Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама і зв'язки з громадськістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Види і засоби поширення реклами

Успіх рекламної кампанії залежить від правильного вибору засобу (каналу) передачі повідомлення. Кожне ЗМІ має свої переваги і недоліки, які слід враховувати при підготовці кампанії. Залежно від використовуваних рекламою засобів поширення інформації розрізняють наступні види.

Рекламні звернення в пресі.

Найбільш поширеним засобом реклами в розвинених країнах світу є реклама, що розміщується в періодичній пресі.

Відмітні ознаки рекламного тексту:

o містить інформацію про фізичному чи юридичну особу; товари, ідеях і починаннях;

o призначений для невизначеного кола осіб;

o покликана формувати або підтримувати інтерес до фізичному, юридичній особі, товарам, ідеям, починанням;

o сприяє реалізації товарів, ідей, починань.

Переваги рекламного тексту визначають не художньо-образотворчі вишукування або витонченість словесної форми (творче самовираження), а точність, яскравість і доступність рекламного образу, різноманіття і спрямованість асоціативних зв'язків, не хитрощі, а максимально працює на комунікацію композиція. Особливістю рекламного тексту в газетах і журналах є його відносно слабка захищеність іншими виразними засобами крім слова. Головне завдання рекламного тексту - реалізувати вимоги, включені в рекламну піраміду, - головним чином, пробудити інтерес, викликати довіру і часто навіть спонукати до дії, тобто змусити придбати рекламований товар.

Реклама в газетах і журналах набула широкого поширення і за об'ємом витрат поступається лише рекламі по телебаченню. За тематикою газети і журнали можна поділити на загальні і спеціальні (професійні, галузеві). За місцем видання - на центральні і місцеві. Регіонами поширення - видаються у країнах СНД, Росії, окремих областях і містах.

За видами інформації газети можна розділити на:

o інформаційні (в основному присутня інформація політичного, загального характеру, частка реклами невелика);

o комерційні (містять в основному інформацію про проблеми бізнесу, котирування курсів валют, біржові котирування, ціни і наявність товару на тому або іншому регіоні).

Місце публікації.

У кожній газеті є більш і менш читаються місця. Читаність реклами залежить від того, на якій сторінці вміщено оголошення, в якому місці сторінки і в якому редакційному розділі. Вибирати сторінки можна за кількома принципами: по близькості до обкладинок, за лівим або правим розташуванням, за технологічним особливостям видання, за тематикою.

Вважається, що оголошення, розміщене на першій сторінці, приваблює в два рази більше уваги читачів видання, ніж розміщене всередині видання. Рекламне оголошення на останній сторінці привертає приблизно на 65% читачів більше, ніж всередині видання. Реклама ж на другої, третьої і передостанній сторінці привертає приблизно на 30% більше читачів, ніж всередині видання.

Реклама на тематичних сторінках зазвичай більш дорога, ніж на звичайних, але такі додаткові витрати, як правило, себе виправдовують. Люди, які читають тематичні сторінки, більш схильні до позитивного сприйняття реклами товарів і послуг, пов'язаних з редакційної темою. Як правило, кращі сторінки у виданні кожен конкретний рекламодавець визначає на власному досвіді після кількох публікацій у різних місцях. Тому при виборі сторінок завжди варто йти на експерименти.

Ефективність реклами безпосередньо пов'язана з часом її публікації. Чим ближче до передбачуваного моменту покупки реклама потрапляє на очі покупця, тим вища її вплив. Хоча народна приказка говорить : "готуй сани влітку", переважна більшість споживачів замислюються про покупку, тільки відчувши її необхідність (чи неминучість).

Одним з простих методів вибору часу для реклами є аналіз графіка продажів за певний період. Якщо рекламодавця цікавить місяць, то він аналізує розподіл річних продажів. Якщо тиждень, то - місячних продажів. Якщо день, то - тижневих. Відповідно він обирає момент для найбільш інтенсивної реклами.

Переваги:

o відносна дешевизна;

o інформаційно-рекламні матеріали можуть бути підготовлені для різних категорій потенційних споживачів;

o деякі носії дозволяють забезпечити досить тривалий рекламний контакт з одержувачем;

o яскравість і оригінальність колірного і шрифтового оформлення;

o хороша запам'ятовуваність;

o можливість використання в прямій поштовій розсилці. Недоліки:

o короткочасність існування;

o слабка вибірковість;

o необхідність великої уваги до вибору місць розміщення;

o можливі дефекти друку;

o інформаційно-рекламний матеріал може потрапити в руки до того чоловіка, на якого він був розрахований.

У витрати на друковану рекламу входять наступні види робіт: розробка дизайну, виготовлення рекламного макету, друк. Для залучення уваги можна додатково використовувати різноманітну поліграфічне виконання - закладки, додаткову фальцування сторінок, нанесення лаку, голограм, використання різних видів паперу і т. д.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Канали поширення реклами
Основні види реклами та рекламних засобів
Порядок погодження місць розповсюдження реклами на вулично-дорожній мережі наступний
Продаж реклами в каналах розповсюдження
Непрямі (опосередковані) засоби реклами
Прес-конференція
Рекламне звернення: психологічні аспекти
Вплив рекламних звернень
Особливості побудови рекламного звернення
Приклади ділових та прес-заходів для представників цільових аудиторій
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси