Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Комерційне право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Зміст договору міжнародної купівлі-продажу товарів.

Особливістю правового регулювання договорів міжнародної купівлі-продажу товарів є те, що сторони договору повинні визначити, законодавство якої країни застосовується до даного договору. Вибір законодавства партнери здійснюють за угодою. Якщо в договорі така угода відсутня, то у випадку виникнення спору суд, арбітражний суд застосовує відповідні колізійні норми національного законодавства. Слід зазначити, що іноземне законодавство, обране сторонами договору, не може бути застосоване до відносин сторін, якщо це суперечить публічному порядку Російської Федерації.

Найменування сторін у договорі, країни їх приналежності повинні бути повними і точними, без скорочень. Неприпустимо використання абревіатур, якщо тільки це не загальновизнані найменування. При ідентифікації договірних сторін точно вказують фірмові найменування, під якими партнери зареєстровані в торговому (державному) реєстрі країни приналежності; їх правове становище (організаційно-правова форма), включаючи помер і тип ліцензії па даний вид діяльності, юридична та фактична адреси.

При укладанні договору міжнародної купівлі-продажу необхідно досягти угоди по всіх істотних умовах. До них відносяться:

o предмет договору;

o якість товару;

o ціна товару і загальна сума контракту;

o терміни поставки;

o спосіб платежу.

Предмет договору

Предметом договору міжнародної купівлі-продажу є товар, що має митну вартість, ввезений на митну територію РФ або вивозиться з неї без зобов'язання про зворотне ввезення. У якості товару повинна виступати індивідуально-визначена річ. Умова контракту про товар вважається оформленим, коли товар не тільки прямо позначений у договорі, але і коли договір дозволяє визначити найменування і кількість.

Найменування товарів, що поставляються (види, марки, моделі, рік випуску тощо) повинно бути повним, у відповідності з тими даними, які містяться в технічній документації. Якщо істота товару неможливо досить коротко описати в контракті (наприклад, поставляється складне устаткування), воно позначається загальним чином, але в контракті робиться посилання на технічну документацію, яка в даному випадку повинна визнаватися невід'ємною частиною угоди. Коли поставляються товари різних якісних характеристик або широкого асортименту, вони перераховуються у специфікаціях, що додаються до контракту.

Для того щоб виконати вимогу про індивідуалізації товару, у контракті необхідно обумовити його кількість і якість. При цьому, якщо договір не дозволяє визначити кількість проданого товару, він не вважається укладеним. При відсутності в договорі умов щодо якості товару продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, придатний для цілей, для яких він звичайно використовується. Якщо ж сторони не обумовили, як визначити якість товару (за стандартом або технічними умовами, за зразком, на умовах огляду тощо), при укладанні договору слід вказати, для яких цілей купується даний товар. У такій ситуації продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, придатний для використання у відповідності з цими цілями, тобто застосовується опосередкований спосіб визначення якості товару.

При підрахунку кількості товару слід мати на увазі, що у світовій практиці використовуються інші заходи ваги, ніж в Росії. Щоб уникнути розбіжностей кількості товару при його прийманні порівняно з відвантаженням в контракті слід спеціально обумовлювати методику перевірки кількості і по можливості використовувати єдині способи. Слід визначити, чи включаються тара та упакування у кількість товару, що постачається (яку вагу застосовується - брутто, легальний вага нетто, вага брутто за нетто тощо), якщо це питання не вирішене за допомогою застосування базисів ІНКОТЕРМС.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Договір міжнародної купівлі-продажу товарів
Обов'язки сторін за договором міжнародної купівлі-продажу товарів
Договір міжнародної купівлі-продажу
Джерела правового регулювання договору міжнародної купівлі-продажу
Міжнародні комерційні операції
Консенсуальний характер договору
Предмет шлюбного договору
Предмет договору
Предмет міжнародної економіки
Договір товариства (societas)
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси