Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Надійність будівельних об'єктів та безпека життєдіяльності людини
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Обслуговування вантажопідйомного обладнання

Вантажопідіймальні крани, ліфти і підйомні механізми належать до обладнання підвищеної небезпеки, у зв'язку з чим встановлено особливий державний технічний нагляд за їх експлуатацією, здійснюваний органами Держтехнагляду. Встановлення державного нагляду не знімає відповідальності з керівництва та інженерно-технічних працівників виробництва за проведення зі свого боку оперативного контролю за роботою обладнання. Для цієї мети керівництво підприємства призначає інженерно-технічних працівників, які здійснюють нагляд за безпечною експлуатацією кранів і відповідальних за утримання вантажопідіймальних машин у справному стані.

До управління та обслуговування вантажопідйомних машин допускаються особи не молодше 18 років, що пройшли медичний огляд, навчені за відповідною програмою і атестовані кваліфікаційною комісією, в якій беруть участь представники органів Госпроматомнадзора. Періодично, не рідше одного разу на рік, перевіряються знання правил експлуатації і безпеки.

Вантажопідйомні машини виготовляють на спеціалізованих підприємствах, що мають дозвіл органів технагляду на виготовлення такого обладнання. Цим визначаються умови, необхідні для якісного виготовлення металоконструкцій і виконання зварювальних робіт відповідно до вимог правил по кранам.

При проектуванні і виготовленні вантажопідйомних машин передбачаються:

o огородження приводних і передавальних механізмів;

o наявність пристроїв, що попереджають випадкове включення рухомих частин;

o відповідність електрообладнання технічним вимогам, наявність заземлення, автоматичний розрив ланцюга при припиненні подачі електроенергії, необхідний для попередження самовільного включення машини при поновленні подачі струму;

o обладнання вантажопідйомних механізмів приладами та пристроями безпеки.

Експлуатація та огляд вантажних і пасажирських ліфтів визначається правилами. Двері кабіни в пасажирських ліфтах влаштовується так, що пуск ліфта можливий тільки при закритих дверях, а якщо вона випадково відкриється, то ліфт зупиняється.

Іншими запобіжними пристроями ліфтів є взаємопов'язані уловлювачі і обмежувачі швидкості, що запобігають падіння кабіни (противаги) у випадку обриву несучих канатів, а також зупиняють її при перевищенні швидкості; упори та буфери, призначені для поглинання кінетичної енергії рухається вниз кабіни або противаги; кінцеві вимикачі.

Вантажопідіймальні крани, які знаходяться в роботі, повинні підлягати періодичному технічному огляду: частковому - не рідше одного разу на 12 міс.; повному - не рідше одного разу на три роки, за винятком рідко використовуваних (використовуються тільки під час ремонту обладнання), які мають піддаватися повному технічному огляду не рідше ніж через кожні п'ять років. Можливо позачерговий повний технічний огляд вантажопідіймального крана.

Повне технічне опосвідчення ліфтів у процесі експлуатації проводиться один раз на 12 міс. Крім того, проводять частковий технічний огляд ліфта при заміні канатів кабіни і противаги; електродвигуна на двигун з іншими параметрами; капітальний ремонт лебідки, гальма або їх заміну; заміні уловлювачів, обмежувача швидкості і (або) гідравлічного буфера (за результатами випробувань відповідного вузла). Часткове технічне опосвідчення ліфта без проведення статичних і динамічних випробувань виконують також при внесенні змін в електричну схему керування або при заміні електричної проводки ланцюга керування; при зміні конструкції кінцевого вимикача, дверних контактів, автоматичних замків, поверхових перемикачів або центрального поверхового апарату.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Безпечна експлуатація технологічного обладнання галузі
Соціальне обслуговування
Вимоги безпеки при експлуатації обладнання для формування м'ясопродуктів
Правове забезпечення соціальної роботи установ соціального обслуговування
Вимоги безпеки при експлуатації обладнання для засолу
Експлуатація вантажопідіймальних машин
Завдання в галузі цивільної оборони, покладені на керівника установи соціального обслуговування
Технології надання послуг в системі соціального обслуговування різних категорій населення
Напівстаціонарне соціальне обслуговування
Функції установи соціального обслуговування в галузі цивільної оборони
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси