Меню
Головна
 
Головна arrow Політологія arrow Міжнародні переговори в бізнесі і політиці
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Візитні картки

При знайомстві і встановлення контактів під час переговорів часто використовуються візитні картки. Оформлення і розміри візитних карток суворо не регламентуються, але слід дотримуватися прийняті стандарти. Так, текст на візитній картці прийнято друкувати уздовж довгої сторони; найбільш поширений розмір картки - 9x5 див. Візитну картку представника фірми може прикрашати фірмова емблема, а на картці чиновника державної установи може бути зображений герб країни. Візитну картку прийнято друкувати на мові тієї країни, яку представляє власник візитки, а також англійською мовою або мовою країни перебування. Якщо візитна картка друкується іноземною мовою, то прізвище й ім'я власника пишуться повністю, а по батькові позначається однією заголовною буквою.

На переговорах обмін візитними картками відбувається зазвичай при першої особистої зустрічі з партнерами, причому першим вручає візитну картку молодший за посадою старшому, а при рівності соціальних статусів молодший за віком - старшому. Якщо переговори відбуваються з іноземними партнерами, то першими візитні картки вручають господарі. Зазвичай при вручення візитних карток обмінюються легкими поклонами. Представникам мусульманських країн картку не можна вручати лівою рукою (у цих країнах вона призначена для гігієнічних процедур), тому їм необхідно вручати візитку тільки правою рукою. У країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону картку вручають обома руками.

Візитні картки можуть виконувати функцію письмового послання, якщо в лівому верхньому або нижньому кутку візитки проставляються встановилися в міжнародному протоколі позначення (початкові літери відповідних французьких слів), які вказують на привід, за яким надсилається картка:

p.f.

Привітання зі святом

p. f. N. А.

Привітання з нагоди Нового року

н. r.

Вираз подяки

p. f. с.

Вираження задоволення знайомством

р. с.

Вираз співчуття

р. р. р.

Вираз співчуття з готовністю допомогти

р. р.

Для заочного подання

р. р. с.

При прощанні замість особистого візиту (наприклад, у випадку тривалої відпустки або остаточного від'їзду з країни перебування)

R. S. V. Р.

Прохання відповісти в будь-якому випадку

Приклад

Якщо під час перебування в іншій країні ділова людина хоче бути представлений певній особі, він може скористатися своєю карткою і карткою іншого ділової людини або посла (консула), який досить добре знайомий з потрібною особою. В цьому випадку свою картку та картку посередника з написом р. р. надсилають поштою або відвозять в офіс. Ініціатору знайомства позитивну відповідь на його послання відправляють за вказаною ним адресою візитною карткою без написів, після цього можна зателефонувати і домовитися про зустріч. На візитні картки з буквами р. к., р. р. с. прийнято не відповідати. У відповідь на візитні картки з буквами р. с., p. f., р. р. р. посилають свою візитку з буквами р. r., тобто дякують. На візитку з скороченнями р. н. відповідь дається на адресу особи, яку представляють візитною карткою без підпису. Це означає, що уявлення прийнято і можна налагоджувати особисті контакти. Якщо візитна картка передається адресату власником безпосередньо, то вона загинається з правого боку (загнутий кут означає особисте відвідування); посилаються з кур'єром або шофером візитні картки не загинаються. На візитні картки відповідь годиться давати візитною карткою протягом 24 годин після їх отримання.

Разом з візитною карткою прийнято посилати квіти, невеликі подарунки. У тих випадках, коли візитна картка додається до подарунка, її вкладають в коробку з подарунком або букет квітів. Якщо візитна картка використовується в якості запрошення на неофіційний прийом (сніданок, ланч, коктейль та ін), то вгорі карток пишуть прізвище, ім'я та по батькові запрошеного, а внизу - місце, кількість та час проведення прийому.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Візитні картки
Візитні картки
Розрахунки з використанням векселів, чеків, банківських карток
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси