Меню
Головна
 
Головна arrow Бухгалтерський облік і аудит arrow Бухгалтерська (фінансова) звітність
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Порядок підписання, адреси і строки подання бухгалтерської (фінансової) звітності

Бухгалтерська звітність підписується керівником і головним бухгалтером (бухгалтером) організації.

У організаціях, де бухгалтерський облік ведеться на договірних засадах спеціалізованої організацією (централізованої бухгалтерією) або спеціалістом, бухгалтерська звітність підписується керівником організації, керівником спеціалізованої організації (централізованої бухгалтерії) або фахівцем, провідним бухгалтерський облік.

У організаціях, де бухгалтерський облік ведеться централізованою бухгалтерією, спеціалізованою організацією або бухгалтером-спеціалістом, звітність підписується керівником організації, централізованої бухгалтерії або спеціалізованої організації або бухгалтером-спеціалістом, який веде бухгалтерський облік.

ПБО 7/98 "Події після звітної дати" вводить поняття "дата підписання бухгалтерської звітності" в систему регулювання бухгалтерського обліку.

Датою підписання фінансової звітності вважається дата, зазначена в спеціальній в адреси, визначені законодавством Російської Федерації, фінансової звітності при підписанні її в установленому порядку.

Організації, за винятком бюджетних, представляють річну фінансову звітність відповідно до установчими документами засновникам, учасникам організації або власникам її майна, а також територіальним органам державної статистики за місцем їх реєстрації. Державні і муніципальні унітарні підприємства представляють бухгалтерську звітність органам, уповноваженим управляти державним майном.

Іншим органам виконавчої влади, банкам та іншим користувачам бухгалтерська звітність представляється відповідно до законодавством Російської Федерації.

Федеральний закон № 402-ФЗ "ПРО бухгалтерському обліку" не містить вимог до терміну подання бухгалтерської звітності, а лише встановлює звітний період:

- для річної бухгалтерської (фінансової) звітності (звітним роком) - календарний рік - з 1 січня по 31 грудня включно, за винятком випадків створення, реорганізації та ліквідації юридичної особи;

- для проміжної бухгалтерської (фінансової) звітності - період з 1 січня по звітну дату періоду, за який складається проміжна бухгалтерська (фінансова) звітність, включно.

Подається річна фінансова звітність повинна бути затверджена в порядку, встановленому установчими документами організації.

Передбачаються два формати подання звітності: паперовий і електронний.

У першому випадку бухгалтеру або представнику організації необхідно передати звітність безпосередньо в руки або відправити поштою. Представник організації може бути законний або уповноважений. Законний представник організації може бути зазначений в установчих документах, а уповноважений повинен мати довіреність на представлення інтересів організації в податкових органах. Якщо звітність надсилають поштою, необхідно зробити опис вкладення.

Для здачі звітності в електронному вигляді потрібно отримати згоду користувачів, яким вона видається. Звітність можна подати електронною поштою або на дискетах. При цьому звітність повинна бути представлена в особливому форматі відповідно до законодавства. Юридичну силу підпису звітності у електронному вигляді підтверджує електронний цифровий підпис (ЕЦП). Порядок її застосування встановлений Федеральним законом від 10 січня 2002 року № 1-ФЗ "Про електронний цифровий підпис".

В термін не пізніше трьох місяців після закінчення звітного періоду, економічні суб'єкти повинні представляти по одному обов'язковому примірнику річної бухгалтерської (фінансової) звітності до органу державної статистики за місцем державної реєстрації.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Відповідальність за неподання або порушення строків подання бухгалтерської звітності
Порядок складання бухгалтерської (фінансової) звітності
Визначення бухгалтерської (фінансової) звітності
Поняття, склад і порядок подання бухгалтерської звітності
Складання бухгалтерської (фінансової) звітності
Зміст звіту про рух грошових коштів, представлення та аналіз інформації про грошових потоках в річної бухгалтерської (фінансової) звітності
МЕТОДИКА АНАЛІЗУ БУХГАЛТЕРСЬКОЇ (ФІНАНСОВОЇ) ЗВІТНОСТІ
Склад та вимоги до зведеної (консолідованої) бухгалтерської звітності, правила її складання та подання
Теоретичні аспекти бухгалтерської (фінансової) звітності
Види аналізу бухгалтерської (фінансової) звітності
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси