Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Рекламодавець

Якщо рекламодавець ставить метою збільшення частки на ринку з 5 до 7% тільки за рахунок реклами (припустимо, інші чинники не були задіяні), виділив на це 200 тис. дол. і отримав бажаний результат, то рекламну кампанію можна вважати ефективною. Правда, завжди виникають питання, на які складно відповісти: чи не можна було за ті ж гроші ще більше збільшити частку ринку? може бути, отриману частку реально було здобути при менших витратах? і т. д. до Речі, можна вважати рекламну кампанію менш ефективною лише на 10% (але все ж ефективною!), якщо при тих же витратах досягнута частка у 6,8% ринку, або це повністю невдала рекламна кампанія? Тому на практиці рекламодавець і рекламне агентство намагаються домовитися таким чином, щоб мета формулювалася максимально чітко і кількісно визначені, а результат досягнення цієї мети згодом цілком можна було виявити і порахувати.

Рекламне агентство

Якщо говорити про взаємини рекламного агентства рекламодавцем, то оцінка ефективності конкретної рекламної кампанії з точки зору кожного з них буде різною. Для рекламодавця важливо, щоб була досягнута поставлена мета і вдалося вкластися у виділений бюджет; для рекламного агентства - отримати максимальний прибуток, досягнувши поставленої мети і вклавшись у бюджет. В чому різниця? Припустимо, рекламне агентство отримало замовлення на рекламну кампанію по збільшенню частки рекламодавця на ринку з 5 до 7% і рекламний бюджет у 200 тис. дол., при цьому рекламне агентство працює з рекламодавцями на умовах 15-відсоткової комісії. Припустимо, що рекламне агентство розробило 3 варіанти медіаплану, що забезпечують досягнення поставленої мети, але з різними витратами - по першому варіанту вистачить 160 тис. дол., по другому - 200 тис., по третьому - 240 тис. Який варіант буде запропонований рекламодавцю? Швидше всього другий, так як третій не проходить по виділеного бюджету, а перший (об'єктивно найбільш вигідний для рекламодавця) дасть рекламному агентству менше грошей (15% комісії від 200 тис. дол. складуть 30 тис., а від 160 лише 24 тис.). Правда, існує небезпека, що в майбутньому рекламодавець відмовиться від послуг даного рекламного агентства, оскільки інше агентство гарантує йому той же результат, але за менші гроші. Тому "розумне" рекламне агентство може запропонувати більш вигідний варіант для рекламодавця, скажімо за 190 тис. дол. (замість 200 тис., виділених їм, і 160 тис., за які можна успішно провести кампанію), - це покаже рекламодавцеві, що агентство дбає про її інтереси, навіть начебто на шкоду своїм власним.

Медіабайєр

Даний суб'єкт рекламного ринку має два джерела доходів - він заробляє на перепродажу рекламного простору і на наданні послуг з медіапланування. Безумовно, перше джерело є основним. Чим дешевше закупить байєр рекламний простір і чим дорожче він його продасть, тим ефективніше його рекламна діяльність. Яким чином вдається заробити на перепродажу? По-перше, закуповуючи оптом значні обсяги рекламного простору, байєр отримує суттєві знижки (офіційно сьогодні в Росії вони доходять до 30-40% від прайс-листа); при перепродажу його своїм клієнтам він дає їм певну знижку (щоб рекламодавці не йшли безпосередньо в засоби розповсюдження рекламної інформації (СРРИ), але вона менше знижки, отриманої самим байєром від СРРИ (різниця між знижками складе прибуток байєра).

При використанні сучасних технологій медіапланування байєр може також непогано заробити.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Цілі рекламодавця і функції реклами
Глобальні рекламодавці
Рекламний процес і рекламні агентства як його учасники
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси