Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Видача засобів індивідуального захисту, смывающих і знешкоджувальних засобів

До засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) відносяться спеціальний одяг, спеціальне взуття, маски, респіратори, антифони, окуляри, калоші, килимки, страхові пояси, пасти, мазі, миючі засоби та інші засоби, що запобігають або зменшують вплив небезпечних і шкідливих виробничих чинників на працівників.

У ст. 221 ТК РФ зазначено, що на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також на роботах, виконуваних в особливих температурних умовах або пов'язаних із забрудненням, працівникам безкоштовно видаються пройшли обов'язкову сертифікацію або декларування відповідності спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також змиваючі та знешкоджуючі засоби відповідно до Міжгалузевими правилами забезпечення працівників спеціальної одягом, спеціальної взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затвердженими наказом Мінздравсоцрозвитку Росії від 01.07.2009 № 290н.

Роботодавець зобов'язаний забезпечити придбання та видачу які пройшли в установленому порядку сертифікацію або декларування відповідності ЗІЗ працівникам, зайнятим на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на роботах, виконуваних в особливих температурних умовах або пов'язаних із забрудненням. Придбання ЗІЗ здійснюється за рахунок коштів роботодавця. Допускається придбання роботодавцем ЗІЗ у тимчасове користування за договором оренди.

Надання працівникам ЗІЗ здійснюється на підставі результатів атестації робочих місць за умовами праці та згідно з типовими нормами безплатної видачі які пройшли в установленому порядку сертифікацію або декларування відповідності спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.

Роботодавець має право з урахуванням думки виборного органу первинної профспілкової організації і свого фінансового становища встановлювати норми безкоштовної видачі працівникам спецодягу, взуття та інших ЗІЗ, що поліпшують порівняно з типовими нормами захист працівників від наявних на робочих місцях шкідливих і небезпечних факторів, а також особливих температурних умов або забруднення.

Зазначені норми затверджуються локальними нормативними актами роботодавця на підставі результатів атестації робочих місць за умовами праці та з урахуванням думки відповідного профспілкового органу і можуть бути включені в колективний чи трудовий договір із зазначенням типових норм, порівняно з якими поліпшується забезпечення працівників ЗІЗ.

Працівник зобов'язаний правильно застосовувати ЗІЗ, видані йому в установленому порядку. У разі незабезпечення працівника ЗІЗ відповідно до законодавства РФ він має право відмовитися від виконання трудових обов'язків.

ЗІЗ повинні відповідати їх статі, росту, розмірів, а також характеру і умов праці робітників і службовців.

Роботодавець зобов'язаний організувати належний облік і контроль за видачею працівникам ЗІЗ у встановлені терміни. Терміни користування ЗІЗ обчислюються з дня фактичної видачі працівникам. Видача працівникам і здача ними ЗІЗ повинні фіксуватися записом в особовій картці обліку видачі ЗІЗ.

Чергові ЗІЗ загального користування повинні видаватися працівникам тільки на час виконання тих робіт, для яких вони призначені, або можуть бути закріплені за певними робочими місцями. У цих випадках засоби захисту видаються під відповідальність керівників структурних підрозділів, уповноважених роботодавцем на проведення даних робіт.

ЗІЗ, призначені для використання в особливих температурних умовах, повинні видаватись працівникам з настанням відповідного періоду року, а з його закінченням - здані роботодавцю для організованого зберігання до наступного сезону.

ЗІЗ, повернені працівниками після закінчення терміну шкарпетки, але придатні для подальшої експлуатації, можуть бути використані за призначенням після проведення заходів по догляду (прання, чищення, дезінфекції тощо). Придатність ЗІЗ до подальшої експлуатації, у тому числі відсоток зношення ЗІЗ, встановлює уповноважена роботодавцем особа або комісія з охорони праці організації і фіксує в особистій картці обліку видачі ЗІЗ.

ЗІЗ, взяті в оренду, видаються у відповідності з типовими нормами. При видачі працівнику спецодягу за працівником закріплюється індивідуальний комплект ЗІЗ, для чого на нього наноситься відповідне маркування.

При видачі ЗІЗ, застосування яких вимагає від працівників практичних навичок (респіратори, протигази, саморятівники, каски та ін), роботодавець повинен забезпечити проведення інструктажу працівників про правила застосування зазначених ЗІЗ, найпростіших способів перевірки їх працездатності і справності, а також організувати тренування по їх застосуванню.

У разі пропажі або псування ЗІЗ у встановлених місцях їх зберігання з незалежних від працівників причин роботодавець зобов'язаний видати їм інші справні ЗІЗ. Роботодавець повинен забезпечити заміну або ремонт ЗІЗ, що прийшли в непридатність, до закінчення терміну носіння по причинах, не залежних від працівника.

Роботодавець повинен забезпечити обов'язковість застосування працівниками ЗІЗ. Працівники не допускаються до виконання робіт без виданих їм в установленому порядку ЗІЗ, а також з несправними, невідремонтованими і забрудненими ЗІЗ.

Працівникам забороняється виносити по закінченні робочого дня ЗІЗ за межі території роботодавця або території виконання робіт роботодавцем - індивідуальним підприємцем.

У відповідності з встановленими В національних стандартах термінами роботодавець повинен забезпечити випробування і перевірку справності ЗІЗ, а також своєчасну заміну частин ЗІЗ з понизившимися захисними властивостями. Після перевірки справності на ЗІЗ повинна бути зроблена відмітка про терміни чергового випробування.

Роботодавець за рахунок власних коштів зобов'язаний організувати належний догляд за ЗІЗ та їх зберігання, своєчасно здійснювати хімчистку, прання, дегазацію, дезактивацію, дезінфекцію, знешкодження, знепилювання, сушку ЗІЗ, а також ремонт і заміну ЗІЗ. У цих цілях роботодавець має право видавати працівникам два комплекти відповідних ЗІЗ з подвоєним терміном шкарпетки.

На роботах, пов'язаних із загальним забрудненням працівників, має видаватися мило. На роботах, пов'язаних з трудносмываемыми забрудненнями, маслами, мастилами, нафтопродуктами, клеями, бітумом, хімічними речовинами подразнюючої дії і ін., повинні видаватися захисні, регенеруючі та пом'якшуючі креми, що очищають пасти для рук. Всі змиваючі та знешкоджуючі засоби видаються працівникам безплатно за рахунок коштів роботодавця щомісяця виходячи з встановленої норми.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

ВИДАЧА СПЕЦІАЛЬНОГО ОДЯГУ ТА ІНШИХ ЗАСОБІВ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
Засоби індивідуального захисту
Організація, оцінка і документальне оформлення обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту
Засоби захисту голови
Засоби індивідуального захисту
Використання засобів індивідуального захисту
Сертифікація електрообладнання, сировинних товарів і засобів індивідуального захисту
Порядок забезпечення засобами індивідуального захисту
Процесуальний порядок прийняття рішень про видачу
Інші засоби захисту
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси