Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в будівництві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Безпечна організація виробництва газозварювальних робіт

Газове зварювання і різання металів може супроводжуватися наявністю ряду шкідливих і небезпечних виробничих факторів, до числа яких відносяться:

o підвищена температура поверхонь устаткування і матеріалів;

o підвищена температура повітря робочої зони;

o вибухонебезпечність газоповітряних сумішей;

o підвищена яскравість світла;

o зварювальні аерозолі, іскри;

o бризки і викиди розплавленого металу;

o рухомі машини і механізми;

o пересуваються вироби, заготівлі, матеріали;

o системи під тиском;

o висота.

Газові пальники, різаки, шланги, редуктори і балони повинні відповідати застосовуваним газу. Зберігання газу повинно здійснюватися роздільно по виду газів в спеціальних металевих ящиках (шафах), які мають попереджувальні написи і пофарбованих у відповідності з вимогами державних стандартів.

При поводженні з порожніми балонами повинні дотримуватися такі само заходи безпеки, як і з повними. Балони з горючими газами і киснем при експлуатації та зберіганні повинні встановлюватися від радіаторів опалення та інших опалювальних приладів на відстані не менше 1 м, а від джерел тепла з відкритим вогнем, в тому числі різаків або пальників, - не менше 5 м. Зберігання і транспортування балонів з будь-якими газами здійснюються тільки з навинченными на їх горловини запобіжними ковпаками.

До місця зварювальних робіт балони доставляються на спеціально обладнаних візках або ношах. При транспортуванні балонів має бути виключене їх зіткнення один з одним і з вузлами візки.

Спуск і підйом балонів в кліті повинен здійснюватися лише в спеціально обладнаних транспортних візках. На місці виробництва робіт ацетиленові та пропанові балони повинні розташовуватися вертикально і жорстко закріплюватися.

Відстань між кисневим балоном і балоном з горючим газом повинна становити не менше 5 м, за винятком випадків, коли балон, балон з киснем і пальним газом розташовуються на одному візку спеціальної конструкції, при цьому балони повинні бути закріплені так, щоб виключити удари один об одного або падіння. Відстань між балонами з горючими газами і киснем і проходять поруч зварювальними кабелями повинна бути не менше 1 м. На робочому місці повинно знаходитись не більше трьох балонів: один - з горючим газом і один або два - з киснем.

При проведенні газозварювальних та газорізальних робіт забороняється:

а) відігрівати замерзлі трубопроводи, вентилі, редуктори та інші деталі зварювальних установок відкритим вогнем або розпеченими предметами, а також користуватися інструментами, що можуть утворювати іскри при ударі;

б) допускати стикання кисневих балонів, редукторів та іншого газозварювального обладнання з різними маслами, промасленим одягом або дрантям;

в) експлуатувати балони з несправними вентилями і проводити їх ремонт. Такі балони підлягають негайній видачі з попереджувальним написом на них: "Повний. Несправний";

г) палити і користуватися відкритим вогнем на відстані не менше 5 м від балонів з горючими газами та киснем;

д) продувати шланг для горючих газів киснем та кисневий шланг горючим газом, а також взаимозаменять шланги при роботі; користуватися шлангами, довжина яких перевищує 30 м;

е) перекручувати, заламувати або затискати газопроводящие шланги.

Виконання паяльних робіт дозволяється проводити з використанням пропан в балонах місткістю 1 або 5 л. На робочому місці повинен знаходитися тільки один балон з пропаном. При проведенні вогневих робіт з використанням зріджених пропанбутановых сумішей (далі - пропан) необхідно враховувати, що вони погано розчиняються у повітрі і майже в два рази важче його. Внаслідок цього пропан може накопичуватися в приямках, нішах і інших місцях і утворювати з повітрям вибухові суміші.

Кожен газорізальник та особи, відповідальні за безпечну експлуатацію газового господарства, повинні пройти навчання з безпечних методів ведення робіт зі зрідженими горючими газами і здати іспит постійно діючої екзаменаційної комісії підприємства.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Безпечна організація електро - і газозварювальних робіт
Безпечна організація будівельно-монтажних робіт
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ЩОДО СТВОРЕННЯ ЗДОРОВИХ І БЕЗПЕЧНИХ УМОВ ПРАЦІ
Безпечна організація робіт нульового циклу
Безпечна організація транспортних і вантажно-розвантажувальних робіт
Забезпечення безпечних умов праці при роботі на персональних комп'ютерах
Проект організації відбудовних робіт
Безпечна робота з ручним інструментом та обладнанням
Вантажно-розвантажувальні, транспортні і складські роботи
Організація правового забезпечення сучасної соціальної роботи
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси