Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в будівництві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вимоги безпеки при виконанні малярних робіт

Загальні вимоги безпеки при підготовці до виконання малярних робіт

Перед початком малярних робіт необхідно вивчити умови праці, правила роботи з різними матеріалами, ручними та механізованими інструментами, вимоги електробезпеки і правил переміщення та зберігання матеріалів, ознайомитися з протипожежними заходами та засобами пожежогасіння. Крім того, необхідно забезпечити спецодягом, захисними окулярами, респіратором, пастою і захистити вразливі частини тіла щитами і т. д.

Робочі місця повинні бути достатньо освітлені (не менше 100 лк при простому фарбуванні і 150 лк при високоякісному). Вимоги до конструкцій, правил експлуатації стаціонарних і переносних світильників викладені в спеціальній літературі.

Вантажі масою більше 60 кг піднімати на висоту понад 3 м слід за допомогою спеціальних механізмів або пристроїв. Не можна приступати до роботи, не перевіривши ручні та механізовані інструменти і пристосування. Матеріали для малярних робіт слід використовувати в строгій відповідності з технічними умовами або інструкціями заводу-виготовлювача. Застосовувати масляні склади закордонних фірм при відсутності перекладених на російську мову інструкції або паспорта забороняється, так як це може викликати непередбачувані наслідки.

Робота з ручними машинами

Працювати з ручними машинами дозволяється особам не молодше 18 років, які пройшли спеціальний інструктаж. При роботі в сирих місцях можна користуватися лише такими машинами, які підключаються до напруги 36 Ст. У всіх інших випадках дозволено використовувати напругу 220 В, маючи при цьому індивідуальні засоби захисту: ізолюючі рукавички, килимки, калоші та ін. Ручки машин і вводи повинні бути надійно ізольовані. Пневматичні апарати і рукави перед використанням повинні бути перевірені і випробувані тиск, в 1,5 рази перевищує робочий.

Краскораспылительные бачки і рукави для подачі фарбувальних складів до місця роботи повинні бути заздалегідь випробувані і перевірені на тиск не менше 1 МПа. Під час роботи з компресором слід особливо уважно стежити за справним станом манометра і запобіжного клапана, тиском повітря, рівнем масла в картері, системою охолодження компресора, не допускати його перегріву. Після закінчення робіт ручні машини слід очистити від фарби і замкнути в ящик або здати на склад, щоб уникнути включення сторонньою людиною.

Підготовка поверхонь під фарбування

При очищенні раніше пофарбованих поверхонь вручну, піскоструминним апаратом, дробометального установкою хімічним або механічним способом або при випалюванні фарби повинні бути забезпечені безупинне наскрізне провітрювання або примусова вентиляція і наявність первинних засобів пожежогасіння. При виконанні піскоструминних робіт необхідно використовувати спецодяг, захисні окуляри і взуття, застосовувати сухий і чистий пісок, збирати і видаляти зняту стару фарбу, не допускати розбризкування кислот і лугів.

Фарбування поверхонь

Всі внутрішні малярні роботи з сумішами, що виділяють шкідливі для здоров'я летючі пари (що має бути зазначено в паспорті або сертифікаті складу)необхідно виконувати при відкритих вікнах або за наявності вентиляції, що забезпечує двократний повітрообмін в годину. Не можна працювати в такому приміщенні більше 4 ч. не Можна використовувати бензол як розчинник для малярних складів, а якщо без нього не можна обійтися, то його вміст в розчиннику не повинно перевищувати 15%. Забороняється застосовувати етилований бензин як розчинник або для миття рук та промивання апаратури. Не дозволяється застосовувати при малярних роботах матеріали та розчинники, що містять метанол або хлорований вуглеводень, а також свинцеві з'єднання і токсичні елементи. Огрунтовывание і фарбування поверхонь всередині приміщення складами на основі поліуретанових епоксидних смол з ароматичними розчинниками за допомогою пневмораспилітеля допускається тільки при посиленій вентиляції та наявності індивідуальних засобів захисту. У приміщенні, в якому проводиться забарвлення водними складами, електромережа повинна бути знеструмлена на весь період робіт. Щоб уникнути зайвого туманоутворення при пневматичному фарбуванні фарборозпилювач слід тримати таким чином, щоб факел розпилюється фарби був перпендикулярний поверхні, що фарбується і знаходився від неї на відстані не більше 60 див.

Приставні драбини необхідно встановлювати і закріплювати під кутом 60°, працювати можна на сходинці, що знаходиться не менше ніж на 1 м нижче верхнього кінця драбини. Працювати ручними машинами з приставних драбин забороняється. Замість сходів краще використовувати спеціальні пристосування, наприклад столик двухвысотный з огорожею та полицею. Фарбувати металоконструкції необхідно зі спеціальних риштувань, підвісних колисок та інших засобів підмощування. При фарбуванні труб і радіаторів, печей і теплових панелей повинна бути забезпечена ефективна вентиляція.

При переливанні лакофарбових матеріалів з однієї тари в іншу необхідно користуватися піддонами з металу з бортами висотою не менше 5 см. Розлиті на підлогу фарби і розчинники слід негайно прибрати ганчіркою, за допомогою тирси або сухого піску. Для попередження шкідливого впливу на організм токсичних речовин треба користуватися спецодягом і запобіжними пристосуваннями: респіраторами, окулярами, рукавицями, рукавицями і т. д., а також захисними мазями і розчинами. Для захисту органів дихання при виконанні малярних робіт використовують респіратори і марлеві пов'язки. Останні захищають від грубого пилу при шліфуванні, зачистці прошпатлевать поверхні. Найбільш поширені респіратори ШБ-1 "Лепесток", ПРБ-1К, РПР-1, РН-21, Ф-46 та ін. При значному забрудненні (концентрації шкідливих речовин), газів, парів, пилу слід застосовувати фільтрувальні (БКФ) або рукавні (ПШ-1 і ПШ-2) протигази, а також респіратор для малярів-пульверизаторщиков РМП-62. Після закінчення роботи і перед прийомом їжі необхідно ретельно вимити в теплій воді руки з милом чи іншими миючими засобами.

Протипожежні заходи

При малярних роботах застосовують велику кількість пожежонебезпечних розчинників і матеріалів, тому особливу увагу слід звертати на організацію і підтримання у стані постійної готовності всіх засобів пожежогасіння: ящиків з піском, азбестові повстин, пінних вогнегасників, багров, лопат та іншого інвентарю. Обладнання повинно бути легкодоступним для користування і пофарбовані в яскраво-червоний колір. Переливати і транспортувати органічні розчинники і містять їх матеріали слід тільки при хорошому освітленні. При відкриванні ємностей з вибухонебезпечними матеріалами необхідно користуватися спеціальними, не дають іскріння інструментами і ручними машинами. Через що утворюються при горінні розчинників отруйних парів загоряння можна ліквідувати тільки в протигазах.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Вимоги безпеки при виконанні кам'яних робіт
Вимоги безпеки під час виконання скляних робіт
Вимоги безпеки при виконанні бетонних робіт
Вимоги безпеки під час виконання скляних робіт
Вимоги безпеки при виконанні кам'яних робіт
Вимоги безпеки при виконанні бетонних робіт
Безпечна експлуатація ручних електричних машин
Безпечна робота з ручним інструментом та обладнанням
Вантажно-розвантажувальні, транспортні і складські роботи
Параметри хвилястості поверхні
Незазначені допуски форми і розташування поверхонь
Підготовка і первинна обробка даних
Параметри хвилястості поверхні
Незазначені допуски форми і розташування поверхонь
Відхилення та допуски форми конічних поверхонь
Протипожежне водопостачання
Економічний ефект заходів з безпеки життєдіяльності
Порушення правил протипожежної безпеки
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси