Меню
Головна
 
Головна arrow Банківська справа arrow Банківське право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Обов'язки комерційних банків як агентів валютного контролю

Валютний контроль - це комплекс нормативно закріплених адміністративних (правозастосовних) і організаційних заходів, які здійснюються спеціально уповноваженими на підставі закону державними органами (наприклад, уповноваженими банками як агентами валютного контролю) і спрямованих на реалізацію порядку здійснення валютних операцій і угод в частині валютних обмежень, а також заходів з виявлення, попередження та припинення порушень цього порядку.

Закон про валютне регулювання розуміє валютний контроль як елемент порядку здійснення валютних операцій (валютно-правового режиму), встановлених актами валютного законодавства або в рамках валютного регулювання органами валютного регулювання шляхом видання нормативних правових актів.

Валютний контроль являє собою систему заходів, що здійснюються спеціально уповноваженими на те суб'єктами (органами і агентами валютного контролю), спрямованих на збір та систематизацію інформації за валютними операціями, попередження порушень порядку здійснення валютних операцій, виявлення і припинення виявлених порушень.

Мета валютного контролю є забезпечення дотримання валютного законодавства, а також актів органів валютного регулювання і валютного контролю при здійсненні валютних операцій.

Контроль за здійсненням валютних операцій кредитними організаціями, а також валютними біржами здійснює ЦБР - орган валютного контролю.

Контроль за здійсненням валютних операцій резидентами і нерезидентами, які є кредитними організаціями або валютними біржами, здійснюють в межах своєї компетенції федеральні органи виконавчої влади, які є органами валютного контролю, і агенти валютного контролю.

Уряд РФ забезпечує координацію діяльності у сфері валютного контролю федеральних органів виконавчої влади, які є органами та агентами валютного контролю, а також їх взаємодію з ЦБР.

Уряд РФ забезпечує взаємодію не є уповноваженими банками професійних учасників ринку цінних паперів, митних і податкових органів як агентів валютного контролю із ЦБР.

Банк Росії здійснює взаємодію з іншими органами валютного контролю, а також здійснює координацію взаємодії уповноважених банків як агентів валютного контролю із органами валютного контролю та іншими агентами валютного контролю при обміні інформацією згідно з законодавством РФ.

Уповноважені банки як агенти валютного контролю передають митним і податковим органам для виконання ними функцій агентів валютного контролю інформацію в обсязі та порядку, встановлених ЦБР.

Валютний контроль в Російській Федерації здійснюється на всіх стадіях здійснення валютних операцій:

1) попередній валютний контроль здійснюється, наприклад, уповноваженими банками при оформленні паспортів угод, уповноваженими банками та професійними учасниками ринку цінних паперів при витребуванні підтвердних документів, податковими органами при отриманні повідомлення про відкриття резидентом рахунку за кордоном і т. д.;

2) поточний валютний контроль здійснюється митними органами при контролі за ввезенням на митну територію РФ і вивезення з митної території РФ валютних цінностей, валюти РФ і внутрішніх цінних паперів;

3) наступний контроль здійснюється, наприклад, податковими органами при отриманні звітів про рух коштів за рахунками резидентів за кордоном.

Органи і агенти валютного контролю та їх посадові особи зобов'язані зберігати відповідно до законодавством РФ комерційну, банківську та службову таємницю, яка стала їм відомою при здійсненні їх повноважень.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Банки як агенти валютного контролю
Валютний контроль, органи і агенти валютного регулювання
Особливості діяльності банку як страхового агента
Невиконання податковим агентом обов'язку по утриманню та (або) перерахуванню податків.
Права та обов'язки резидентів щодо здійснення валютних операцій
Комерційні банки США
Види валютних операцій банків
Невиконання банком рішення податкового органу про призупинення операцій по рахунках платника податків, платника збору або податкового агента.
ПРАВОВІ ОСНОВИ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА ВАЛЮТНОГО КОНТРОЛЮ
Права і обов'язки нерезидентів щодо здійснення валютних операцій
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси