Меню
Головна
 
Головна arrow Бухгалтерський облік і аудит arrow Бухгалтерський облік в казенних установах
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 7. Санкціонування видатків бюджету

У відповідності зі ст. 219 БК РФ виконання бюджетної кошторису передбачає наступні стадії:

1) взяття бюджетних зобов'язань;

2) підтвердження грошових зобов'язань;

3) санкціонування оплати грошових зобов'язань;

4) підтвердження виконання грошових зобов'язань.

Одержувач бюджетних коштів бере зобов'язання в межах доведених до нього в поточному фінансовому році і плановому періоді лімітів бюджетних зобов'язань. Порядок обліку зобов'язань та інших пов'язаних з ними операцій регулюється наступними наказами Мінфіну Росії:

- від 19 вересня 2008 р. № 98н "Про порядок обліку бюджетних зобов'язань одержувачів коштів федерального бюджету";

- від 1 вересня 2008 р. № 87н "Про порядок санкціонування оплати грошових зобов'язань одержувачів коштів федерального бюджету та адміністраторів джерел фінансування дефіциту федерального бюджету";

- від 1 вересня 2008 р. № 88н "Про порядок здійснення федеральними бюджетними установами операцій з коштами, отриманими від приносить дохід діяльності" (діє до 1 січня 2012 р.);

- від 3 вересня 2008 року № 89н "Про затвердження Правил забезпечення готівкою одержувачів коштів бюджетів бюджетної системи Російської Федерації".

У цих документах встановлено, що установами обліковуються зобов'язання окремо за коштами бюджету та з коштів, отриманих від приносить дохід діяльності. Постановка на облік зобов'язань здійснюється за спеціальною формою "Відомості про прийнятому бюджетному зобов'язанні" ф. 0531702, представленої федеральними установами в ТОФК. Форма містить інформацію про вигляді зобов'язання і реквізити документа, що є підставою для його прийняття.

ТОФК присвоюють кожному з прийнятим до обліку бюджетному зобов'язанню унікальний номер, що КУ має вказувати в документах на здійснення касового витрати. Цей номер складається з 16 розрядів, кожному з них міститься певна інформація, в тому числі:

1-2-й розряди показують код територіального органу Казначейства Росії, в якому відкрито особовий рахунок бюджетній установі;

3-7-й розряди - код бюджетної установи згідно Зведеного реєстру;

8-11-й розряди - рік постановки на облік бюджетного зобов'язання;

12-16-й розряди - порядковий номер зобов'язання в рамках одного календарного року.

Підстави для санкціонування оплати бюджетних зобов'язань

Для отримання санкції на оплату зобов'язань казенною установою в ТОФК за місцем його обслуговування необхідно подати два документи.

1. "Заявки на касовий витрата" ф. 053180, форма якої затверджена наказом Казначейства Росії від 10 жовтня 2008 р. № 8н "Про порядок касового обслуговування виконання федерального бюджету, бюджетів суб'єктів Російської Федерації та бюджетів муніципальних утворень і порядку здійснення органами Федерального казначейства окремих функцій фінансових органів суб'єктів Російської Федерації і муніципальних утворень по виконанню відповідних бюджетів". У заявці зазначаються реквізити відповідного документа, що підтверджує виникнення грошового зобов'язання, а також номер бюджетного зобов'язання, присвоєний ТОФК.

2. Скан-копії всіх документів, на підставі яких виникає грошове зобов'язання (договори, акти виконаних робіт, товарні накладні тощо). При цьому всі скан-копії повинні бути завірені електронно-цифровим підписом та подаватися через систему електронного документообігу або безпосередньо в ТОФК на магнітному носії.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Облік бюджетних зобов'язань та операцій, санкціонування видатків бюджету
Поняття і форми витрат бюджету. Бюджетне фінансування
Видатки бюджетів та напрями їх використання
Державний бюджет: доходи і витрати
Форми і види видатків бюджетів
Облік бюджетних зобов'язань та операцій, санкціонування видатків бюджету
Поняття та підстави аліментних зобов'язань
Договір як підстава виникнення, зміни та припинення зобов'язань (поняття, принцип "свободи договору", умови його укладення)
Оплата праці в бюджетній сфері
Оплата і нормування праці персоналу
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси