Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Надійність будівельних об'єктів та безпека життєдіяльності людини
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція III Профілактика безпеки і рятувальні роботи у надзвичайних ситуаціях

Лекція 8. Підвищення стійкості та надійності функціонування житлових і виробничих об'єктів в умовах виникнення надзвичайних ситуацій

Загальні положення

Підвищення рівня захищеності суспільства від наслідків аварій, катастроф і стихійних лих можливо на основі ретельно пророблений і організованою безперервної системи підготовки виробничих і цивільних об'єктів до надзвичайних ситуацій (НС). Підготовка до збереження будівель і споруд від руйнівних природних і техногенних впливів повинна виконуватися на основі ретельного прогнозу і техніко-економічного аналізу наслідків цих впливів і подальшої розробки інженерно-технічних і організаційно-економічних заходів для збереження будівельних об'єктів та забезпечення безпеки населення.

При цьому особливе значення в успіхах по стійкому функціонуванню суспільства належить програмами початкової та вищої освіти для підвищення рівня компетенції та професіоналізму керівників організацій та елементарних знань населення в справі забезпечення стійкої виробничої та громадської діяльності в екстремальних умовах.

Безпека у надзвичайних ситуаціях є одним з розділів наукової дисципліни, що вивчає комплекс заходів захисту людини і навколишнього середовища від негативних природних і техногенних чинників. Ці фактори можуть виявлятися або окремо, або у формі причинно-наслідкових зв'язків, коли небезпечні природні явища спричиняють аварії на об'єктах техносфери, що обумовлюють порушення умов життєдіяльності людей, або, навпаки, коли нерозумна техногенна діяльність людини призводить до деградації навколишнього природного середовища та ініціювання стихійних лих.

Велике значення в розумінні процесів формування негативних факторів надзвичайного характеру виробничого і природного середовища, їх впливу на здоров'я і життя людини, на стан живих організмів у навколишньому природному середовищі повинно стати підвищення рівня знань громадян необхідної для орієнтації діяльності товариства на розробку ефективних та економічно обґрунтованих комплексних заходів захисту будівельних об'єктів, а населення до стійкої діяльності в екстремальних умовах.

Попередження надзвичайних ситуацій забезпечується завчасним, а іноді і оперативним проведенням органами управління, силами і засобами федеральних органів і суб'єктів виконавчої влади Російської Федерації, органів місцевого самоврядування та організацій, до повноважень яких входить вирішення питань щодо захисту населення і територій від НС, комплексу заходів (превентивних заходів), спрямованих на максимально можливе зменшення ризику виникнення НС, а також на збереження здоров'я людей, зниження розмірів шкоди, завданої довкіллю і матеріальних втрат у разі їх виникнення.

Підготовка територій, виробничих, громадських і транспортних об'єктів до сталого функціонування в умовах надзвичайних ситуацій

Всі важливі виробничі об'єкти (електростанції, водопровідні, компресорні та насосні станції тощо) повинні бути перевірені на можливість виконання своїх основних функцій для виключення дестабілізуючих факторів в період надзвичайних ситуацій.

З цією метою розробляються превентивні заходи щодо захисту від надзвичайних ситуацій (НС) та заходи щодо попередження негативних наслідків від природних і техногенних впливів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

ЗАХИСТ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ
Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру
ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА В ГАЛУЗІ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА ЛІКВІДАЦІЇ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ПІДТРИМАННЯ СТІЙКОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ОБ'ЄКТІВ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
Підготовка об'єкта економіки до сталого функціонування в умовах надзвичайних ситуацій
Прогнозування аварійних ситуацій
Правове становище перегринов
Правовий режим воєнного стану
Правове становище latini
Підготовка об'єкта економіки до сталого функціонування в умовах надзвичайних ситуацій
ПІДТРИМАННЯ СТІЙКОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ОБ'ЄКТІВ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
Класифікація надзвичайних ситуацій. Фактори, що впливають на зниження умов безпеки
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси