Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама і зв'язки з громадськістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Робота творчого відділу

Робота в творчому відділі починається після того, як творче завдання підписана керівником відділу по роботі з клієнтами.

Розробка внутриагентских технічних завдань

Рис. 3.2. Розробка внутриагентских технічних завдань

Може виникнути питання: чому клієнтське технічне завдання не йде відразу ж у творчий відділ, а менеджер по роботі з клієнтами випускає спеціальне завдання? Справа в тому, що менеджерський персонал мислить суто раціонально і безліч різної інформації може звести до одного висновку. Творчі люди, навпаки, представляють раціональну річ в інноваційному і привабливому стилі, тобто, по суті справи, позбавляють її раціональності, і їм буде надзвичайно складно виконати аналітичну роботу і зібрати воєдино всі факти, викладені в клієнтському завданні, - їм просто не буде з чого почати.

Після того як творче завдання написано, у працівників творчого відділу виникають питання і коментарі, і тому обов'язково слідують зустрічі, де намагаються знайти спільну мову два різних типи мислення. Ці зустрічі являють собою процес, де менеджерський персонал викладає і пояснює творчій команді інформацію, яку вона повинна знати, щоб знайти найкраще вирішення проблеми. Основне питання, яке виникає завжди: до кого члени творчої команди повинні звертатися і що вони повинні сказати, щоб досягти ефективного результату? Взагалі, чим чіткіше написано творче завдання, тим більш конструктивний характер носять ці зустрічі.

Завдання творчого завдання

1. Визначити цілі.

2. Дати "їжу" для роботи творчого відділу.

3. Контроль якості роботи. Результати роботи повинні в точності відповідати вимогам завдання.

У творчому завданні визначаються наступні параметри:

o історія продукту;

o цільова аудиторія;

o цілі і завдання рекламної кампанії;

o головне послання;

o чим його можна підтримати;

o бажана реакція споживача;

o загальний тон реклами;

o необхідні елементи;

o кінцеве виконання;

o терміни виконання.

Історія продукту. В цьому розділі повинен бути представлений необхідний мінімум корисної інформації про продукт. Завдання не повинно бути перевантажено.

Цільова аудиторія. Кого ми розглядаємо в якості цільових споживачів. Наприклад, підлітків, які слухають групу "Мумій Троль", або непрацюючих домогосподарок з двома дітьми-3 і 5 років.

Цілі і завдання. Підвищити впізнаваність, змінити ставлення до продукту, стимулювати пробні покупки. Реклама повинна працювати на вирішення єдиної проблеми. Можуть бути додаткові підцілі, наприклад показати нову упаковку, але вони ніколи не повинні переважувати головної задачі.

Головне послання. Що повинна говорити реклама споживачеві. Головне послання має чітко і ясно прочитуватися споживачем і, отже, повинно бути простим. Відмінний приклад цього: "Забудьте про лупи, нехай ваші волосся будуть красивими".

Чим його можна підтримати. В цьому розділі реклама повинна показувати вирішення проблеми за допомогою продукту, інакше це буде просто констатація проблеми. Приклад: "До складу лаку входить провітамін В5, що живить волосся по всій довжині". До речі, неважливо, що цей вітамін міститься навіть в лаку "Принадність", головне - першим про це заявити.

Бажана реакція споживача. Основне правило риторики - перш ніж виголосити будь-яку промову, визначитеся з реакцією, яку ви хочете викликати у вашого слухача. Якщо це правило діє в міжособистісної комунікації, то йому потрібно надавати ще більше значення при спілкуванні з багатомільйонною армією споживачів.

Загальний тон. Доброзичливий, підбадьорливий, роз'яснює і т. д.

Необхідні елементи. Це такі елементи, як логотип, корпоративні кольори, зображення продукту. Таких елементів повинно бути не дуже багато (бажано, не більше трьох), інакше це ще більше обмежує і без того загнану в рамки завдання геніальну думку працівників творчого відділу.

Виконання. В якому вигляді повинна бути виконана завдання - розкадровки для ТБ-ролика, макета для преси або зовнішньої реклами, слогану, візуального образу.

Терміни. До якого терміну завдання повинне бути виконане.

Після всіх зустрічей і обговорень творча команда приступає до роботи. Результатами роботи є розкадровки для ТБ-ролика, макети печатки та (або) зовнішньої реклами, виконані в кольорі і готові для представлення клієнту.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Що і кому продає відділ продажів
Що можна зробити, щоб отримати прийнятні умови роботи для менеджерів відділу продажів
Роль відділу продажів компанії
Особливості творчого мислення
Розміщення відділів і секцій
Як написати творче завдання і висловити власну думку
Приклади творчого мислення при вирішенні завдань
Тренінг розвитку креативності і творчих здібностей
Особливості творчого мислення
Моделі типових транспортних задач
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси