Меню
Головна
 
Головна arrow Бухгалтерський облік і аудит arrow Бухгалтерський облік в казенних установах
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Облік зобов'язань

Розділ "Зобов'язання" включає в себе вісім груп, з яких КУ застосовують три:

- 030200000 "Розрахунки за прийнятими зобов'язаннями";

- 030300000 "Розрахунки з платежів у бюджети";

- 030400000 "Інші розрахунки з кредиторами".

Записи щодо відображення в бюджетному обліку операцій за розрахунками залежать від виду зобов'язань. Наприклад, при розрахунках за прийнятими зобов'язаннями з постачальниками, підрядниками та виконавцями послуг виконуються такі бухгалтерські записи (табл. 5.14).

Облік розрахунків з іншими кредиторами ведеться на рахунку, що містить відповідні аналітичні коди виду синтетичного рахунка об'єкта обліку:

Таблиця 5.14. Відображення операцій за розрахунками з постачальниками, підрядниками та виконавцями послуг

Зміст операції

Бухгалтерська запис

Дебет

Кредит

Визнання витрат установою

140120200 (за відповідним КОСГУ витрат)

1302хх730

Придбання матеріальних запасів

1105хх340

130234730

Придбання основних засобів - іншого рухомого майна

110631310

130231730

Списання на розрахунки з постачальниками сум

попередньої оплати за роботи, послуги, товари

1302хх830

1206хх660

Перерахування коштів постачальникам в оплату матеріальних цінностей, виконаних робіт, наданих послуг

1302хх830

130405000 (за відповідним КОСГУ витрат)

- 030401000 "Розрахунки за коштами, отриманими в тимчасове розпорядження". На рахунку враховуються суми, що надійшли в тимчасове розпорядження установи і підлягають при настанні певних умов поверненню або перерахуванню за призначенням;

- 030402000 "Розрахунки з депонентами". На рахунку обліковуються суми оплати праці і стипендій, які не одержані в установлений строк. Облік депонованих сум з оплати праці та стипендій ведеться у Книзі аналітичного обліку депонованої оплати праці, грошового забезпечення військовослужбовців і стипендій;

- 030403000 "Розрахунки за утримань із виплат по оплаті праці". На рахунку обліковуються розрахунки за утримань із заробітної плати і грошового забезпечення, стипендій; безготівковими перерахуваннями на рахунки у вклади працівників установи; внесків за договорами добровільного страхування; внесків на пенсійне страхування; сум членських профспілкових внесків; виконавчими листами та іншими документами;

- 030404000 "Внутрішньовідомчі розрахунки". На рахунку враховуються внутрішні розрахунки між головними розпорядниками, розпорядниками, одержувачами бюджетних коштів, які перебувають у їх віданні, по надходженню та вибуттю бюджетних нефінансових, фінансових активів та зобов'язань між ними, а також внутрішні розрахунки з централізованого постачання і розрахунків за коштами від приносить дохід діяльності між головним установою та відокремленим підрозділом без юридичної особи в частині операцій з централізації і розподілу грошових коштів;

- 030405000 "Розрахунки по платежах з бюджету з фінансовим органом". Платежі з бюджету обліковуються на підставі документів, доданих до виписки з рахунку бюджету, надається відповідним фінансовим органом, головним розпорядникам (розпорядникам) одержувачами коштів бюджету.

При поставці матеріальних цінностей, виконання робіт, надання послуг постачальники (підрядники) пред'являють установі наступні супровідні документи: рахунок; накладні; акти виконаних робіт, наданих послуг; рахунки-фактури; інші документи (специфікації, сертифікати, посвідчення якості та ін).

Рахунок є документом, що видається постачальником покупцеві з пропозицією здійснити платіж за певні матеріальні цінності (роботи, послуги), перераховані в рахунку.

Рахунок-фактура є документом, службовцям основою для прийняття установою-покупцем пред'явлених постачальником матеріальних цінностей (робіт, послуг), майнових прав, сум ПДВ до відрахування в порядку, передбаченому податковим законодавством.

Накладні є первинними обліковими документами, що застосовуються для оформлення надходження або відпуску матеріальних цінностей.

Супровідні документи постачальника поряд з платіжними документами установи, служать підставою для відображення операцій розрахунків з постачальниками і підрядниками в бюджетному обліку.

Аналітичний облік розрахунків з постачальниками за поставлені матеріальні цінності, надані послуги, виконані роботи ведеться в Журналі операцій за розрахунками з постачальниками і підрядниками, а також в Картці обліку коштів і розрахунків.

Журнал операцій складається на підставі платіжних документів, товарно-транспортних накладних на отримання матеріальних цінностей, рахунків на оплату виконаних робіт, наданих послуг, актів приймання-здачі виконаних робіт і наданих послуг.

У Головну книгу переносяться обертів, за винятком операцій по оплаті, які відображаються у відповідних журналах операцій.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Облік фінансових активів і зобов'язань
Зобов'язання, які користувалися позовним захистом, і натуральні зобов'язання
Термін виконання зобов'язання
Джерела виникнення зобов'язань
Множинність осіб у зобов'язанні
Зобов'язання у комерційних правовідносинах
Облік бюджетних зобов'язань та операцій, санкціонування видатків бюджету
Аліментні зобов'язання
Загальні питання організації обліку
ПРИПИНЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси