Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Конкурентоспроможність товарів і послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Роль стану попиту

Італійський ринок керамічної плитки є самим вимогливим до якості цього товару. Покупці плитки в цій країні (подібно покупцям БРЭА в Японії), які першими перевіряли новинки, і її виробники, постійно здійснювали нововведення, взаємно впливали один на одного підсилює вплив.

Підвищення частки імпортних товарів у асортименті вітчизняних магазинів призвело до того, що попит росіян все більше почав орієнтуватися на загальносвітові стандарти споживання. Він став більш різноманітним і вибірковим, більш вимогливим до цінових характеристик товарів і послуг. Ці зрушення в попиті послужили стимулом до підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції.

Формування особливо витонченого характеру внутрішнього попиту сприяло відкриття в 1960-х рр. в Італії спеціалізованих виставкових залів. До 1985 р. їх вже було 7600. Через ці зали здійснювалося 80% продажів на внутрішньому ринку. Цей факт показує, що роль вибагливих і вимогливих споживачів виконують не тільки пересічних покупців, а й організації-продавці. Виконання передбачуваних потреб покупців (раннього попиту) на внутрішньому ринку дозволяє передбачити попит на світовому ринку.

Роль умов для факторів

Умови для факторів - це сукупність обставин, що створюються насамперед ефективною політикою держави в цілях максимального використання основних факторів і подолання негативних, концентрації інвестицій в окремих галузях. Необхідно підкреслити, що концентрація інвестицій дозволяє впроваджувати наукові досягнення, залучити кваліфіковані кадри, створювати атмосферу престижу.

Вище при розгляді розвинених факторів було показано, що успіхи в Японії були досягнуті в результаті титанічних зусиль народу під керівництвом держави, спрямованих на створення високих технологій, що компенсують відсутність природних ресурсів. В Японії єдине багатство - людські ресурси. В них і був інвестований великий капітал. А результат висловився в чудово розвиненому менеджменті якості, який представляє одне з доданків японського дива.

Можна навести протилежний приклад - величезні природні багатства Росії посадили країну на "нафтову голку" і тим самим "розмагнітили" керівництво країни.

Правило ромба працює як система

Кожні з чотирьох складових ромба мають властивість взаємного посилення і ослаблення. Не можна досягти успіху, використовуючи тільки якийсь один з факторів конкурентної переваги. Щоб забезпечити в наукомістких галузях, потрібно мати перевагу в усіх основних чинниках. Відбувається взаємне посилення створює найбільш виграшні моменти, які іноземним конкурентам складно скопіювати або нейтралізувати.

При всій важливості розглянутих факторів найбільш значущим є фактор суперництва. Він надає потужний стимулюючий вплив на інші складові ромба.

На думку автора роботи [81], в російських умовах розглянуті чотири параметра конкурентних переваг Портера через специфіку російських перехідних процесів ще слабо розвинені в якісному відношенні. Їх недостатня задіяність обумовлює низьку конкурентоспроможність вітчизняних готових виробів за споживчими властивостями, що змушує країну закуповувати за кордоном великий асортимент готової продукції і виходити на зовнішній ринок в основному з сировиною і напівфабрикатами, при реалізації яких на першому плані стоять цінові характеристики.

Найбільш плідною ідеєю моделі ромба виявилися пропозиції по кластерах, що випливають з аналізу блоку "Родинні і підтримуючі галузі".

На думку автора книги, товарознавця, складові модель Портера блоки краще уявити у вигляді піраміди, укладеної в коло. Справа в тому, що в товарознавстві чітко розрізняють поняття фактора якості та умови якості. Тому умови для факторів краще представити у вигляді кола, а три інших параметра (фактора) розташувати у вершинах піраміди.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

ЗАКОН ПОПИТУ І ПРОПОЗИЦІЇ
Спадкоємність і новаторство в теорії корисності і попиту
Основи теорії попиту та пропозиції
Поняття і роль ціни в умовах ринку
Умови та чинники виникнення та розвитку менеджменту
Класифікація надзвичайних ситуацій. Фактори, що впливають на зниження умов безпеки
Правило ромба Портера
Правила безпеки у газовому господарстві
Правило найменших витрат
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси