Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Теоретичні основи товарознавства і експертизи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Фактори, що зберігають якість товарів

Упаковка товарів

Упаковка - це засіб або комплекс засобів, що забезпечують захист продукції від пошкодження і втрат, навколишнього середовища від забруднень, а також забезпечують процес обігу продукції.

Вона підвищує збереження якості продовольчих і непродовольчих товарів у процесі зберігання, транспортування, продажу покупцям.

Пакування - технологічний процес, що полягає в підготовці продукції до транспортування, зберігання, реалізації і споживання із застосуванням пакувальних засобів. Фасування - приміщення продукції у тару чи пакувальний матеріал з попереднім або одночасним дозуванням продукції.

Пакування та фасування товару - завершать технологічний процес виготовлення товарів, призначених дня роздрібної торгівлі.

Споживчі товари упаковуються і фасуються на виробничих підприємствах або підприємствах торгівлі.

Товари, фасовані в упаковку з різною масою, місткістю, кількістю одиниць товару полегшує споживачеві вибір, узгодять розмір покупки з реальним обсягом особистого, сімейного або колективного споживання товару.

Упаковку виготовляють з матеріалів, які діляться на основні або додаткові.

В цих цілях використовують деревину цінних (бук, червоне дерево, дуб) або малоцінних (сосна, осика) порід; фанеру; папір та картон (плоский та гофрований); силікатні матеріали (скло, кераміка); металеві сплави (сталь, сплави алюмінію); текстильні матеріали; пластмаси (поліетилен, полістирол, полівінілхлорид, полиэтилентереталат, пролипропилен та ін); комбіновані матеріали.

Упаковка товарів може бути багатошаровим, тобто включати в себе споживчу тару, допоміжні пакувальні засоби і матеріали (корок, кронен-пробка, ковпачок, пиж, кришка, мюзле, скоба; прокладки, амортизатори, вставки, решітки, обв'язувальні стрічки, пломби).

Елементи упаковки входять: тара (виріб, в якому розміщується товар), пакувальні, обв'язувальні засоби та допоміжні матеріали (поліетиленові і лавсанові плівки, папір, стружка, спінений полістирол, спінений поліетилен).

Тара - основний елемент упаковки, призначений для розміщення продукції. Тара та упаковка повинні бути технічно сумісними з приладом, іншими словами, не викликати небажаних взаємодій за заданих умов.

Різновиди тари зумовлені її призначенням:

- споживча тара призначена для упаковки і доставки товару споживачеві;

- транспортна тара служить для пакування, зберігання і транспортування продукції, утворюючи самостійну транспортну одиницю;

- виробнича тара використовується для зберігання, переміщення і складування продукції на виробництві;

- складська тара - це тара, призначена для зберігання і переміщення товарів на складі.

За ступенем механічної міцності тара буває жорстка, м'яка й тендітна; в залежності від можливості багаторазового використання - разова, багатооборотна, інвентарна та поворотна. Багатооборотна тара призначена для багаторазового використання. Інвентарна тара - багатооборотна, належить конкретному підприємству і підлягає поверненню власнику. Вона має інвентарний номер, розрахунки за неї виготовляють за заставними цінами, які значно вищі від оптових. Поворотна тара, колишня у вживанні, що використовується повторно. Поворотна транспортна тара відрізняється від багатооборотної показниками міцності, а також організаційними та розрахунковими умовами здачі і повернення для чергового використання. Наприклад, картонні ящики, які дозволено використовувати повторно для деяких фасовані в споживчу тару харчових продуктів - це поворотна транспортна тара.

По конструктивному виконанню і міцності тара поділяється на нерозбірну, розбірну і складну, штабелируемую і нештабелируемую.

Ізотермічна тара зберігає всередині задану температуру протягом встановленого часу. Вона необхідна для перевезення товарів, які не витримують тривалого охолодження (заморожування) або нагрівання.

Тара буває наступних видів: пакет, пачка, коробка, пляшка, банка, туба, ампула, пробірка, стакан, ящик, бочка, барабан, фляга, каністра, мішок.

Характер, вид упаковки, розміри можуть бути регламентовані стандартами на упаковку, маркування, транспортування і зберігання чи стандартів технічних умов на відповідні види або групи товарів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Фактори, що визначають якість товарів
Реєстраційні методи визначення якості товару
Методика оцінки рівня якості товарів
Права покупця у разі продажу йому товару неналежної якості
Упаковка товару
Упаковка і маркування товарів
Комплектність і комплект товарів
Упаковка і маркування товару
Упаковка як фактор маркетингової діяльності
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси