Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Управління продажами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Повне охоплення ринку

Компанія повинна надати всім групам споживачів будь-які продукти, які їм можуть знадобитися. Компанія прагне охопити ринок диференційованим і недифференцированным маркетингом.

У разі недиференційованого маркетингу підприємство нехтує реальними і потенційними відмінностями в сегментах і розробляє товари і маркетингову програму, націлені на масовий ринок. Зусилля зосереджуються на загальних вимогах покупця, а не на їх відмінностях.

Переваги: велика економія, зумовлена зростанням масштабу виробництва, збуту, реклами, маркетингу. Але в сучасних умовах з'являються два чинника зниження ефективності такого маркетингу: постійне збільшення ступеня диференціації бажань, купівельних здібностей, характеристик, цінностей; навіть якщо споживачі складають один сегмент і мають однакові потреби, то вони досить індивідуально оцінюють потреби компанії, а отже, можливості для розробки більш вигідною модифікації пропозиції та цінової дискримінації.

Компанії до стратегії диференційованого маркетингу прагнуть зайняти значну частину ринку, але для кожного сегмента розробляються особливі товари і програми маркетингу, тобто фірми виходять на ринок з такими пропозиціями. Такий маркетинг дозволяє досягти високого ступеня задоволеності потреб окремих споживачів, великих обсягів продажу. Але дана стратегія припускає не менш високі витрати, пов'язані з виробничою, маркетинговою або адміністративною діяльністю.

Концентрація зусиль передбачає:

а) вихід на один сегмент, що дозволяє компанії розібратися в своїх споживачів і досягти високої ефективності виробничої або побутової маркетингової діяльності шляхом цільових інвестицій. Стратегія дозволяє вийти компанії на низький рівень витрат і високих цін.

У довготривалій перспективі стратегія пов'язана з небезпеками і обмеженнями, з високим ступенем ризику - вибраний сегмент може не виправдати надій освоює його підприємства, різко зменшує з-за економічної кризи; якщо сегмент розширюється і приносить високий прибуток, то привертає увагу конкурентів, що небезпечно в умовах зниження життєвого циклу товарів, коли фірма змушена робити значні капіталовкладення в розробку нової продукції;

б) виборча спеціалізація - компанія вибирає кілька сегментів, привабливих з точки зору поставлених цілей і наявних ресурсів. Сегменти можуть бути подібними або абсолютно різними, але кожен обіцяє компанії високі доходи. Стратегія дає можливість підприємству розподілити ризики за напрямами: так, якщо один сегмент втратить активність, компанія має можливість ефективно працювати в іншому;

в) товарна спеціалізація - компанія концентрує зусилля на випуску одного товару, який представлений на декількох сегментах ринку, тому підприємство користується довірою споживачів і має репутацію надійного партнера. Але існує вірогідність витіснення цього товару з ринку більш досконалим товаром, виробленим конкурентом;

г) ринкова спеціалізація - компанія зосереджується на задоволенні різноманітних потреб обраної групи споживачів, але існує ризик, що бюджет споживачів даної групи буде урізаний і вони відмовляться від послуг продавця.

Вибір стратегії охоплення визначається числом ідентифікованих і потенційних сегментів і ресурсами підприємства. Вигідний сегмент повинен володіти високими рівнем поточного збуту, нормою прибутку, темпами зростання, слабкою конкуренцією. Після виявлення об'єктивно привабливих для себе сегментів компанія повинна зайнятися питанням "який з них відповідає її сильним діловим сторонам".

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Розробка стратегії охоплення цільового ринку
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси