Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Довідник адвоката
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Підстави виселення громадян з житлових приміщень

Суть виселення, з яких підстав воно не провадилося, - це примусові заходи державно-правового впливу. Виселення громадян з житлових приміщень, наданих за договорами соціального найму, відповідно до ЖК РФ проводиться лише з підстав, установлених законом, і тільки в судовому порядку:

1) з наданням інших упорядкованих житлових приміщень за договорами соціального найму;

2) з наданням інших житлових приміщень за договорами соціального найму;

3) без надання інших жилих приміщень (ст. 84 ЖК РФ). Позивачами у цій категорії справ можуть бути як громадяни - зацікавлені особи, так і представники органів держави.

Виселення не у всіх випадках можна кваліфікувати як санкцію або як запобіжний правової відповідальності. Наприклад, будинок, в якому проживає громадянин, підлягає знесенню, але громадянин не звільняє його, вважаючи, що надається йому інше приміщення не є упорядкованим, виник спір підлягає вирішенню в судовому порядку. У разі задоволення позову про виселення громадянина не можна говорити про застосування до нього пі санкції, ні тим більш заходи відповідальності.

Наймач або члени його сім'ї можуть бути виселені без надання іншого житлового приміщення по підставах, передбачених ст. 91 ЖК РФ, т. е. якщо наймач або члени його сім'ї або інші спільно проживаючі з ним особи систематично руйнують або псують жиле приміщення або використовують його не за призначенням або своєю поведінкою роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи одному будинку.

Громадяни виселяються з жилих приміщень з наданням інших упорядкованих житлових приміщень (ст. 85 ЖК РФ) за договорами соціального найму в разі, якщо:

1) будинок, у якому знаходиться жиле приміщення, підлягає знесенню;

2) житлове приміщення підлягає перекладу в нежиле приміщення;

3) житлове приміщення визнано непридатним для проживання;

4) у результаті проведення капітального ремонту або реконструкції будинку житлове приміщення не може бути збережене або його загальна площа зменшиться, в результаті чого проживають в ньому наймач та члени його сім'ї можуть бути визнані нужденними в житлових приміщеннях, або збільшиться, у результаті чого загальна площа займаного житлового приміщення на одного члена сім'ї істотно перевищить норму надання.

Розірвання та припинення договору соціального найму житлового приміщення

Договір соціального найму житлового приміщення може бути розірваний у будь-який час за згодою сторін.

Наймач житлового приміщення за договором соціального найму за письмовою згодою проживаючих разом з ним членів сім'ї в будь-який час має право розірвати договір соціального найму.

У разі виїзду наймача і членів його сім'ї в інше місце проживання договір соціального найму жилого приміщення вважається розірваним з дня виїзду (ст. 83 ЖК РФ).

Зразок

У (найменування суду) Позивач: (прізвище, ім'я, по батькові), який проживає: (поштовий індекс та адресу) Відповідач: (прізвище, ім'я, по батькові), який проживає: (поштовий індекс та адресу)

ПОЗОВНА ЗАЯВА про розірвання договору соціального найму житлового приміщення у зв'язку з виїздом наймача та членів його сім'ї на постійне місце проживання

(Вказати, хто (склад сім'ї), з якого часу, на якій підставі, яку житлову площу займав (відповідач)).

(Вказати підстави звернення позивача до суду, площа наймача і членів його сім'ї).

На підставі викладеного, у відповідності зі ст. 83 ЖК РФ

прошу:

розірвати договір соціального найму житлового приміщення у зв'язку з виїздом наймача та членів його сім'ї на інше постійне місце проживання

Додаток:

1. Копії позовних заяв за кількістю відповідачів.

2. Копія фінансово-особового рахунку.

3. Докази, що підтверджують факт вибуття відповідачів на інше постійне місце проживання (виписка з будинкової книги, довідка військкомату про зняття з обліку, копія наказу про звільнення з колишньої роботи, документ про прописку або про надання відповідачам житлової площі за новим місцем проживання, довідка про зарахування на роботу в іншій місцевості тощо).

4. Квитанція про сплату державного мита.

"_"_200_г. Підпис

Розірвання договору соціального найму житлового приміщення на вимогу наймодавця допускається в судовому порядку у разі:

1) невнесення наймачем плати за житлове приміщення і (або) комунальні послуги протягом більше шести місяців;

2) руйнування або пошкодження житлового приміщення наймачем або іншими громадянами, за дії яких він відповідає;

3) систематичного порушення прав і законних інтересів сусідів, що унеможливлює спільне проживання в одному житловому приміщенні;

4) використання житлового приміщення не за призначенням. Договір соціального найму житлового приміщення припиняється

у зв'язку з втратою (руйнуванням) житлового приміщення, зі смертю самотньо проживав наймача.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Виселення наймача і проживають разом з ним членів його сім'ї у разі несплати за житлове приміщення
Визнання обміну жилими приміщеннями недійсним
Виселення наймача та (або) які проживають разом з ним членів його сім'ї з житлового приміщення без надання іншого жилого приміщення
Поднаниматели житлового приміщення
Справи про приміщення неповнолітніх в спеціальні навчально-виховні або лікувально-виховні установи
Про розірвання договору соціального найму житлового приміщення у зв'язку з невнесенням наймачем плати за житло і комунальні послуги протягом шести місяців
Договір соціального найму житлового приміщення
Розірвання трудового договору у випадках ліквідації організації або припинення діяльності індивідуальним підприємцем (п. 1 ч. 1 ст. 81 ТК РФ)
Договори найму (locatio-conductio). Загальні положення
Розірвання трудового договору за подання працівником роботодавцю підроблених документів при укладенні трудового договору (п. 11 год. 1 ст. 81 ТК РФ)
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси