Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Економіка підприємства
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Збори за користування об'єктами тваринного світу і об'єктами водних біологічних ресурсів

Порядок обчислення і сплати зборів визначено главою 26 НК РФ.

Платниками збору за користування об'єктами тваринного світу, за винятком об'єктів тваринного світу, які належать до об'єктів водних біологічних ресурсів, зізнаються організації та фізичні особи, в тому числі індивідуальні підприємці, які отримують в установленому порядку ліцензію (дозвіл) на користування об'єктами тваринного світу на території Російської Федерації.

Платниками збору за користування об'єктами водних біологічних ресурсів визнаються організації та фізичні особи, в тому числі індивідуальні підприємці, які отримують в установленому порядку ліцензію (дозвіл) на користування об'єктами водних біологічних ресурсів у внутрішніх водах, у територіальному морс, на континентальному шельфі Російської Федерації та у виключній економічній зоні Російської Федерації.

Об'єктами оподаткування зізнаються:

(1) об'єкти тваринного світу у відповідності з переліком, встановленим НК РФ. вилучення яких із середовища їх проживання здійснюється на підставі ліцензії (дозволу) на користування об'єктами тваринного світу, що видається відповідно до законодавства Російської Федерації;

(2) об'єкти водних біологічних ресурсів згідно з переліком, встановленим НК РФ. вилучення яких із середовища їх проживання здійснюється на підставі ліцензії (дозволу) на користування об'єктами водних біологічних ресурсів, що видається відповідно до законодавства Російської Федерації.

Не визнаються об'єктами оподаткування об'єкти тваринного світу та об'єкти водних біологічних ресурсів, користування якими здійснюється для задоволення особистих потреб представниками корінних нечисленних народів Півночі, Сибіру і Далекого Сходу Російської Федерації (за переліком, який затверджується Урядом Російської Федерації) і особами, які не стосуються корінним малочисельним народам, але постійно проживають в місцях їх традиційного проживання і традиційної господарської діяльності, для яких полювання і рибальство є основою існування. Таке право поширюється лише на кількість (обсяг) об'єктів тваринного світу та об'єктів водних біологічних ресурсів, що видобуваються для задоволення особистих потреб, в місцях традиційного проживання і традиційної господарської діяльності даної категорії платників. Ліміти використання об'єктів тваринного світу та ліміти та квоти на вилов (видобуток) водних біологічних об'єктів ресурсів для задоволення особистих потреб встановлюються органами виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації за погодженням з уповноваженими федеральними органами виконавчої влади.

Ставки збору за кожний об'єкт тваринного світу встановлюються в рублях на одну тварину у відповідності зі ст. 333 НК РФ.

При вилученні молодняку у віці до одного року) диких копитних тварин ставки збору за користування об'єктами тваринного світу встановлюються в розмірі 50% встановлених ставок.

Ставки збору за кожний об'єкт тваринного світу встановлюються в розмірі 0 руб. у випадках, якщо користування такими об'єктами тваринного світу здійснюється в цілях:

(1) охорони здоров'я населення, усунення загрози для життя людини, запобігання захворюванням сільськогосподарських та домашніх тварин, регулювання видового складу об'єктів тваринного світу, запобігання нанесення шкоди економіці, тваринного світу і середовища її проживання, а також в цілях відтворення об'єктів тваринного світу, що здійснюється у відповідності з дозволом уповноваженого органу виконавчої влади;

(2) вивчення запасів та промислової експертизи, а також у наукових цілях відповідно до законодавством Російської Федерації.

Ставки збору за кожний об'єкт водних біологічних ресурсів, за винятком морських ссавців, встановлюються в рублях за 1 тонну.

Ставки збору за кожний об'єкт водних біологічних ресурсів - морський ссавець встановлюються в рублях за одне ссавець.

Ставки збору за кожний об'єкт водних біологічних ресурсів встановлюються в розмірі 0 руб. у випадках, якщо користування такими об'єктами водних біологічних ресурсів здійснюється в цілях:

(1) охорони здоров'я населення, усунення загрози для життя людини, запобігання захворюванням сільськогосподарських та домашніх тварин, регулювання видового складу об'єктів водних біологічних ресурсів, запобігання нанесення шкоди економіці, тваринного світу і середовища її проживання, а також в цілях відтворення об'єктів водних біологічних ресурсів, здійснюваного у відповідності з дозволом уповноваженого органу виконавчої влади;

(2) вивчення запасів та промислової експертизи, а також у наукових цілях відповідно до законодавством Російської Федерації.

Ставки збору за кожний об'єкт водних біологічних ресурсів для градо - і поселкообразующих російських рибогосподарських організацій, включених до переліку, що затверджується Урядом РФ, встановлюються у розмірі 15% ставок збору.

Сплата зборів може бути здійснена двома способами.

(1) суму збору за користування об'єктами тваринного світу сплачують при отриманні ліцензії (дозволу) на користування об'єктами тваринного світу;

(2) сума збору за користування об'єктами водних біологічних ресурсів може бути сплачена у вигляді разового та регулярних внесків. Сума разового внеску визначається як частка обчисленої суми збору, розмір якої дорівнює 10%. Сплата разового внеску здійснюється при отриманні ліцензії (дозволу) на користування об'єктами водних біологічних ресурсів. Залишилася сума збору, яка визначається як різниця між обчисленою сумою збору і сумою разового внеску, сплачується рівними частками у вигляді регулярних внесків протягом усього строку дії ліцензії (дозволу) на користування об'єктами водних біологічних ресурсів щомісяця не пізніше 20-го числа. Сплата зборів проводиться за місцем перебування органу, що видав ліцензію.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Збори за користування об'єктами тваринного світу і за користування об'єктами водних біологічних ресурсів
Збори за користування об'єктами тваринного світу та водних біологічних ресурсів
Збір за проїзд автомобільних транспортних засобів іноземних держав за автомобільними дорогах загального користування Республіки Білорусь
Правовий режим охорони і використання водних об'єктів
Правовий режим охорони і використання об'єктів тваринного світу
Відповідальність за порушення законодавства про охорону і використання об'єктів тваринного світу
Оренда та інші види платного строкового користування природними об'єктами і ресурсами
Податки і збори за користування природними ресурсами
Водні ресурси та їх економічна оцінка
Право користування землями водного фонду
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси