Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Методи прийняття управлінських рішень
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція пошуку ресурсів на реалізацію ідеї створення інноваційної продукції

Даний етан пов'язаний з необхідністю зіставлення на конкурсній основі за критерієм "ефективність-вартість" таких шуканих складових, як:

o сировина, матеріали, комплектуючі, послуги сторонніх організацій;

o необхідні для виробництва об'єкти нерухомості, технологій і устаткування, об'єкти інфраструктури;

o робоча сила;

o інвестиційні ресурси.

Лекція розробки макету (НДР)

Цей етап покликаний підтвердити, що теоретична ідея створення нової продукції, запропонована на першому етапі може бути практично реалізована. Природно в процесі проведення НДР виявляються як додаткові обмеження створення продукції, так і додаткові незаплановані можливості даної продукції.

В процесі проектування все задаються замовником чисельні значення параметрів розроблюваного вироби можуть бути представлені арифметичними або геометричними рядами переважних чисел, що формують уявлення про потенційної конкурентоспроможності інновації.

Крім того, при проектуванні здійснюють оптимізацію параметрів якості.

Оптимальне проектування-це процес визначення значень основних параметрів розроблюваного виробу, що забезпечують екстремальні (максимальні або мінімальні) значення декількох техніко-економічних характеристик при умові, що інші характеристики задовольняють заданій сукупності технічних вимог.

Так як ще при проектуванні виробу конструктор прагне максимізувати або мінімізувати значення окремих його показників, то це призводить до необхідності пошуку компромісних варіантів в умовах суперечливих вимог. Знайдене безліч таких компромісних варіантів утворює так зване оптимальне безліч параметрів за Ст. Парето, яке володіє наступними властивостями:

1) будь-які два оптимізаційних рішення непорівнянні між собою (є конкурентними по відношенню один до одного), якщо одне ефективне рішення краще з точки зору досягнення якої-небудь однієї мети, то інші рішення краще з точки зору досягнення іншої мети;

2) для будь-якого неефективного рішення знайдеться хоча б одне оптимальне і домінуюче рішення.

На завершальному етапі проектування розробник (конструктор) та замовник вибирають найкращий (оптимальний) варіант значень технічних параметрів та інших показників продукції.

В подальшому процесі конструювання параметри розроблюваного вироби з ряду причин так само можуть бути змінені. В результаті проектування і конструювання значення технічних параметрів сконструйованого виробу відрізняються від тих, що були заздалегідь передбачені технічним завданням на розробку.

Лекція розробки дослідного зразка (ДКР)

Етап ОКР покликаний підтвердити, що успіх розробки, отриманий на етапі НДР, не випадковий і продукція може серійно відтворюватися при заданій точності повторення характеристик від зразка до зразка. Призначення етапу ДКР визначає першу його особливість - визначення ступеня відтворюваності зразків дослідної партії шляхом зіставлення характеристик зразків продукції між собою.

Друга особливість цього етапу пов'язана з випробуваннями зразків дослідної партії, в тому числі з встановленням їх граничних можливостей (включаючи методи руйнівного контролю). Таким чином, за результатами випробувань порівнюються граничні можливості створюваної продукції та існуючих аналогів (прототипів).

Третя особливість етапу ДКР пов'язана з тим, що на цьому етапі створюється нормативна документація (конструкторська, технологічна і т. д.) на продукцію, що розробляється за якою у подальшому буде здійснюватися її серійне виробництво.

Необхідно враховувати, що в структурі собівартості продукції витрати на її розробку (БЕНКЕТ і ДКР, проектування і конструювання, випробування дослідних зразків тощо) становлять значну частку. Так, наприклад, в машинобудуванні для одиничного виробництва виробів витрати на створення продукції розподіляються наступним чином:

o на проектно-конструкторські роботи - близько 60%;

o підготовку виробництва - 12%;

o виготовлення - 9%;

o інші витрати - 19%.

При серійному виробництві витрати на виготовлення одиниці продукції різко скорочуються, але збиток від конструкторських прорахунків і помилок у сфері споживання продукції в такому випадку буває у багато разів більше економії від збільшення серійності (масштабності) вітчизняного виробництва.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ СТВОРЕННЯМ І РОЗВИТКОМ ЕФЕКТИВНОГО ІННОВАЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ
Склад внутрішніх інноваційних ресурсів підприємства
Аналіз обсягу реалізації продукції
етап. Розроблення політики і цілей в області якості.
Етап 3. Розробка плану дослідження
Етапи розробки бізнес-плану
Досвід Індії
Створення образу і розробка "легенди"
етап. Розроблення політики і цілей в області якості.
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси