Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Комерційне право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 8. ПРАВОВІ ОСНОВИ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Основу правового механізму державного регулювання зовнішньоторговельної діяльності становлять Конституція Російської Федерації, Митний кодекс РФ від 28 травня 2003 р. (в ред. від 24 липня 2007 р.), федеральні закони від 8 грудня 2003 року № 164-ФЗ "Про основи державного регулювання зовнішньоторговельної діяльності" (в ред. від 2 лютого 2006 року), від 14 квітня 1998 р. № 63-ФЗ "ПРО заходи щодо захисту економічних інтересів Російської Федерації при здійсненні зовнішньої торгівлі товарами" (в ред. від 8 грудня 2003 р., з ізм. і дод., набрали чинності з 16 грудня 2004 року), від 8 грудня 2003 р. № 165-ФЗ "ПРО спеціальні захисні, антидемпінгових і компенсаційні заходи при імпорті товарів" (в ред. від 30 грудня 2006 р.), від 15 липня 1995 р. № 101-ФЗ "ПРО міжнародні договори Російської Федерації", від 9 липня 1999 р. № 160-ФЗ "Про іноземні інвестиції в Російській Федерації" (в ред. від 3 червня 2006 р.), від 10 грудня 2003 року № 173-ФЗ "ПРО валютне регулювання і валютному контролі" (в ред. від 5 липня 2007 р.), закони РФ від 21 травня 1993 р. № 5003-1 "Про митний тариф" (в ред. від 10 листопада 2006 року), від 7 липня 1993 р. № 5338-1 "Про міжнародний комерційний арбітраж", постанова Уряду РФ від 8 лютого 1996 року № 123 "Про федеральної програмі розвитку експорту" (з ізм. від 24 серпня 2002 р.), а також ряд міжнародних правових актів, учасником яких є Російська Федерація (Конвенція ООН про договори міжнародної купівлі-продажу товарів (укладена у Відні 11 квітня 1980 р.), Конвенція ООН про позовну давність у міжнародній купівлі-продажу товарів (укладена у Нью-Йорку 14 червня 1974 р.) та ін).

У перспективі очікується вступ Росії у Всесвітню торговельну організацію (СОТ), необхідною умовою якого є приєднання до комплексу міжнародних правових актів, що діють під егідою цієї організації (Генеральна угода з тарифів і торгівлі, Генеральна угода з торгівлі послугами, Угода з торговельних аспектів прав інтелектуальної власності та ін).

Основи державного регулювання зовнішньоторговельної діяльності

Під зовнішньоторговельною діяльністю розуміється діяльність по здійсненню угод у сфері зовнішньої торгівлі товарами, послугами, інформацією, інтелектуальною власністю.

Основи державного регулювання зовнішньоторговельної діяльності, повноваження Російської Федерації і суб'єктів Російської Федерації в області зовнішньоторговельної діяльності визначені Федеральним законом "Про основи державного регулювання зовнішньоторговельної діяльності".

Цілі регулювання

Цілями державного регулювання зовнішньоторговельної діяльності є:

o забезпечення сприятливих умов для зовнішньоторговельної діяльності;

o захист економічних і політичних інтересів Російської Федерації.

Стимулювання розвитку національної економіки повинно привести до прогресивних змін у структурі виробництва і споживання Росії. У цьому світлі однією з основних завдань розвитку російського експортного потенціалу є підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції, в першу чергу машинно-технічної. В даний час у товарній структурі російського експорту зберігається сировинна спрямованість з перевагою енергоносіїв.

На товарну структуру імпорту вплинуло суттєве зниження обсягів виробництва ряду галузей всередині країни. Державне регулювання покликане оптимізувати товарну структуру імпорту через систему митних тарифів.

Стимулювання розвитку національної економіки здійснюється також через захист економіки РФ від несприятливого впливу іноземної конкуренції відповідно до нормами Федерального закону "Про заходи щодо захисту економічних інтересів Російської Федерації при здійсненні зовнішньої торгівлі товарами".

В інтересах ефективної інтеграції економіки РФ у світову економіку вдосконалюється зовнішньоторговельне законодавство з метою його гармонізації та уніфікації з загальноприйнятими міжнародними нормами та практикою, створюються разом з іншими державами митні союзи, зони вільної торгівлі, але укладаються угоди торгово-економічних питань співробітництва у митній сфері і т. д.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Митний тариф - основа митного регулювання зовнішньоторговельної діяльності
Правові основи банківської діяльності
Учасники зовнішньоторговельної діяльності
Методи державного регулювання зовнішньоторговельної діяльності
Державне регулювання правових основ підприємницької діяльності
Система державного регулювання страхової діяльності
Методи державного регулювання зовнішньоторговельної діяльності
Нормативне регулювання аудиторської діяльності в Російській Федерації
Технічне регулювання: принципи, регламенти і стандарти
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси