Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Бюджетне право Росії
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Бюджетний процес в суб'єктах Російської Федерації та муніципальних утвореннях при введення на їх території тимчасової фінансової адміністрації

На територіях, де введена тимчасова фінансова адміністрація, бюджетний процес набуває особливості, які проявляються в порядку складання, затвердження та виконання бюджету, а також при здійсненні контролю за його виконанням.

В регіонах або муніципальних утвореннях, що перебувають у режимі тимчасового фінансового управління, суб'єктами бюджетного процесу виступають тимчасова фінансова адміністрація, голова тимчасової фінансової адміністрації, представницькі та виконавчі органи державної влади (органи місцевого самоврядування), фінансові органи, органи фінансового контролю, бюджетні установи, державні та муніципальні унітарні підприємства, інші одержувачі бюджетних коштів відповідного територіального суб'єкта, а також кредитні організації, здійснюють окремі операції з коштами бюджетів. У певних ситуаціях учасником бюджетного процесу муніципального рівня може бути законодавчий (представницький) орган державної влади суб'єкта РФ, а учасником бюджетного процесу регіонального рівня - Державна Дума.

Специфіка складання та затвердження бюджету суб'єкта РФ чи муніципального освіти в умовах введення тимчасової фінансової адміністрації встановлена ст. 168.5 БК.

Бюджетний процес у такому територіальному утворенні розпочинається після затвердження арбітражним судом плану відновлення платоспроможності суб'єкта РФ чи муніципального освіти відповідно. З метою приведення закону (рішення) про бюджет у відповідність з планом відновлення платоспроможності суб'єкта російської федерації (муніципального освіти) тимчасова фінансова адміністрація протягом 15 днів розробляє проект закону (рішення) про внесення змін до закону (рішення) про бюджет суб'єкта російської федерації (муніципального утворення) на поточний фінансовий рік.

Даний проект розглядається законодавчим (представницьким) органом державної влади суб'єкта РФ (представницьким органом муніципального освіти) у позачерговому порядку протягом 15 днів з дня його подання тимчасової фінансової адміністрацією.

Бюджетне законодавство забороняє вищого виконавчого органу державної влади суб'єкта РФ (місцевої адміністрації) вносити проект закону суб'єкта РФ про бюджет (рішення представницького органу муніципального освіти про місцевий бюджет) на черговий фінансовий рік, а також розглядати, приймати і вводити в дію названий закон (рішення) з моменту внесення клопотання про порушення провадження у справі про відновлення платоспроможності суб'єкта РФ і до прийняття Вищим Арбітражним Судом РФ (арбітражним судом) рішення про відмову введення тимчасової фінансової адміністрації або рішення про затвердження плану відновлення платоспроможності територіального суб'єкта.

Проект закону (рішення) про бюджет суб'єкта російської федерації (муніципального утворення) на черговий фінансовий рік або поправки до нього розробляє тимчасова фінансова адміністрація. Проект повинен відповідати плану відновлення платоспроможності суб'єкта російської федерації (муніципального освіти). Підготовлений проект тимчасова фінансова адміністрація представляє в законодавчий (представницький) орган державної влади суб'єкта РФ (представницький орган муніципального освіти) в термін, що встановлений планом відновлення платоспроможності територіального суб'єкта.

Законодавчий (представницький) орган державної влади суб'єкта РФ (представницький орган муніципального освіти) розглядає представлений тимчасової фінансової адміністрацією проект закону (рішення) про бюджет суб'єкта російської федерації (муніципального утворення) на черговий фінансовий рік протягом одного місяця.

В умовах запровадження режиму тимчасової фінансової адміністрації самостійним учасником бюджетного процесу виступає голова тимчасової фінансової адміністрації, який:

o бере участь у засіданнях органу законодавчої (представницької) влади суб'єкта РФ (представницького органу муніципального освіти) при розгляді проектів законів (рішень) про бюджет або про внесення змін до закону (рішення) про бюджет суб'єкта російської федерації (муніципального освіти) з правом дорадчого голосу;

o має право виступати з укладенням з усіх питань, що ставлять на голосування;

o дає висновок на проект закону (рішення) про внесення змін до закону (рішення) про бюджет на поточний фінансовий рік або проект закону (рішення) про бюджет на черговий фінансовий рік. Згідно п. 4 ст. 168.5 БК при розгляді проекту закону (рішення) про внесення змін до закону (рішення) про бюджет на поточний фінансовий рік або проекту закону (рішення) про бюджет на черговий фінансовий рік законодавчий (представницький) орган державної влади суб'єкта РФ (представницький орган муніципального освіти) не вправі приймати поправки без позитивного висновку голови тимчасової фінансової адміністрації.

Особливості бюджетного процесу в умовах режиму тимчасової фінансової адміністрації полягають в можливості при наявності певних умов заміщення представницького органу місцевого самоврядування законодавчим (представницьким) органом суб'єкта РФ, законодавчого (представницького) органу суб'єкта РФ - Державною Думою. Пункт 5 ст. 168.5 БК називає наступні умови: неприйняття представницьким органом державної влади суб'єкта РФ або місцевого самоврядування протягом одного місяця з дня внесення тимчасової фінансової адміністрацією проекту закону (рішення) про внесення змін до закону (рішення) про бюджет на поточний фінансовий рік або проекту закону (рішення) про бюджет на черговий фінансовий рік; прийняття представницьким органом державної влади суб'єкта РФ чи муніципального освіти проекту закону (рішення) про внесення змін до закону (рішення) про бюджет на поточний фінансовий рік або проекту закону (рішення) про бюджет на черговий фінансовий рік без позитивного висновку голови тимчасової фінансової адміністрації.

Фінансовий контроль за виконанням бюджету суб'єкта РФ (місцевого бюджету), включаючи контроль за використанням бюджетних коштів головними розпорядниками, розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, а також одержувачами державних (муніципальних) гарантій здійснює тимчасова фінансова адміністрація.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Реалізація бюджетної компетенції суб'єктів Російської Федерації і муніципальних утворень при введення на їх території тимчасової фінансової адміністрації
Поняття, зміст і особливості бюджетних повноважень (компетенції) Російської Федерації, суб'єктів РФ і муніципальних утворень
Бюджетна компетенція (права) Російської Федерації, суб'єктів Російської Федерації і муніципальних утворень
Бюджетний процес в суб'єктах Російської Федерації
Предмети ведення Російської Федерації, суб'єктів Російської Федерації і муніципальних утворень у сфері законодавства про адміністративні правопорушення
Організація бюджетного процесу в Російській Федерації
Муніципальне освіту в Російській Федерації
Робота з господарюючими суб'єктами, розташованими на території муніципального освіти
Бюджетний процес в муніципальних утвореннях
Бюджетна компетенція (права) суб'єктів Російської Федерації
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси