Меню
Головна
 
Головна arrow Логістика arrow Комерційна логістика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Наближення товарних запасів до місця реалізації

Наближення запасів до місць споживання - результат успішного фізичного розподілу. Найбільш часто до цього прийому вдаються виробники сезонного або обмеженого асортименту продукції. Замість того, щоб зберігати запаси на торгових складах постійно або забезпечувати ринки безпосередньо зі складів готової продукції виробничих підприємств, можна в необхідний момент просунути запаси до основних ринків, щоб скоротити терміни поставки. Це дає змогу розподілити товари на складах поблизу ключових споживачів якраз напередодні підйому сезонних продажів. По закінченні сезону нерозпродані запаси продукції повертають на центральний склад.

Формування ринкового асортименту

Асортиментний склад - місце зосередження ринкового асортименту продукції у фазі очікування замовлень споживачів. Подібні склади використовують виробники продукції, а також оптові і роздрібні торговці. Складський асортимент може бути змішаним, що складається з багатьох видів продукції, що поставляється на ринок різними виробниками, або спеціальним, складеним за бажанням конкретного замовника. У першому випадку оптовий продавець буде тримати на складі продукцію низки постачальників, щоб забезпечити споживачам широкий вибір. У другому випадку оптовик підбере повний комплект змішаної поставки у відповідності із замовленням.

Як логістична функція формування ринкового асортименту відрізняється від наближення товарів до місця реалізації інтенсивністю і тривалістю використання складських потужностей. Наближаючи товар до місця реалізації, фірма зазвичай тримає в запасі вузький асортимент продуктів і розміщує їх на нетривалий термін на безлічі малих складів, розташованих поблизу конкретних ринків. Асортиментні склади, напроти, нечисленні, розташовані у стратегічно важливих пунктах, працюють цілий рік і тримають широкий асортимент продуктів.

Комплектування змішаних вантажних відправок на складі.

Функціонально воно нагадує процес розукрупнення і сортування (приносить економічний ефект), при цьому дана операція може охоплювати кілька відправлень від виробника. Коли виробники продукції розосереджені в просторі, пересортування і транзитне комплектування вантажів на регіональному складі дозволяють знизити транспортні витрати і обсяг складських запасів. Зазвичай продукція надходить з виробничого підприємства на склад великими партіями за можливе низьким тарифом. Після прибуття на склад транзитної комплектації транспорт розвантажують і складають змішані партії відправок для певних клієнтів або ринків. Економічність комплектування змішаних відправок на проміжних складах традиційно підтримується спеціальними тарифами, що представляють собою різновид транзитної знижки. При такій тактиці формування змішаних відправок до вступників вантажів можуть додаватися продукти, регулярно зберігаються на складі. Склад, здійснює комплектування змішаних вантажних відправок, забезпечує скорочення сукупного обсягу запасів у логістичній системі. При цьому дана функція приносить сервісний ефект, так як партії відправок підбирають в точній відповідності зі змістом конкретного замовлення.

Матеріально-технічне забезпечення виробництва

Специфічні організаційно-технологічні особливості виробничого процесу іноді вимагають досить великого запасу деяких ресурсів. У таких випадках склади здійснюють поступову поставку матеріалів, покупних напівфабрикатів, вузлів і деталей на складальне підприємство. Створення страхових запасів продукції, закупленої у зовнішніх постачальників, може бути зумовлене або тривалістю терміну поставки, або коливаннями виробничих потреб. В таких і в безлічі інших випадків оптимальним рішенням є створення достатніх запасів на складі матеріально-технічного забезпечення виробництва, звідки матеріали, деталі та готові вузли своєчасно і з невеликими витратами надходять на складальну лінію.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Категорія товарно-матеріальних запасів в логістиці
Товарно-матеріальні запаси як об'єкт управління в комерційній логістиці
Право використання товарного знака, що надається ліцензійним договором
Формування асортименту роздрібного торговельного підприємства
Особливості формування асортименту торговельних підприємств, орієнтованих на дискаунтный формат
Інституційні засади формування ринкової економіки
Матеріально-технічне забезпечення промислового виробництва
Матеріально-технічне забезпечення у видавництві
Планування та матеріально-технічне забезпечення у видавництві
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси