Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама і зв'язки з громадськістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Загальний організаційний фандрайзинг

У роботі з фандрайзингу добре себе зарекомендував підхід, розроблений консалтинговим центром NGO FUTURES, і отримав назву Загальний організаційний фандрайзинг. Загальний організаційний фандрайзинг передбачає націленість всієї діяльності НДО, її персоналу на досягнення бажаних фандрайзингових результатів. При цьому дотримується баланс фандрайзингу і змістовних програм НДО. Нижче стисло подано основні положення пропонованого підходу. Стратегія для досягнення Загального організаційного фандрайзингу включає п'ять кроків.

1. Культура: створення в організації широкої фандрайзингової культури.

2. Впровадження: розробка ґрунтовних стратегічних і оперативних фандрайзингових планів.

3. Менеджмент: навчання тих, хто займається фандрайзингом саме.

4. Планування: впровадження нових фандрайзингових підходів, відповідних організації.

5. Тренінг-моніторинг прогресу та оцінка результатів. Досвід свідчить, що саме такий підхід дає позитивні результати там, де інші не мають успіху.

Ключові показники успішного фандрайзингу

В основі успіху фандрайзингу завжди повинен бути план послідовних заходів, який включає повний пакет стратегічних, тактичних та операційних заходів:

o системність у роботі з фандрайзингу;

o формування позитивної організаційної фандрайзингової культури;

o фандрайзинг є пріоритетом для керівників НКО;

o фандрайзинг спланований, направляємо;

o фандрайзинг приносить результати;

o здійснюється комунікація, що забезпечує успішний фандрайзинг;

o системність у роботі з донорами.

Формування культури фандрайзингу

Не менш важливо сформулювати і обговорити головні цінності організації, переконання, норми поведінки, ідеї, якими організація керується при виконанні своєї місії. Цінності формують відносини як усередині організації, так і її партнерами. Па основі цінностей будуються стосунки з донорами та волонтерами. Цінності та інтереси - це основа формування культури організації.

У свою чергу, культура, подібно клею, зв'язує групу людей, об'єднаних спільною діяльністю по збору коштів, а цим необхідно займатися всім членам організації, так як поодинокі дії тут малоефективні. Малоефективні також спроби впровадити нові підходи до фандрайзингу, якщо не враховується культура, вже існуюча в організації і яка може суперечити запроваджених інновацій. Тому організації, де немає культури фандрайзингу, безперспективні.

Елементом формування позитивної культури фандрайзингу є також врахування інтересів і потреб донорів. У зв'язку з цим рекомендується постійно вивчати потреби та інтереси донорів, стимулювати інтерес до цієї роботи керівників і співробітників НКО, залучати їх до цієї роботи і постійно координувати її. Задоволення інтересів допоров - пріоритет у роботі НКО з фандрайзингу. У роботі з фандрайзингу організація постійно оцінює і аналізує свої сильні і слабкі сторони, можливості, небезпеки (ССЗВ). Тут важливо залишатися оптимістами і вірити, що на кожну небезпека припадає одна можливість, а на кожну проблему є рішення.

Управління процесом збору коштів і стосунки з донорами

Управління процесом збору коштів має бути спрямоване на задоволення інтересів і очікувань донорів, на доказ того, що дана організація краще за інших здатна використовувати донорські кошти, орієнтуватися на створення в колективі необхідного потенціалу, на підтримку атмосфери оптимізму і віри у власні сили. З досвіду організації менеджменту в комерційному секторі варто також запозичити такі складові успіху, як новаторство і аналіз потенціалу можливих конкурентів. Обійти конкурентів дозволять знання різноманітних методів фандрайзингу, відмінні навички спілкування, встановлення міжособистісних контактів, творчість, ентузіазм, оптимізм, прагнення до задоволення потреб клієнтів, здоровий глузд, а також досвід. Процвітаючі НКО регулюють всі аспекти своїх стосунків з донорами - призначають відповідальних за окремі ділянки роботи з донорами, забезпечують хорошу підготовку заявок, прохань і прохань про фінансової допомоги, якісну презентацію своїх ініціатив, які регулярно звітують перед громадськістю, розробляють критерії, що регулюють відносини з донорами, і проводять відповідний моніторинг. Успішні НКО не опускають руки після слова "ні", розуміючи, що в фандрайзингу головне не гроші, а відносини. Вони не вимагають гроші, а завжди пропонують що-небудь натомість. Саме поєднання наявного потенціалу організації (мотивація співробітників, волонтерів та правління, висока кваліфікація, наявні засоби) і хороших взаємин з донорами є необхідною умовою отримання нових коштів1.

На сучасному етапі маркетинг розуміється як вираження орієнтованого на ринок управлінського стилю мислення, здатного не тільки реагувати на розвиток ринкової обстановки, але і самому змінювати параметри навколишнього середовища, забезпечуючи вихід на ринок, розширення ринку, забезпечення безпеки ринку. Таким чином, практична модель успішного бізнесу - соціально-відповідальний бізнес.

На сьогоднішній день дуже престижно бути інвестором в частині фінансової підтримки різного роду спортивних, культурно-масових, інших творчих заходів, у тому числі виступати в якості спонсора різних концертів, виставок і т. п. Що ж стосується надання фінансової допомоги, наприклад дитячим будинкам, хворим дітям, а також престарілим та інвалідам, то дана діяльність інвесторів, як правило, менш помітна і розрекламована, хоча і має найбільше соціальне значення.

Здавалося б, і в тому, і в іншому випадку інвестування носить суспільно-корисний характер, проте суть надання того чи іншого виду матеріальної підтримки з боку інвесторів докорінно різна, причому ці відмінності лежать суто в законодавчій площині, у зв'язку з чим різні види допомоги мають різну мотивацію і різні результати для фінансуючої сторони.

Областями, де соціальна відповідальність окупається краще всього, є перш за все відносини з владою (п11) і зв'язки з громадськістю (PR ). Як показує приклад Великобританії, найбільш чутливими до питань соціальної відповідальності є державні чиновники - швидше за все, те ж саме буде справедливо і для Росії.

Найбільш успішними з точки зору PR є екологічні програми - якщо, звичайно, діяльність компанії виявляється істотний вплив на навколишнє середовище. З ідеологічної точки зору питання "вигідна соціальна відповідальність?" не коректний в принципі впроваджуючи такі програми, компанії теоретично взагалі не повинні думати про прибутки. Соціальна відповідальність походить від переконань і цінностей, а не з міркувань вигоди. Матеріалізація соціального проекту можлива в рамках організації кампанії фандрайзингу.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Фандрайзинг
Фандрайзинг - соціальна комунікація сфери аутсорсингу
Організаційне проектування
Спрощена фінансова модель на базі ключового показника діяльності
Показники сільськогосподарського виробництва
Аналітичні показники грошових потоків
Формування естетичної культури учнів
Громадянське виховання в системі формування базової культури особистості
Властивості культури
Збір за проїзд автомобільних транспортних засобів іноземних держав за автомобільними дорогах загального користування Республіки Білорусь
Процес управління: предмет, засоби, результати
Кошти самооподаткування громадян
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси