасів полягає у визначенні двох рівнів запасу: максимально допустимого (5) і рівня (б), який визначає точку замовлення. Замовлення здійснюється, як тільки фактична величина запасу досягає рівня s, щоб поповнити його до розміру S. Ця система також має різні модифікації. У самому загальному випадку при використанні (s,S)-CHCTeMbi регулювання запасів розмір замовлення визначається так само, як і при періодичному методі за формулами (8.6), а рівень (величина) точки замовлення - як s = Scrp + brt. Графічна інтерпретація даної системи регулювання приведена на рис. 3.5.

Дворівнева (s,S)-CHcreMa регулювання запасів поєднує достоїнства двох інших принципових систем (періодичного і релаксаційного методів), але є більш складним з позиції організації контролю за рівнем запасу. Застосування дворівневої системи регулювання доцільно в тому випадку, коли витрати матеріального ресурсу не рівномірно розподіляється в часі, особливо, якщо має місце елемент невизначеності щодо передбачуваного виробничого попиту.

Зміна величини запасу при дворівневому методі регулювання або системі управління

Рис. 3.5. Зміна величини запасу при дворівневому методі регулювання або системі управління

Головним достоїнством дворівневих систем є їх більш висока адаптивність до мінливих зовнішніх і внутрішніх умов функціонування ЛС, що зумовило широке практичне використання (з,8)-систем регулювання запасів, а застосування ЕОМ і особливо сучасних інформаційних технологій дозволяє значно знизити управлінські витрати і підвищити оперативність і достовірність управлінської інформації.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Релаксаційний метод (система регулювання запасів з фіксованим розміром замовлення)
Оптимізація асортиментного складу запасів в ешелонах логістичних систем
Принципові системи регулювання товарних запасів
Порівняльний аналіз принципових систем регулювання запасів
Порівняльний аналіз принципових систем регулювання запасів
Релаксаційний метод (система регулювання запасів з фіксованим розміром замовлення)
Дворівнева банківська система
Способи розрахунку собівартості запасів
Система управління запасами на фірмі
Параметри основних систем контролю стану запасів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси