Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Конкурентоспроможність товарів і послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Джерела надійної інформації про конкурентні переваги

Вище вже вказувалося на такий елемент інформації, як достовірність. Достовірність інформації про конкурентні переваги як фактор довіри до виробника може бути підкріплена відомостями про ефективність застосованих методів, рівні експериментальної бази, компетентності випробувальних лабораторій.

Розглянемо приклад ефективності обраного методу. Деякі фірми, рекламуючи новий крем, йогурт, жувальну гумку, медичні препарати, вказують, що вони пройшли клінічні випробування, але не наводять дані про те, за яким стандартом і в якому випробувальному центрі були проведені дослідження. В даний час клінічні дослідження проводяться за єдиним міжнародним стандартом і, будучи дуже дорогою процедурою, замовляються лише для серйозних ліків.

Розглянемо роль рівня експериментальної бази на прикладі перевірки безпеки автомобілів.

Як вже зазначалося вище (див. 2.4), автомобільні фірми підтверджують безпеку своєї продукції "зірками" безпеки. Але висока категорія безпеки (наприклад, п'ята зірка, отримана за системою Євро NCAP), присвоєна автомобілів різних фірм, найбільшу довіру викличе у тому випадку, якщо вона отримана за результатами тестування в першокласному випробувальному центрі. На думку фахівців, "зірки" безпеки, присвоєні автомобілів фірми "Вольво" ("Volvo"), викликають найбільшу довіру, так як у 2000 р. фірма ввела в дію новий Центр випробувань - самий сучасний і дуже дорогий (80 млн дол.). За своїми можливостями цей Центр перевершує будь-який з наявних у інших автовиробників у світі.

Головна лабораторія Центру - це величезний павільйон, в якому є дві розгінні доріжки довжиною 154 і 108 м. на одній з них можна змінювати напрямок руху до 90", що дозволяє проводити будь-які зіткнення під різними кутами (від фронтального до бічного), постійно змінюючи не тільки кут атаки, але і трагізм наслідків. Відбувається фіксують 30 камер, швидкість зйомки яких 3000 кадрів в секунду. До речі, на нашому Дмитрівському полігоні (Дмитровський район Московської області) інституту НАМИ камера всього одна, а на Вазі - дві. У Центрі безпеки "б'ють" не тільки автомобілі "Вольво", але і машини інших дуже авторитетних фірм ("Форди", "Ягуари", "Лінкольни"), Крім статичних аварій, коли машина розбивається об нерухому перешкоду, тут проводять випробування в русі, тобто в умовах, що моделюють реальні. Для цього зіштовхують два автомобілі різного класу, різної маси і т. д.

Таким чином, зрозумілий факт, що жодна автомобільна фірма не заявила, що вона випускає саму безпечну машину, крім "Вольво". Досвідчений спеціаліст по автомобілям обов'язково пов'яже походження "зірки" безпеки з технічною оснащеністю центру. Тому якщо оцінювати безпеку п'ятизіркових машин шведської фірми "Вольво" і французької "Рено" (Renault), то більшу довіру викличе заяву про підвищеної безпеки автомобілів фірми "Вольво", оскільки вона оцінена на більш фундаментальної експериментальній базі.

На думку фахівців [100], що займаються сертифікацією питної води, свідченням компетентності випробувальних лабораторій є: 1) підтвердження відповідності лабораторії вимогам вітчизняного стандарту ГОСТ Р ІСО/МЕК 17025-2000 "Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій", гармонізованого з міжнародним документом; 2) акредитація (офіційне визнання) у системі акредитації аналітичних лабораторій (центрів) Держстандарту Росії (в н/в - Росстандарт); 3) сертифікація системи менеджменту якості на відповідність вимогам міжнародного стандарту ІСО 9001:2000; 4) успішне участь у міжнародних міжлабораторних порівняльних випробуваннях, коли контрольні зразки, показники яких закодовані і внесені в банк даних головного комп'ютера, розсилаються перевіряється лабораторіям і паралельно ними розшифровуються (раундтестируются); 5) кількість визначуваних показників; 6) досягнення успіхів у конкурсах; 7) оснащення першокласним обладнанням; 8) кваліфікація персоналу.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Екологічні заяви як інформація про конкурентні переваги
Матриця конкурентних переваг
Помилкові і символічні конкурентні переваги
Теорія конкурентних переваг Портера М.
Види конкурентних переваг
Маркетингові рішення по забезпеченню конкурентних переваг
Ресурсний потенціал і конкурентні переваги і слабкості Росії в системі світової економіки початку XXI століття
Вторинна інформація, її особливості і джерела
Компетенція співробітників трансформується в конкурентну перевагу
Конкурентну перевагу і конкурентоспроможність
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси