Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Ділові комунікації
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 9. Культура ділових комунікації

Етикет. Основи ділової етики

Правила ефективного взаємного спілкування в умовах професійно необхідних дій на мові фахівців отримали назву - "діловий етикет". Він поступово і послідовно складався протягом тривалого часу як результат постійного еволюційного відбору комунікативних умов, способів, технік і форм найбільш доцільного ділової поведінки, що сприяє успіху у ділових стосунках.

Внаслідок дії об'єктивних законів розвитку суспільства і прогресу технічної наукової думки стрімко і всепроникающе розвивається світовий процес об'єднання і посилення економічних зв'язків. І не тільки в глобальному, міждержавному масштабі, але і на більш низьких рівнях професійно-ділової комунікації, аж до міжособистісної взаємодії. Відбувається зростання ринків експорту та імпорту, багато компаній стають багатонаціональними і транснаціональними. Діловий успіх став більшою мірою залежати від знань місцевого колориту і традицій, а також дотримання правил етикету бізнесменами тих країн, з якими вони співпрацюють. Місцевий етикету при веденні справ за кордоном - велика проблема для тих, хто їздить в ділові поїздки по різних країнах. Не менш важливо знати про особливості культури, традицій і правил хорошого тону країн, звідки в компанію приїжджають ділові партнери.

До сьогоднішнього дня через культурної спадщини, ходу історичного розвитку, географічного положення та багатьох інших об'єктивних і суб'єктивних умов зберігаються відмінності в правилах ділового поведінки і спілкування у різних країнах. Національні особливості, релігійні традиції, клімат, історично сформовані моральні норми впливають на те, як бізнесмени одягаються, ведуть себе, що вважають пристойним і гідним, і що є знаком ненадійності або неповаги до ділового партнера. Однак, незважаючи на існуючі відмінності в національних традиціях та правилах у різних країнах сучасного світу, основні принципи, закладені багатовіковою практикою комерційного (торгового) взаємодії між різними народами і культурами, часто беруть початок з античних часів, залишаються постійними. Мова йде про повагу до ділового партнера і його часу, повазі сто права на особисте життя і власність, підтримання певної дистанції при діловому спілкуванні, повага до особливостей культури та традицій, а також до історії країни перебування.

Перед розпочатому ділової взаємодії буде незайвим твердо засвоїти найпростіші правила поведінки, прийняті в суспільстві, що і як треба робити в тих чи інших ситуаціях в конкретних країнах. Найбільш простою і універсальною рекомендацією можуть стати наступні елементарні поради. Так як успіх будь-якої взаємодії практично цілком або, принаймні, у значній мірі залежить від сприятливого першого враження, то і постарайтеся його провести. Для початку варто вивчити хоча б кілька фраз мовою країни перебування: "спасибі", "будь ласка", "скажіть будь ласка", "як потрапити" і подібні їм; навчитися рахувати до десяти; освоїти найпростіші прийоми невербальної побутової комунікації, прийнятої в країні перебування; не забувайте про самоповагу, тримайте і ведіть себе так, як би ви хотіли, щоб ви поводилися ваші партнери. Якщо немає точних знань про те, як слід чинити, слід звертатися до людини по імені та прізвища. У багатьох країнах вважається хорошим тоном для приїжджаючих вживати місцеву їжу.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Форми ділової комунікації
Культура мовлення ділової людини
Міжкультурна комунікація та діалог культур
Інформаційні технології в ділових комунікаціях
Культура ділового спілкування
Ділова етика й етикет
Основні поняття етики та етикету ділового спілкування
Основні принципи ділового етикету
Основні характеристики етики ділового спілкування у країнах Сходу
Основні правила ділової етики
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси