Меню
Головна
 
Головна arrow Бухгалтерський облік і аудит arrow Аудит
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Аудиторські послуги

Крім проведення аудиту, аудиторська діяльність включає інші і супутні аудиту послуги. Ці послуги займають все більшу питому вагу за кількістю, видами та обсягами реалізації в аудиторських організаціях. І це не випадково. Саме в аудиторських фірмах працюють найбільш кваліфіковані фахівці в області бухгалтерського обліку, права, оподаткування, аналізу господарської діяльності.

Розглянемо сутність деяких інших видів аудиторських послуг.

Ведення обліку

У відповідності зі ст. 6 Закону про бухгалтерський облік в організації, що не має бухгалтерської служби, бухгалтерський облік може здійснюватися спеціалізованою організацією або відповідним фахівцем на договірних засадах. Аудиторські організації (індивідуальні підприємці) з успіхом можуть виконувати роль зазначеної спеціалізованої організації. Єдиним обмеженням для даного виду послуг є неможливість видачі в таких випадках висновку про достовірності звітності підприємства, на якому аудиторська організація (індивідуальний аудитор) веде облік.

Для ведення обліку аудиторська організація розробляє клієнтам облікову політику, формує робочий план рахунків бухгалтерського обліку, перелік субрахунків, проектує склад аналітичних рахунків і регістрів, рекомендує форму рахівництва. Співробітники аудиторської організації, якщо підприємство на момент укладення договору не володіє необхідною оргтехнікою (комп'ютерами, засобами зв'язку), можуть дати рекомендації по вибору прийнятного для клієнта комплексу технічних засобів, провести підбір, встановлення та налаштування програмного забезпечення, виконати роботу з наповнення баз даних.

За бажанням клієнта співробітники аудиторської організації працюють безпосередньо в офісі у замовника, який бере на себе зобов'язання з надання необхідного устаткування, організації робочого місця аудитора та ін. Якщо клієнт не має в своєму розпорядженні достатніми коштами для придбання оргтехніки або вважає недоцільним її придбання, не має умов для роботи співробітників аудиторської організації у своєму офісі, то він може взяти на себе зобов'язання лише щодо своєчасного надання первинних документів. Всі інші функції - по доставці первинних документів в аудиторську організацію (індивідуальному аудитору), забезпечення збереженості документів, обробки документів за допомогою програмного забезпечення, ведення регістрів аналітичного і синтетичного обліку, доставці первинних документів і складених регістрів бухгалтерського обліку клієнта та ін. - бере на себе аудиторська організація (індивідуальний аудитор).

Облік може вестися як за всіма видами і ділянкам обліку, так і по окремих його частин або розділів (найбільш складним або трудомістким), наприклад, розрахунків з оплати праці, руху матеріальних цінностей (така послуга може знадобитися, якщо замовник має складські приміщення, віддалені від центрального офісу) і ін

Оскільки у підприємства-замовника відсутня бухгалтерська служба, у нього немає кваліфікованого співробітника, з яким можна було б доручити складання звітності, заповнення податкових декларацій, захист бухгалтерської звітності і податкових декларацій в Інспекції ФНС Росії (ИФНС Росії) та інших установах. Тому клієнт включає в договір і такі види послуг, як складання бухгалтерської (фінансової) звітності, захист бухгалтерської (фінансової) звітності і податкових декларацій в ИФНС Росії і т. п.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Контроль якості послуг в аудиторських організаціях
Показники якості послуг
Методика аудиторської перевірки операцій з обліку руху готової продукції
Аудиторська перевірка бухгалтерської звітності
Аудиторська діяльність: поняття, цілі, завдання
Основні правила ведення бухгалтерського обліку
Сутність і принципи ведення бухгалтерського обліку
Заходи відповідальності за порушення організації та ведення бюджетного обліку
Ведення роздільного обліку за операціями з цінними паперами
Ведення обліку відповідно до МСФЗ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси