Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Управління людськими ресурсами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Теорія атрибуції в складанні думки про людей

Теорія атрибуції, яка займається зв'язуванням причин і подій, пояснює те, як ми сприймаємо людей і судимо про них в робочій обстановці. Ми здійснюємо атрибуцію, коли сприймаємо і описуємо дії інших людей і намагаємося зрозуміти, чому вони вели себе таким чином. Ми, крім того, можемо атрибутувати наша власна поведінка. Ми аналізуємо дії інших людей і передбачаємо, що вони стануть робити в певних обставинах.

При співвіднесенні вчинків людей з можливими причинами ми розрізняємо те, на що може вплинути людина, а що є впливом оточення. Наприклад, особистим мотивом може бути інтенсивність докладених зусиль, в той час як ситуативної причиною буде складність поставленого завдання. Існує чотири критерії, які ми застосовуємо, щоб вирішити, викликаний який-небудь вчинок скоріше особистими, ніж зовнішніми причинами:

- відмітності - поведінка конкретної людини може відрізнятися від поведінки інших людей в подібних ситуаціях;

- одностайність - якщо інші люди згодні, що така поведінка викликана деякими особистими якостями;

- сталість у часі - повторюються вчинки;

- сталість способів (тобто манери робити певні речі) - повторюється така поведінка в різних ситуаціях.

Теорія атрибуції розглядає також, чому люди приписують свій успіх чи невдачу. Коли люди з високою потребою в успіху домоглися успіху, вони пояснювали це внутрішніми факторами - своїми здібностями і зусиллями. Люди, які прагнуть багато чого досягти, як правило, пов'язують невдачу з недоліком зусиль, а не здібностей. Ті, у кого досить низька планка власних досягнень, схильні приписувати свої невдачі недоліку здібностей, а успіхи не пов'язувати з прикладеними зусиллями.

Найбільш значущі фактори для фахівців з УЛР

Найбільш важливими факторами з тих, які впливають на поведінку людини на роботі, є наступні:

1. Індивідуальні відмінності - при плануванні видів робіт, підготовці програм підвищення кваліфікації, атестації та консультуванні штату, розробці системи матеріального заохочення і роботи зі скаргами та дисциплінарними проблемами необхідно пам'ятати, що всі люди різні. Що підійде для однієї людини, може не підійти для іншого. Здібності, нахили та інтелект розрізняються в дуже широких межах, і треба бути особливо уважним при підборі підходящих людей для певних видів робіт та їх належної перепідготовки. Характери і установки також різняться. Важливо приділити увагу управлінню цим різноманіттям. Крім того, слід враховувати всі аспекти, пов'язані з трудовою зайнятістю жінок, людей різних етнічних груп, людей з інвалідністю та літніх людей.

2.Про характери не слід судити спрощено, виходячи з стереотипних рис характеру. Люди складні, і вони змінюються, це слід брати до уваги. Завдання фахівців з УЛР і менеджерів в цілому полягає в тому, щоб, приймаючи і розуміючи ці відмінності і повною мірою враховуючи їх, зрештою добиватися того, щоб люди відповідали вимогам ситуації. Завжди існує певний межа, до якого організація, що розраховує на колективні зусилля для досягнення своїх цілей, може пристосовуватися до індивідуальних потреб людей. Але організація повинна розуміти, що той тиск, який вона чинить на співробітників, може призвести до стресів і знизити показники роботи.

3. Судження про людей (теорія атрибуції). Ми всі приписує іншим людям певні мотиви і намагаємося зрозуміти причини їх поведінки. Ми повинні, однак, бути обережними і не складати спрощених думок про причини чужих вчинків (тобто про те, чим мотивовано чиєсь поведінка), особливо коли ми оцінюємо показники роботи.

4. Теорія орієнтації - значення теорії орієнтації полягає в тому, що вона підкреслює важливість впливу факторів оточення на мотивацію в роботі.

5. Рольова теорія - теорія ролей допомагає нам зрозуміти, що людям потрібно пояснювати, якої поведінки від них очікують, і, плануючи роботу, забезпечувати, щоб ролі не містили невідповідних елементів. Слід також мати інформацію про потенційного рольовому конфлікті, щоб вжити заходів для зниження стресу.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Складання комерційної пропозиції
Як написати творче завдання і висловити власну думку
Інвестиційна привабливість на думку Уоррена Баффета
Психологічна теорія
Друга "велика депресія" і поворот у суспільній думці
Професійна діяльність фахівців PR та реклами
ПРОФЕСІОГРАФІРОВАННЯ ЯК ОСНОВА ДІЯЛЬНОСТІ ФАХІВЦЯ
Особистісні професійно важливі якості педагога
Емоції і мова соціально значущих жестів і поз
Аналіз та оцінка професійно важливих якостей керівників, значущих для попередження конфліктів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси