Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вимоги до контрольно-вимірювальних приладів і запобіжних пристроїв, холодильних установок

Запірні вентилі в холодильних установках встановлюються на кожному всмоктуючому і нагнітальному трубопроводах компресора і на вхідному і вихідному патрубках ресівера, випарника, конденсатора.

Судини, ресивери повинні мати справні візуальні покажчики рівня рідини з плоскими рифленими і термічно загартованими стеклами на тиск до 3,5 МПа.

Манометри (мановакуумметры) встановлюються:

1) на кожному компресорі для спостереження за робочими тисками всмоктування, нагнітання;

2) в системі мастила в картері;

3) в апаратах, посудинах, технологічному обладнанні з безпосереднім охолодженням;

4) аміачних та фреонових насосах;

5) на розподільних пристроях (рідинних, всмоктувальних, оттаивательных), з'єднаних трубопроводами з обладнанням холодильних камер;

6) на загальних всмоктувальних і нагнітальних трубопроводах, до яких паралельно приєднані кілька компресорів.

В аміачних системах манометри повинні мати напис "Аміак".

На нагнітальному і всмоктувальному трубопроводах кожного компресора повинні бути встановлені гільзи для термометрів (на відстані 200-300 мм від запірних вентилів), з оправками для захисту термометрів від механічних пошкоджень. Забороняється використання ртутних термометрів (і ртутних пристроїв) для вимірювання температури в контрольних точках аміачної холодильної системи.

Справні пружинні запобіжні клапани (рис. 9.6) або плавкі пробки повинні мати посудини, апарати та технологічне обладнання з безпосереднім охолодженням і містять рідкий холодоагент. Судини і апарати холодильних систем оснащуються двома запобіжними клапанами з перемикаючим пристроєм, що виключає одночасне перекриття обох клапанів. Якщо геометричний об'єм посудини не перевищує 0,3 м3, то допускається оснащувати судини одним запобіжним клапаном.

Рис. 9.6. Схема запобіжного клапана захисту компресора від гідравлічного удару: 1 - буферна пружина; 2 - помилкова кришка; 3 - нагнітальна порожнину

Замість пружинних запобіжних клапанів в компресорах можуть бути запобіжні мембрани (рис. 9.7), які повинні мати клеймо підприємства-виготовлювача із зазначенням різниці тисків розриву. Клеймо ставиться на неробочій частині мембрани. Застосування пластин без клейма категорично забороняється.

Рис. 9.7. Розривна запобіжна мембрана купольного типу: 1 - мембрана; 2,3 - затискні кільця

Пропускна здатність запобіжних пристроїв для захисту від руйнування судин апаратів та технологічного обладнання, що містять рідкий аміак, повинна забезпечувати відведення випарувався аміаку в умовах пожежі.

Запобіжні пристрої судин (апаратів) повинні бути відрегульовані на початок відкриття при надлишковому тиску не вище розрахункового, зазначеного в паспортної документації заводу - виробника судин (апаратів).

Випуск фреону з апарату через запобіжні клапани здійснюється в атмосферу через трубу, гирло якої має бути віднесено не менше ніж на 2 м від вікон, дверей і воздухоприемных отворів систем вентиляції і розташоване не менш ніж на 5 м вище рівня землі. Випуск парів аміаку в атмосферу через запобіжні пристрої повинен бути виконаний за допомогою труби, виведеної на 3 м вище гребеня даху найвищої будівлі в радіусі 50 м, але у всіх випадках не менше 6 м від рівня території (землі) і не менше 3 м від площадок обслуговування, що знаходяться в радіусі 15 м. Труба повинна бути захищена від скупчення атмосферних опадів. Допускається приєднання запобіжних клапанів до загальної відвідної труби з поперечним перерізом не менше 50% суми перерізів окремих відвідних труб більше чотирьох штук. При числі від ведучих труб, що дорівнює або менше чотирьох, перетин загальної труби має бути не менше суми перерізів відвідних труб.

Запобіжні клапани компресорів повинні перевірятися не рідше одного разу на рік, а на апаратах (посудинах) - не рідше одного разу на б місяців.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Випробування апаратів (посудин) і трубопроводів фреонових холодильних установок
Безпечна експлуатація холодильних установок
Випробування апаратів (посудин) і трубопроводів аміачних холодильних установок
Пожежна безпека при експлуатації аміачних холодильних установок
Вимірювальні методи визначення показників якості товару
Вимоги безпеки при влаштуванні фундаментів
Вимоги безпеки до місць установки стрілових кранів
Роль установки і стереотипу в процесі масової комунікації
Вимоги пожежної безпеки до котелень установок
Запобіжні пояси
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси